Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos Kislányomnak 37.7 a...

2 hónapos Kislányomnak 37.7 a testhője szájban mérve cumislázmérővel. Ezzel mi a teendő? Oltás után vagyunk egy nappal. Hozzáteszem tüsszentgetett az elmúlt napokban és így kapta meg a szurikat Nagy baj van?

Figyelt kérdés
Most borogtaom neki a két kis combját.
2018. dec. 21. 09:36
 1/10 A kérdező kommentje:
#borogatom
2018. dec. 21. 09:36
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Semmi.
2018. dec. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Semmi. Ez tokeletesen normalis homerseklet egy 2 honaposnak.
2018. dec. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát én mást olvastam

Egyébként tegnap közvetlen oltás után megmertem és akkor 36.9 volt ..

2018. dec. 21. 10:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Hívd fel az orvost, beszéld meg vele. Még ma, mert holnaptól 5 napig max. ügyeletre tudod vinni. Valószínűleg csak az oltástól van és el fog múlni magától, de ez akkor sem normál testhő. Az orvos majd elmondja, hogy mit adj neki, ha esetleg feljebb megy a láza.
2018. dec. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11%
Nálunk is a 2 hónapos koktél után volt hőemelkedése a nagynak (azóta sem egyiktől sem, hála Istennek). Nekünk azt mondta a gyermekorvos, hogy amíg nem nyűgös miatta, addig nem kell csillapítani. Ha nagyon nyügi lenne és a melleden sem nyugszik meg, akkor adj neki egy fél kúpot, az segíteni fog.
2018. dec. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Ha te mást olvastál akkor miért kérdezgetsz?

Az egészségügyi diplomámmal nem állok itt le veled vitatkozni , aki szerint a 37. 7 az nagy bajt jelent, főleg szájban mérve , ahonnan eleve le kell vonni. Egyébként otthon vagy, használd az internetet valami hasznosra is, és olvass utána, hogy mi az a láz, hogy konkrétan egyáltalán nem veszélyes és mit kell csinálni.

2018. dec. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%
A legtöbb orvos 38.5-ig nem javasol semmit.Hőemelkedés előfordulhat oltás után.Nálunk eddig egyedül az 1 éves oltásnál nem volt hőemelkedése az összes többinél igen.Ha most kapta a szájon át adható rota vírusra való vakcinát is arra figyelj, hogy eszik e rendesen és nem kába e.Nálunk a rota oltás volt ami bekavart.
2018. dec. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Én az orvos tanácsára adtam aznap este és következő este fél lázcsillapító kúpot a lányomnak.
2018. dec. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
62%

Én is eü-s vagyok, gyerekápoló. 37,7 még semmi bajt nem jelent. Figyelgesd tovább a hőjét és ha nagyon felmenne vagy azt látnád rajta, hogy bágyadt, elesett, akkor elég majd a dokival beszélned. Borogatni ne borogasd, mert megfázik és fölösleges mert ha beteg azon úgysem segít, ha a combját borogatod annak meg pláne nincs értelme.

Itasd vagy szoptasd gyakrabban és figyeld hogyan változik az állapota.

És nyugi!

2018. dec. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!