Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért is tüsszent kaja után...

Miért is tüsszent kaja után sokat a babám?

Figyelt kérdés

Etetés után (tápszeres, két hetes baba) mindig vagy 15-öt tüsszent a babám. A kórházban is mikor született,meg most itthon a védőnő is azt mondta, hogy ez azért van, mert ki van még száradva a nyálkahártyàja és száraznak érzi a levegőt ami a szobában van és az irritálja a nyálkahártyàt. Szellőztessünk többször, vagy használjunk párásítót.

A kérdésem annyi lenne, hogy valóban ez az ok? Kicsit túlparàzom a dolgokat és bízom benne, hogy nem fázott meg a baba. A szobában amúgy 24 fok körül van a hőmérséklet, a babán általában van egy body+kisnadrág+pulcsi+zokni. És egy vastag plüss takaróval takarjuk be ha elalszik, ha etetem, vagy csak nyugtatàsra van szüksége, akkor vékonyabb plüss takaróval van betakarva a mi ágyunkban, plusz még az én takarómmal is betakarom. A keze amúgy mindig hideg, akárhány fok van a szobában.


febr. 17. 02:22
 1/3 anonim ***** válasza:

A tüsszögés könnyen lehet az alacsony páratartalom miatt vagy attól, hogy az orrába megy a tápszer evés során.

Viszont szerintem picit túl van öltöztetve. A tarkóját kellene nézned, hogy ott mennyire meleg, az fog segíteni neked a megfelelő öltözék kiválasztásában.

febr. 17. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 🙂!
febr. 17. 06:21
 3/3 anonim ***** válasza:
A babáknak alváshoz a 18-20 fok az ideális. Egy kicsit szerintem is túlöltözteted. Etetéshez nem kell betakarni, elég csak a ruha, ami rajta van. A kisbabáknak eleinte hideg a kezük, de nem azért mert fáznak. A tarkóját kell nézni, hogy milyen hőmérsékletű.
febr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!