Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kétlaki élet kisbabával...

Kétlaki élet kisbabával működhet vagy felejtsem el?

Figyelt kérdés

Sziasztok.:)


Segítséget szeretnék kérni tőletek.

Párommal vettünk egy házat falun, ahol a szülei, tesójáék laknak. Én családom 460km-re. Gondoltuk jó lesz a nagy kert, meg a nagyszülői segítség. Párom nagyon ragaszkodott, hogy ott lakjunk.

Én mindig is kisvárosi voltam és szüleim régi háza üresen áll a kisvárosban, én szeretnék ott lakni, mert sajnos egy ideje itt vagyunk falun és számomra nem jelent örömöt.

Zavar, hogy itt nincsen csak 1 utca, meg 1 kisbolt, ahol igazából semmit se lehet venni, zavar, hogy az utcán senkit se látik. Van jogsim, de nem szeretnék autót, mert minden legközelebb fél órára van és mondtam a páromnak, hogy a kisvárosi csalàdi háztól gyalog mindent meg tudok közelíteni akkor minek autókázzak mindenért. Orvosért, vérvételért, védőnőért, húsért, gyógyszertárért, majd ált.iskoláért stb.

Zavar, hogy bezàrtnak érzem magam a 4 fal között, hogy az 1 db utcán tudok csak sétálni a babával. Párom szülei nyugdíjasok és nagyon örülnek, hogy ideköltöztünk. Mindig a kapuban állnak, hogy esetleg nem -e tolom arra a babakocsit és várnak, hogy bemenjek, viszont azt érzem itt a faluban azon kívül, hogy nagyszülőt làtogatok semmit nem tudok csinálni.


Azt érzem kicsit önző vagyok, hogy az én unalmam miatt elakarok innen menni.


A párom nem szeretné eladni a házat, sem a bútorokat átvinni a régi szülői házamba.

Mivel megérti, hogy én itt halálra unom magam és nem érzem magam hasznosnak, unatkozom ebben a kihalt faluban, hogy péntektől vasàrnapig itt, hétfőtől csütörtökig a kisvárosban lehetnénk véleménye szerint.


A pici babánk még nincs 1 hónapos. A baba amúgy engem nagyon leköt, sokat van ölben. Imád babakocsiban sétálni.


A kisvárosi ház felszerelt. egyedül kiságy, pelenkázó kellene meg ugye a babának néhány dolog amire szüksége van. Pl. Pelenka, ruha, hogy mindkét helyen legyen.


Kérlek szépen segítsetek. Elfogadom, ha azt mondjátok, hogy ez így nem fog működni, egyáltalán gyerekkel...

Azt isy ha várjunk nyàrig, mert még igen kicsi a baba és most természetesen ő az első.


Szeretettel várom mindenki válaszát.



febr. 16. 17:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos, hogy nem szorakoznék ezzel, 460 km költségben is időben is sok. Nagyszülők majd elfogadják, hogy nem a zsákfaluban akartok lakni, azért ez várható volt szerintem. Párod hol dolgozik?
febr. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Igazából mindegy a helyszín, amíg egész nap nincs kivel beszélgetned, addig magányosnak fogd érezni magad akkor is, ha több a bolt. Barátokat kellene szerezned, leginkább hasonló korú anyukákat.
febr. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

A falu, ahol most lakunk, ott párom szülei laknak ugye. A kisváros, ahol én felnőttem és van az üres ház, ahova költözhetnénk az fél órára van a falutól, ahol most lakunk.

Azért áll üresen a ház, mert az én szüleim még 5 évvel ezelőtt elköltöztek 460km-re, vas megyébe, csak én maradtam a megyében, mert a pàrom nem akart menni. Borsodban vagyunk.

Nincs gondom a megyével, csak a faluval. Maga a falu biztonságos, nincs kisebbség, van pár fiatal is, viszont számomra a lehetőségek nem tetszenek, hogy kimegyek az egyetlen utcára és senkit se látok csak párom szüleit tudom meglátogatni. Én mindig is kisvárosi voltam és korlátozva érzem magam, hogy kocsiba kell ülnöm, ahelyett hogy gyalogoljak, ha ügyet kell intéznem vagy mindennapi bevásárlást. Nekem hiányzik, hogy legyen egy park, hogy legyen élet körülöttem.

Hogy legyen értelme felöltöznöm és hajat mosnom.

Baba születése előtt is mondtam a páromnak ezt. De sokáig nem fogta fel, hogy ezen én tényleg változtatni akarok!


Azonban önzőnek érzem magam, mert igazából mindenki nagyon boldog, hogy itt lakunk. Mint írtam párom szülei nyugdíjasok. Járnak át hozzánk mindennap, hogy lássák az unokát meg mindig kitalálják, hogy valami kaját hoznak vagy épp tojást, tejet, kenyeret, gyümölcsöt és apósom mindennap jön, hogy a párommal a kertet csinálják. Fát vágnak ki stb. Páromnak a kerteszkedés a mindene.

És azt érzem önző vagyok, hogy én nem tudom elfogadni, hogy én itt semmit nem tudok csinálni. Pénztárcám is dísznek van, mert még felvágottst se tudok venni itt, mert a kisboltban csak a legolcsóbb, legrosszabb minőségű van.


És a legrosszabb érzés számomra, hogy tudom hogy ez a kétlaki lét hatalmas nyűg volna és nem akarom, hogy a gyereknek rossz legyen.


El kellene fogadnom, hogy itt élek és kocsikázni mindenhova vagy màr tényleg nem tudom.

febr. 16. 17:45
 4/21 A kérdező kommentje:

Mi már laktunk a párommal a kisvárosi házban 2 évet. Most költöztünk nem olyan régen àt ide, mert párom itt szeretett volna lakni és nagyobb kertre vágyott.

Én gondoltam megpróbálom, de nem tudtam milyen lesz és hogy a 4 fal közt fogok ülni.


A kisvárosban voltak barátaim egyébként, de most nem is ez a lényeg. Ott volt mindennapi rutinom és boldog voltam, hasznosnak, önálló, független nőnek éreztem magamat ott.

Reggel bevásároltam, aztán kutyát sétáltattam, majd megfőztem, aztán megint sétáltam egyet a parkban. Akkor még várandós voltam.

Aztán várandós voltam mikor ide költöztünk. Onnantól már nem sétáltam, mert nem volt hova mennem.

febr. 16. 17:48
 5/21 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem neked nem lenne jobb máshol sem, szülés utáni, vagy sima depressziód lehet. Ha te nem akarsz falun mi a francert epitetek oda házat?! Ha tudsz vezetni nem egy nagy dolog fél órát vezetni, aztán sétálni a szuper kisvárosi parkban. Budapesti vagyok, gyalog a legközelebbi élelmiszerbolt 20 percre van. Az iskolaig meg egy óra gyalog és busszal, ami autóval 10 perc lenne, csak nincs jogsim. Szerintem más oka van annak, hogy nem érzed jól magad és nem lenne jobb a kisvárosban sem.
febr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Fél óra ingázás szerintem működne, ahogy a párod javasolja, de ott vannak barátaid?


Off:

Melyik falucskáról lehet szó, én Szabolcsi vagyok de a Zemplénben sok helyen jártam már, ezért a kíváncsiságom. De biztos ilyen Regéc jellegű lehet. :)

febr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 babyboom567 ***** válasza:
100%
Szerintem simán működik a kétlaki élet.És mondjuk én megértelek,én mindig városban laktam, én megzakkanék falun.
febr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

De a kisvárosban jól éreztem magam. Ez az érzés már akkor is megvolt mikor nem született meg a baba, csak a párom akkor még nem volt vevő a visszamenetelre.

Nem építkeztünk, hanem vettünk.

Azért mert a párom megmondta hogy csak is a falujában tudja elkepzelni az életét. 2 évig mondogatta. Hogy jó hogy hitel nelkul tudnánk venni házat ott, hogy lenne nagyszülői segítség és nagy kertje, mert a kisv.-ban csak 300nm2 volt.

Én meg amióta itt vagyok azt érzem nem éri meg azért itt laknom, hogy legyen 1 olcsó, 1000nm2-es házam és nagyszülői segítségem, ha amúgy mindenért utaznom kell és az utcán nem látok egy lelket sem és úgy érzem magam itt, min 1 nyugdíjas az utolsó éveiben:(

febr. 16. 18:43
 9/21 A kérdező kommentje:

Természetesen én a párom is megértem, hogy sok munka volt a házon, nem adná el és a bútorokat is tartaná. Megértem, hogy hétvégén szívesen jönne meg vágyik a kertre. Megértem, hogy imád itt lenni, mert itt nőtt fel és neki munka után első osztályú kimenni a kertbe aztán anyósékkal összefutni. Neki ennél több nem is kell.

Én nekem azonban ez egy hétvégi programnak éppen elegendő lenne. Pl. Pénteken jönni délután kertészkedni, szombaton is kertészkedni, szalonnát sútni, bármi, áthívni anyósékat. Vasárnap átmenni anyósékhoz, mert náluk is hívnak mindig. Aztán hétköznap meg én is kicsit csinálhatnék valamit.

febr. 16. 18:46
 10/21 A kérdező kommentje:
Meg nem szeretném, hogy elsős korától buszozzon a gyermekünk a nagyvàrosba, mert a kisvárosba egy nagyon modern egyházi 8 osztályos suli van, ahol szerintem jól érezné magát.
febr. 16. 18:48
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!