Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy a 4hós...

Miért van az, hogy a 4hós kislányom nem tudja egyszerre megenni a 200ml tápszerét?

Figyelt kérdés
Először csak 50-80-at, aztán a maradékot egy órával később. Lehet, hogy nem kéne állandóan kínálnom neki, csak ha kimondottan éhes? Az az érdekes, hogy este, meg éjszaka álmában bevágja egyszerre. A csúszások miatt nálunk össze-vissza van evés. Mikor hogy. A védőnőm szerint ebben a hónapban elkezdhetjük a hozzátáplálást. Emiatt is izgulok. Egyébként hogyan alakul evés szempontjából egy 4hós elmúlt, tápszeres baba napja?
2009. jan. 4. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:

szia miért kellene nnyit ennie egyszerre??

Bizit nem kéri, de amit olvasok s feltűnik s ami sztem nagyon foontos h a babódnak nincs napirendej, rendes étkezési szokási h egy időben egyen persez nem percre pontosan...hozzátáplálás miatt meg miért izgulsz majd megérzi babád s nem fog enni.

Másnak is ment neked is fog!!!De ne össze vissza evés...ez nagyon fontos

2009. jan. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ui így nem is fog sokat enni ha állandóan eteted, kínálod...mostmár épp ideje, reggeli tízórai ebéd uzsi vacsi...meg lefekvéskor s esetleg ha felkel...több miért??S meglátod h enni fog rendesen éhen halni nem fog ha két etetés között nem kínálod.
2009. jan. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
200 ml az nagyon sok. Mikor ennyi idős volt a Kislányom én még max 120-akat adtam Neki.1 étekezésre. Én 4X etettem/ etetem naponta. Fontos lenne egy kialakított rendszert az étkezésekre beiktatnod. Ne kapja meg a megmaradt tápszert/ ételt később mert akor egész nap eszik ill akor eszik mikor akar. A hozzátáplálásról van egy csomó cikk tanács a neten, ne izdulj. Alma krumpli barack répa én ezzel kezdtem.
2009. jan. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is sok a 200 ml.Lányom 7-8 hónaposan evett ennyit.

Próbáld meg rendszeresen etetni.Ha éhes,jelzi.Akkor adjál neki.Ne erőltesd.

itt van 2 oldal,ahol vannak receptek:

[link]


[link]

2009. jan. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lányaim most 6 és fél hósak, de most is csak vacsorára eszik meg a 200-at, napközben bőven elég nekik a 160ml, és szépen fejlődnek. Kb. 4 óránként esznek napközben. A hozzátáplálás nekünk elég nehézkes. Próbálkozunk ezzel -azzal, de nem nagyon megy még nekik. Nem erőltetem nekik, mert szépen fejlődnek, eljön majd mindennek az ideje. Ne idegeskedj, és ne erőltesd a babának azt amit ő nem szeretne.
2009. jan. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bánt is, hogy nincs napirendje az étkezésben. De akkor majd megpróbálok kevesebbet, és csak akkor, ha kéri. De törvényszerű, hogy már ennyi idősen legyen mindig reggeli, tízórai,stb.? Csak az a fura, hogy sokszor 4 óra elteltével sem éhes igazán. Ennyi idő után egy felnőtt is megéhezik. A hozzátáplálástól épp a kialakulatlan étkezési szokásai miatt félek. De akkor előbb ezt kéne rendbe tennem, és csak aztán megkezdeni a kóstolgatást. Köszi a válaszokat.
2009. jan. 5. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!