Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggaszt, hogy sokszor kilóg 9...

Aggaszt, hogy sokszor kilóg 9 hónapos kislányom nyelve szájából, mandulavágásúak a szemei, pedig szinte senkinek sem az a családban. Félek, hogy a down kór tünetei, gyermekorvosunk szerint butaság. HOgy nyugtassam meg magam, hogy nincs semmi baj?

Figyelt kérdés
9 hónapos lesz, nagyon ügyes,érdeklődő emberke.4 hónapos kora óta mászik, áll, lassan elkezd oldalazni, forog, szóval mindent csinál.
2011. máj. 23. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
tenyéren esetleg 4 ujjas barázda?mert az is arra utalhat,de sztem nincs gond..
2011. máj. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nem bízol a gyerekorvosodban akkor keress másik gyerekorvost, válts arra, és akkor ő is el fogja mondani a véleményét ami majd megnyugtat (vagy az se).
2011. máj. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha Down- szindrómás lenne a babád, azt már észre vették volna a szakemberek. Az nem olyan dolog, amit lehet, hogy elnéznek.
2011. máj. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért a down-kórnak rengeteg más tünete is van ám... szívproblémák, donga láb, gyűrött fül, amely eltérő magasságban helyezkedik el a fejen, mint a normál babáknak, és még sorolhatnánk. Én sem hiszem, hogy ezt elnézték.

Ismerősi körben van down-os kisfiú, neki születésekor szürke volt a bőre, és azonnal meg kellett műteni a szívével, aztán 3 éves kora körül még egy szívműtétje volt, és rajta már születésekor látszódott totál egyértelműen, hogy az.

2011. máj. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamnak is sokat volt kint a nyelve, sokszor "rászóltak" a családtagok hogy -dugd el a nyelved-.Még a védőnő is észrevette, és kérdeztem baj e, de annyit mondott hogy annyira koncentrál hogy ilyenkor kint marad a nyelve, és hogy ez tudat alatti dolog, tehát nagyon leszoktatni sem lehet.Most már 21 hós, és nagyon ritkán dugja ki a nyelvét, szépen leszokott róla.
2011. máj. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom nyelve is állandóan kilóg, ha koncentrál. De mit várok tőle, amikor a 38 éves apja is pont ezt csinálja. Mindkettőt próbálom leszoktatni, de hiába. És nem beteg egyik se. Ne aggódj, egy furcsa, rossz szokás. (Azért remélem a lányomnál sikerrel jár majd a leszoktatási akcióm.)
2011. máj. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 krisztivan ***** válasza:
8.5 hós a fiam.Az hagyján hogy kilóg a nyelve de még valamelyik oldalon rágja is ha nem tud épp semmi mást a szájába tömni.Remélem a fogak megjelenésével elmúlik,mert elég murisan néz ki.
2011. máj. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

8 hónapos fiam állandóan kidugdossa a nyelvét, engem csöppet sem zavar és eszembe sem jutna azt feltételezni, hogy ez vmi komoly baj tünete:)

Nyugodj meg, a mi családunkban is van egy ferde szemű kislány, teljesen egészséges, állítólag a gének visszaütnek az ősökre(ősmagyarokra).

2011. máj. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt már észrevette volna a doki,ha Down-os lenne a baba. Nagyon egyértelmű jelei ,testi tünetei vannak. A mandulavágású szem nem igazán jel,inkább a kis kerek szemek! Nekem két nagynéném is down-os ugyhogy nagyon féltem,hogy beteg lesz a babám. Pár hónapos koráig egyfolytában néztem a kis arcát hátha felfedezek valami gyanús jelet!
2011. máj. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ugyan már! Nyugi! Azt már születésekor észrevették volna, ezt nem lehet elnézni! Nemcsak a kilógó nyelv meg a mandulavágású szem a tünet! Tenyéren barázda, alacsonyan ülő fülek meg még biztos 100 dolog, szóval egész biztos hogy nincs semmi baja a kisbabádnak!
2011. máj. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!