Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alacsony véroxigénnel születet...

Alacsony véroxigénnel született baba is lehet egészséges felnőtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Koraszülött a babám. 2 napig kellett lélegeztetni. Alacsony vér oxigén miatt.

Mekóniumos vízből érkezett sajnos és a tüdejében is volt egy kis mekónium. Kapott kombinált antibiotikum kúrát.

Én meg mondom őszintén nagyon nyugodtan és higgadtan kezelem én nem akarom belebeszélni, hogy beteg lesz a baba. Én 100%-ban egészséges babaként tekintek rá. Már otthon vagyunk, 1 hónapos a csöppségem. Nyugodt baba, kissé hasfájós.

Az elején sokat remegett keze lába, ez màra szinte teljesen eltűnt, semmi más éretlenséget nem tudtam volna ránézésre felfedezni.


Vese tágulata van, majd menni kell kontrollra. Mindkét szeménél volt bevérzés, amiatt is menni kell kontrollra, illetve a koponya uh-n is volt a fehérállományban eltérés, amire a doki annyit mondott, hogy ez is a koraszülés miatti éretlenségi eltérés.

Áprilisba lesz a kontroll uh.


Szeretettel fogadnék válaszokat, ha nektek bármi a felsoroltak közül volt nektek minden rendben lett -e.:)



febr. 26. 22:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Milyen apgarral született? Milyen volt a vér pH értéke? Mit értesz alacsony oxigénszint alatt? Mennyire volt alacsony? Újra kellett eleszteni? Voltak görcsei? Kellett altatni? Készült eeg, mr?

Kislányunk nagyon súlyos agykárosodást szenvedett. Első uh-n semmi eltérés nem volt 4 naposan. 3 hetes uh-n már voltak gyanús pontok, de azt mondták az orvosok, hogy nem valószínű, hogy nagy a gond, csak mindenki nyugalmáért kértek mr-t. Rá egy hétre készített mr súlyos agykárosodást mutatott. Nagyjából 3 hét után látszanak az oxigénhiány okozta károsodás jelei uh-n (agyvízzel töltött ciszták formájában), ha olyanterületeken vannak, ahova be lehet látni a kutacson keresztül. Ha pl széli részeken, akkor inkább csak mr-en látszódnak.

De sok mekóniumos vízből született babánál semmi probléma nincs. Nem mindegy az oxigénhiány mértéke, időtartama, milyen gyorsan stabilizálják (nálunk ezzel volt probléma sajnos).

febr. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%
Kitartást nektek és a kis kincseiteknek! Remélem szép életetek lesz ❣️
febr. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kitartást nektek! Én azt gondolom,hogy előre ezt megmondani nem lehet pontosan. Időre született jó apgarral levő babánál is lehet később sérültség,illetve koraszülöttnél is semmi. Ismerősnek 33 hétre jött és jó ideig gépen volt,2 éves lesz,mindenbe tankönyvileg jött mintha időre született volna,ügyes,másfél évesen már beszélt,stb. Nem lett gond az UH-on se. De nálam tesóm örök példa,29 hétre született 1400 grammal és hosszú heteken át gépen volt rossz állapotban,sok visszaesése volt. Abba az időbe kb tornáztatni is csak anya csinálta otthon. Ma sikeres programozó,több diplomával,stb. Ha valahol feljön,hüledeznek konkrétan,nem hiszik el.

Ne agyalj ezen,ráadásul tényleg sok mekóniumos pici van és nincs gond.

febr. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!