Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hetek óta úgy látom, hogy a...

Hetek óta úgy látom, hogy a kisbabámnak mandulavágású szemei vannak, más babáknak is előfordulhat ilyen alakü, formájú szem, betegség nélkül?

Figyelt kérdés

Említettem már a védőnőnek, ő nem igazán foglalkozik a dologgal. De sem nekem, sem a ferjemnek, sőt a nagyobbik gyerekem sem ilyenek a szemei.

Én viszonylag régóta észrevettem. És valamiért minden nap elgondolkozom rajta, hogy normális-e. Tudom, hogy a down kór tünete lehet, de más eltérést én nem látok rajta, hacsak nem hogy kék a szeme, ami szintén nincs egyikünknek sem (férjemé zöld, enyém barna). Lehet hogy ez csak véletlen, vagy szerintetek később is fény derülhet eltérésre?

Születésénél nem szóltak, hogybaj lenne, igaz vidéki kis kórházban született. Amit még észrevettem, hogy sokat nyújtogatja a nyelvét is, de egyéb dolgokat én nem látok (pl a tenyerén vagy ilyesmi.)

Amúgy 3 hónapos múlt.


febr. 19. 10:39
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az elírásért.
febr. 19. 10:40
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Jézusom
febr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mint írtad, 3 hónapos. Gondolom voltatok màr oltásokon, ott az orvosnak biztosan feltűnt volna valamelyik alkalommal ha valami eltérés lenne. De ha nyugtalanít, akkor a következő státuszon kérdezz rá.
febr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A mi fiunknak születéskor mandula alakú szeme volt, kis kínai babának nézett ki, pláne mikor besángult. 😃 Első látásra furcsálltam, aztán hamar rájöttem, hogy hisz a férjemnek ilyen, csak felnőttként már nem olyan hangsúlyos rajta.

Egyébként a Down-szindrómát születéskor ki lehet zárni, pusztán a tenyérredői alapján is.


[link]

febr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. 2-es..jó értem, csak nem te vagy akiben felmerül sz aggodalom. 😕

Egyébként ami még egy kicsit aggaszt, hogy olyan picike, a kisfiam ennyi idős korában 1 kg-val több volt mint ő, és viszonylag lassan gyarapszik. 3300g-al született és még csak 5600kg. Valószínüleg csak nekem furcsa a nagy után, csak picikét ez is aggaszt néha.

febr. 19. 11:13
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne beszéld bele, hogy baja van, kérlek...

Az én kislányomnak is kicsit "mandulásabb" szemei voltak, befelé forduló alsó szemhéjjal, amire azt mondta a szemész a keleti, vágott szemű kultúrákban nagyon gyakori, nálunk kevésbé, de semmi baj ezzel. Ahogy nőtt, egy picit kerekedett és a szemhéja is kezd kifelé fordulni, legalábbis az alsó szempilláin úgy látom. Minden rendben van.

A szemszín: A férjem szemszíne libaf*s zöld, az enyém barna, a kislányunké nagyon mély kék. Senkinek nincs ilyen szeme a családban (gondoltuk mi), aztán kb. egy éves volt, amikor anyósom benyögte, hogy apósomnak volt teljesen ugyanilyen. Nem ismerte a férjem, nyilván én sem. Ez ilyen. Valakinek lehetett ilyen a felmenők között.

febr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Persze, igazatok van. Nyilván én szeretném a legkevésbé, ha bármi ilyesmi lenne. Az én oldalamról egyébként van több kék szemű családtag is, csak furcsa mert mindenki mondja hogy erre vagy arra hasonlít, nekem valahogy inkább senkire sem. Ettől még szeretem és nyilván nem is érdekel hogy néz ki, csak szeretném ha nem igazolódna be semmi ilyen sem. Lehet már kicsit bebeszéltem magamnak.
febr. 19. 11:22
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Ha Down szindrómás lenne, amit kétlek, azt már születése után rögtön jelezte volna neked a kórház.



Nem csak a Down szindrómásoknak van mandulavágású szemük, ráadásul náluk azért a mandulavágás mellett más jellegzetes tünet van a szemeknél is, testileg is.

febr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A szemszín semmit sem jelent. A tied zöld, de van a felmenőid közt kékszemű, hordozhatod. A férjedé hiába barna, ha hordozza ő is. Leegyszerűsítve legyen a b a barna, k a kék. A férjed bk géneket hordoz (lehet generációk óta bk a család), de a barna a domináns, az látszik rajta. Ettől függetlenül továbbadhatja a k gént, ha tőled is azt kapott a baba szeme kék.

A mandula szem meg előforduk, pláne piciknél, akiknek nincs is kialakulva a végleges szemforma, az orrnyergük is még széles arányaiban és lapos, rengeteget változtat optikailag rajta.

febr. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9 vagyok, amúgy a szemszíne még változhat, kb 1 éves korukra derül ki, hogy milyen lesz. De akkor sem 100% minden esetben, nekem 4 éves koromig volt kék, utána elkezdett zöldülni. A sulit már zöld szemmel kezdtem 🤷🏼‍♀️
febr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!