Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislanyom 16 honapos lesz...

Kislanyom 16 honapos lesz januarban,az utobbi 1-2 hetben brutal hisztis lett,ha nem az van amit o akar hanyatt vagja magat,kamu sirast csinal,mindenert hisztizik Miert?

Figyelt kérdés

dec. 31. 20:11
 1/9 Aurora6891 válasza:
34%

Ez természetes szakasz,próbálgatják a határaikat.Az egyik pszichológustól hallottam hogy minden eszközt bevetnek a szülők manipulálására.Aztán jön az empátia kialakulása.


De nincs gyerekem csak felszinesen nézek ennek utána.


Youtube-on számos pszichológus beszél a kicsikről,ott több információt találnál.


Mondjuk kezdésnek Bagdy Emőke professzor.

dec. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt hívják dackorszaknak. Vkinél előbb jön, a lányomnál is kb ennyi idősen jelentkezett.
dec. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, a kisgyerekek fejlődésének fontos része.
jan. 1. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Dackorszak


Ez még a jéghegy csúcsa.. még kb 1-1,5 év


Kitartás



Nyugtasson, hogy nagyon fontos életttani szakasz a későbbi èletéte van hatással

jan. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

16 hónaposan nem csinál még kamusírást, meg nem manipulál 🤦‍♀️ nem tudja kezelni az érzéseit, és ez így jön ki. A szülőnek meg nem feladata megakadályozni a hisztit. Viszont feladata támogatólag ott lenni a gyerekkel (“ha szeretnél egy ölelést, anya itt van” - nem, nem kell kéretlenül ölelgetni mikor tombol, viszont a lehetőségét tudatni vele, hogy ott vagyok), validálni, kihangosítani az érzéseit (látom dühös vagy mert nem sikerült…) és ha kell határt szabni (látom dühös vagy, hogy el kell jönnünk a játszótérről, viszont nem rúghatod szét a homokozójátékokat).

Ezen kívül a hiszti feszültség-levezetés a gyereknek. Ha hagyjuk kontrollált, támogató közegben kijönni , aki tudnak ritkulni. Ha egy gyerek hisztije mindig el van fojtva, akkor a ki nem adott feszkó gyűlik benne tovább és egyre kisebb dolgok is triggerelik. Ezen kívül hosszabb távon ha a gyerek hisztije sosincs meghallgatva, validálva, akkor kialakul, hogy az ő érzései nem számítanak vagy őt csak akkor szeretik ha “jól viselkedik”. Ha dühös, csalódott, szomorú, azok nem kimutatható, nem akceptálható érzések lesznek számára. Ennek aztán több kimenetele lehet felnőtt korban.

Ezen a korszakon minden gyerek átmegy. Csak nem mindegy, hogy milyen reakciót kap a szüleitől. És ezáltal milyen csomaggal jön ki belőle.

jan. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, egyrészt kommunikál, másrészt az érzelmek szabályozása, és az önkifejezés még nincs ott, hogy ne így tegye ezt. Legyél vele elfogadó és megértő, nincs olyan, hogy kamu sírás, kamu hiszti, ő minden alkalommal rosszul érzi magát, és a segítségedre szorul.
jan. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
en az elso komolyabb hisztinel amikor a sajat hajat kezdte tepni, kepen ontottem egy adag hideg vizzel. eddig tartott a "dackorszak". Kozoltem vele hogy meg egy ilyen megmozdulas es ruhastol megy a hideg zuhany ala. ezt azert nem varta meg. tudom tudom en egy szornyeteg voltam stb. Qurvara nem erdekel ha barki ezt gondolja rolam. mindig is a poroszos neveles hive voltam es normalis jolnevelt felnott lett belole.18 eves koraig azt hiszem 3 verest kapott mindegyiket megerdemelte. Ha ma szulnek meg azt se engednem meg hogy tegezzen minket a gyerek, ahogy mi sem tegezhettuk a szuleinket. Nekik volt igazuk.
jan. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Jah kedves utolsó, a gyereknek nincs joga az érzéseihez. Jól csinálod (ja, nem) Aki így gondolkodik, azon látszik, hogy nem 100as és hogy ez a fajta “nevelés” bizony nyomott hagyott, nulla érzelmi intelligencia. Hány meg hány ember van, aki nem tud mit kezdeni a dühével, csalódottságával, szomorúságával, mert gyerekként ezek az érzések büntetve voltak, és az volt közvetítve a gyerek felé, hogy csak akkor fogadja el a szülő ha ilyeneket nem érez. Bravó! 🤦‍♀️ aztán jön a megfelelési kényszer, az elfojtott düh kirobbanása, a szeretet-koldusság stb stb habitustól függően.

De várj, tudom, neked nincs semmi ilyesmid, te teljesen normális vagy 😏😂

jan. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

A "gyerek" elmult 45 eves es koszoni jol van. erdekes modon amikor befejezte a tanulmanyait akkor megkoszonte hogy olyan nevelest kapott tolunk amivel megtanulta szabalyozni es kontrollalni az erzeseit es ha szukseges akkor nem adni tudtara masoknak.

Esetleg ennek koszonheto (nem tudom csak van valami sejtesem) hogy diplomas ember lett belole olyan palyan ahol nagyon fontos az hogy ki mennyire kepes igy kommunikalni sokban fugg attol a karrierje. a gyereket is igy nevelte es fura modon a felesege aki teljesen mas kulturabol erkezett maximalisan egyetertett a modszereivel. Naluk sem volt "divat" a hiszti a feleseg pedig olyan nep tagja akiknel nem szokas az erzelmeket korlatok nelkuli modon kimutatni meg egy kisgyereknek sem. Gondolom mivel a gyerek mar a masodik generacio es o is sikeres a modszer bizonyitja hogy megiscsak jol csinaltunk valamit. en is meg a fiam is.De mindenki ugy csinalja ahogy neki a legjobb. Ahogyan en emlekszem vissza talan egy alkalommal hisztiztem ugy 4 evesen, es nem engedtek szabadon "kitombolni" semmit. Orokke halas vagyok amiert megtanitottak FEGYELMEZETTEN ELNI MINDEN KORULMENYEK KOZOTT.

jan. 9. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!