Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Üvegfestéssel hogyan készíthet...

Üvegfestéssel hogyan készíthetnék karácsonyi dekort a babám szobájának ablakára?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő vagyok. :)

Aki tud, légyszi segítsen, hogy milyen festéket vegyek, kb. milyen áron stb. azt megköszönném!

Hallottam olyasmit is, hogy először egy sima üveglapra kell vízszintesen megfesteni a mintát, aztán "matricaként" felhelyezhető az ablakra, tényleg így van? Sablont már kaptam egy csomót.

Aki esetleg tud, linkelhetne is a saját munkáiból! Köszi!


2010. okt. 24. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Van a papír amin rajta van a minta és ráraksz egy üveget és át másolod és lelehet szedni és felrakod oda ahova szeretnéd :) Van külön ablakra
2010. okt. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van készlet ben is, de darabonként is meg lehet venni.De fóliára kell festeni.Ami készletben van, ahoz szokott lenni fólia is, meg sablonok is.
2010. okt. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem kell hozzá üveglap, elég egy nejlon is, pl. irattartó mappa vagy ha már jól megy, akkor a 'bugyi' is. bár minél keményebb, annál könnyebb rá festeni.
2010. okt. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat!

És először húzzam ki a körvonalakat és majd száradás után színezzem a mintát?

És mindegyiket feltudom tenni után az ablakra? Nincs ami olyan eseetleg, hogy csak oda "ragad" ahova festem?

2010. okt. 24. 21:55
 5/7 anonim ***** válasza:

van külön ablakra való üvegfesték: ÜVEGMATRICA festék a neve, és van üvegfesték csak így simán, ami igen, ott marad az üvegen, amit nem lehet lehúzni. a kettő teljesen más.

igen a kontúrfestékkel körberajzolod, kitöltöd a körvonalat festékkel és 1 napi száradás után lehúzod és felragasztod!

2010. okt. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is a "bugyis" zacskót javasolnám,mert az ugye éppen akkora,hogy belefér a sablon és nem mozdul el...

Először a kontúrt csinálod meg feketével... Ennél arra figyelj,hogy ,mindenhol érjenek össze a vonalak,mert különben majd kifolyik a színezésnél a többi.És ne sajnáld,inkább legyen kicsit vastagabb,mert ha vékony könnyebben szakad.Ha megvan a kontúr,pár órát hagyod száradni(de ez biztos rá van írva majd) utána jöhet a színezés.

Ha elmész venni,úgy kérd,hogy ablakmatricát szeretnél festeni.Én ilyet vettem,ezek elég jó minőségűek és itt árakat is találsz:

[link]

Én tavaly csináltam először ilyet a lánykámnak,nulla rajz ügyességgel és tényleg szuperek lettek. :)

2010. okt. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a szakszerű segítséget!
2010. okt. 25. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!