Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak anyatejes babának is...

Csak anyatejes babának is kell a D-vitamin pótlás?

Figyelt kérdés

1 hónapos a babám, de nem mondta nekünk a gyerekorvos, hogy kéne D-vitamin, igazából szóba sem került, most meg megijedtem.


K-vitamint megkapta.


febr. 22. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Kell anyatejes és tápszeres babának is. Nem lesz tragédia, hogy eddig nem kapta, de most gyorsan kezdjétek el, nagyon fontos a csontok fejlődéséhez. Nyáron is kell kapnia.
febr. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Huh, köszi, nem értem miért nem mondta a doki, pedig ahogy olvasom két hetes kortól kell adagolni és pont két hetesen voltunk nála...
febr. 22. 15:30
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Igen, 2 hetes korától minden nap kell kapnia. Ahogy írta az előttem szóló, nincs tragédia, hogy csak most kezditek, és akkor sem ha véletlenül kimarad egy nap, de azért érdemes minél jobban figyelni rá. Én úgy adom be neki, hogy kiskanálba fejek egy pici anyatejet, abba megy a vitamin csepp, és úgy öntöm a szájába.
febr. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
A kiskanalas tejes megoldás tényleg jó, csupasz kanálra csepegtetve rátapad a D vitamin, és a baba nem nyalja le róla rendesen. Lehet még cumira is csepegtetni vagy rögtön a szájába, nincs rossz íze. A Vigantolt szokták az orvosok felírni, de ha adsz Biogaiat, abból is van D vitaminos verzió.
febr. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Pont hogy az anyatejesnek kell jobban, mert a tápszerben eleve van, míg a felnőtt átlaglakosság D-vitamin-hiányban szenved, így az anyatej se tartalmaz eleget.
febr. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!