Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mar nehezen birom az ejszakaza...

Mar nehezen birom az ejszakazast 17 honapos kislanyommal. Tanacsok? Valaki hasonlo helyzetben?

Figyelt kérdés
Kislanyom szuletesetol ataludta az ejszakat.Jo alvo volt nem kellt fel stb.De az elmult honapokban szornyu lett az alvasa.Napkozben 1 vagy 2 szer alszik 30 max 40 percet.Este 9 korul fekszik le.De ahogy eljon a hajnali 2 ora folkel.Ha szerencsem van csak a cumijat nyammogja hangosan 2-tol 3-4ig.Sajnos egy szobaba vagyunk es nem tudok tole aludni!Ha nincs szerencsem mint ma ejszaka volt akkor folpattan es nem lehet megvigasztalni,sir es nem akar az agyban maradni.Fogait nem igazan latok ujakat jonni.Nem tudom mi a baja csak hirtelen felugrik es sir!Ma fel 2-tol fel 5re aludt vissza rendesen.Probalom ringatni magunk koze teszem.Ha nehezen el is alszik es vissza teszem a helyere 2 perc es megint all a kisagyba sirva es ez megy egesz ejszaka.Mar nagyon faradt vagyok es nem tudom miert kel fol!!!Valaki hasonlo helyzetbe?Ti mit csinaltok?Sajnos nincs segitsegem igy napkozben sem tudok pihenni!
2010. okt. 25. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna egy évvel ezelőtt...

És lehurrogtak, hogy én vagyok fáradt fél év nem alvás után? Mikor mások már 3-4 éve nem alszanak éjjel? ...

Aztán megtanítottam lányom egyedül elalduni, és ez nálunk megoldotta a problémát.

Nappal egyszer aludt, ebéd után, letettem, és kialudta az addig 20-30 perc helyett a 2 órát, este is letettem, és aludt reggelig ébredés nélkül.

De lányodnál valami gond lehet, ha eddig jó alvó volt, és hirtelen kezdte a felébredéseket. Nincs változás valami? Nálunk az volt gond, hogy apa munkanélküli lett, én meg terhes voltam, ez megzavarta, és azóta nem aludt jól.

VAgy megilyedt valamitől.

Nehéz , a nem alvás a legnehezebb dolog, mert nem tudjuk, miért nem alszik, miért kel fel.

Amúgy volt egy ilyen időszak nálunk is, hogy mindig sírva kelt és ne lehetett megvígasztalni, aztán elmúlt. Nehéz volt, emlékszem!

Én lehet megpróbálnám-bár kicsit drasztikus, hogy nem veszem ki, csak adok neki cumit, közelebb teszem az ágyamhoz és csak átnyúlok, megsimogatom. Ha kikapdosod, magad mellé veszed, nehezebben-vagy sehogy-nem fog ezekről leszokni.

2010. okt. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én vagy fogzásra gondolok,vagy túl sok inger éri,ezért alszik el nehezen. Próbáltad már a Viburcol kúpot? Recept nélkül lehet kapni,nem gyógyszer,homeopátiás kúp,nyugtató hatása van.Fogzásra is jó,de az alvászavaros gyerekeknek is használ. Bár nappal nnyi idősen lehet hogy nem is akar aludni,annyi a felfedeznivaló a világban:)
2010. okt. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ha tudod,tedd külön szobába. lehet h pont te zavarod őt-ezt ne vedd bántásnak,úgy értem h hallja a hangod,érzi az illatod stb,és már elég nagy lehet h egyedül akarna lenni


de lehet éhes is. eszik rendesen mindent? vagy a hasa fáj. nekünk az espumisan vállt be.


vagy,ami kemény de nálunk ez vált be: nappal ne tedd le. nálunk a fiam 15 hónaposan elkezdett szenvedni a délutáni alvással. ha nehezen el is aludt,este nem lehetett lenyomni vagy kelt éjjel.


rájöttünk h nem éri meg h nappal altatom 1 órát h aludjon 1 et.


így viszont este 9-reggel 9ig nyomja. ő mondjuk külön szobában van. de ha bekukucskálok h minden oké e ő is rögtön pattan fel,meg a lányom is,szóval megérzik anyát :)


remélem segítettem

2010. okt. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is azóta alussza át az éjszakát a kisfiam (16 hónapos), mióta külön szobába tettük.

Arra is gondoltam, hogy nincs jó helyen az ágyacskája. Lehet valami zavarja, próbáld máshova tenni ha van rá lehetőség, de a legjobb lenne tényleg külön szobába.

Nem történt valami változás a családban, otthon? Erre is érzékenyen reagálnak a babák. Esetleg veszekedés, költözés, kisállat stb. Minden új dolognak lehet ilyen nyugtalanító hatása.

Nekem pl. 2 napig nyűgös volt a fiam, mikor elvittük állatkertbe. Túl sok volt az inger, pár napba telt, mire visszaállt a régi kerékvágásba.

Én ilyenekre gondolnék.

Remélem tudtam segíteni.

Üdv:

Brigi

2010. okt. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!