Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert szeretnél Fiút? Miert...

Miert szeretnél Fiút? Miert szeretnél Kislányt? Mik azok az okok amiért? (Nem olyan válaszokat várok hogy csak egészséges legyen meg hogy nekem mindegy milyen lesz. A kérdés az hogy Miert Kislányt vagy miert Kisfiút?

Figyelt kérdés

2021. aug. 15. 17:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Fiút azért szerettem volna nagyon gyerekkorom óta mert a családunk olyan mint a Kardashianek, kb elvétve akad 1-1 fiú de mindenhol lányok vannak, mindenkinek lánya van, mindenkinek lánytestvére van. Kislányt azért szerettem volna mert imádom a rózsaszínt, a csajos dolgokat és volt két gyönyörű lánynevem is amit nagyon régóta imádtam, nos, a lányaink meg is kapták ezeket a neveket :D
2021. aug. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Fiút azért akartam (elsőre) mert van egy bátyám és számomra ez a világ legjobb dolga, vigyáz rám, nagyon jó a kapcsolatunk. Szeretném ha a második gyerekemnek lenne egy ilyen kapcsolata a bátyjával.
2021. aug. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
24%
Fiút. El nem tudtam volba magam egy hisztis kislánnyal képzelni, meg hajat fonogatni, meg rózsaszín cuccot venni neki. Szerencsére fiam lett.
2021. aug. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

Kislányt szerettem volna világéletemben.


Nekem nagyon rossz anyám volt, már nem is tartjuk a kapcsolatot. Mindig irigyeltem azokat, akiknek szoros a kapcsolatuk az anyjukkal, közül programokat csinálnak, bizalmasan megbeszélik a dolgokat. Illetve szinte mindenhol azt látom, hogy a lányok felnőttként sokkal szorosabb kapcsolatban maradnak a szüleikkel, gyakrabban keresik őket és a lányok szülei nyilván unokázás terén is elönyben vannak, ott a fiús szülők szinte mindig kimaradnak a dolgok nagy részéből (most nem kell írni, hogy nálatok pont nem így van, általánosságban beszélek).


A lényeg, hogy szerettem volna a lányaimmal megélni a szoros anya-lánya viszonyt, gyerekként és felnőttként egyaránt. Illetve, elég nőies nő vagyok, és a családban is csak fiúk vannak, jó lett volna egy lány.


De természetesen fiam lett :D Akit a világon mindennél jobban imádok és sosem cserélnék el egy lányra. Viszont öszintén megmondom, félek tőle, hogy a második gyerek is fiú lesz és ki fog maradni az életemből, hogy legyen egy kislányom... :(

2021. aug. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%

Az ilyen hozzászólások, mint a 3-asé tudnak teljesen lehangolni. 2 lányom van, mindig is fiút szerettem volna, mert alapból fiús lány voltam, fiútesóim voltak és fiú barátok vettek mindig is körbe. Megszülettek a lányaim és nem tudok náluk csodásabbat elképzelni. Nem hisztisek és nem rózsaszínbe járnak. Hajat fonni meg megtanultam és tökre élvezem.

És még pluszban 3-as, majd üdvözlöm a kedves menyed. 😉

2021. aug. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

Elsőre lányt szerettem volna, úgy éreztem, én lányos anyuka vagyok és egy kislánnyal jobban fogok tudni mit kezdeni, lányos programok, babázás stb.

Fiam lett. Azóta el se tudom képzelni a fent említett dolgokat, szeretem az autózást, fiús programokat, mindent.

Mondtam, milyen jó lenne még egy fiúcska, el se tudom képzelni magam egy kislánnyal. Erre most kislány van a pocakban XD

2021. aug. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
11%
Mi közöm nekem a menyemhez? Ha lesz menyem azzal a fiamnak kell élni, nem nekem.
2021. aug. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%
Elsőre fiút szerettem/szerettünk volna. Én főként azért, mivel elég fiús lány voltam, fiúkkal jobban megértettem magamat, meg valahogy abba a szituációba tudtam magamat beleképzelni. Fiú is lett. Bár az elején nézték UH-n először fiúnak, akkor kicsit megörültem neki, majd a nőgyógyászom azt mondta, lehet mégis lány. Akkor kicsit elkámpicsorodtam.( Titkon “tudtam”, hogy fiú lesz.)Apuka részéről talán azért lehetett fontos, mivel az apjával nincs szoros kapcsolatba, viszont nagypapáját nagyon szerette. Szerintem szeretné a fiával azt bepótolni, amit a saját apja nem adott meg neki, és próbál olyan jó apja lenni, mint a párom papája. Ha lesz második baba igazából szóba jött az is, hogy milyen jó lenne lány, mert majd a bátyja vigyázni fog rá, mindig óvja majd, DE most hogy van egy fiam elgondolkodtam, milyen jó lenne még egy kisfiú. Nem tudom biztos vannak kivételek, de úgy érzem egy fiú-fiú, illetve egy lány-lány kapcsolat erősebb, mint a fiú-lány. De lehet csak azért gondolom így, mert nekem is nővérem van, illetve párom is jobban ragaszkodik a fiú testvéréhez, mint a lányhoz.
2021. aug. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
53%

Miután elolvastam Vekerdy Tamás könyvét, eléggé lelkiismeretfurdalásom lett, hogy bármiféle elvárásom is volt.


[link]


8-as voltam

2021. aug. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudtuk megfogalmazni a férjemmel, hogy miért akarunk kislányt.

Lányunk lett. El se tudtuk képzelni magunkat fiús szülőként. Még nevet se tudtunk választani :). Lánynevünk meg nagyon hamar lett.

2021. aug. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!