Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran szívjátok a...

Milyen gyakran szívjátok a baba orrát és általában milyen a váladék?

Figyelt kérdés

Naponta fújom Sterimarral és szívom is az orrát, hol átlátszó, hol kicsit sűrűbb, fehérebb, néha apró zöld részek is vannak benne.


Ez a normális orrváladék, vagy alapjáraton nem kéne semmit leszívni?

Milyen gyakran szívjátok, milyen mennyiségben jön, illetve milyen a színe?


márc. 4. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Annyiszor szívd, ahányszor magadnak is fujnád az orrod. Illetve a sterimar orrszivas után napi 3x fujnad a nasivin babyt is...
márc. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Beteg a gyerek? Mert amúgy nem kell szívni neki, és akkor is csak, ha el van dugulva.

Minél többet szívod (ok nélkül), annál több termelődik. Feleslegesen irritálod a nyálkahártyáját.


1x volt eddig beteg a fiam, akkor szívtam 2-3 napig, amíg szükséges volt, azóta sem.

márc. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Beteg volt, kórházban is voltunk, de két hete itthon vagyunk. Eleinte nem volt semmi váladék, mióta hazajöttünk, de 5-6 napja újra le tudom szívni szinte bármikor.

Remélem csak túllőttem a célon és a nyálkahártya irritált, nem a betegség lángol fel.

márc. 4. 12:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A mi gyerekorvosunk mindig azt mondja, hogyha erőteljesen folyik, akkor nem feltétlenül kell orrot szívni. Kicsorog, aminek ki kell. Így mi reggel és alvások előtt szoktuk szívni főleg, illetve ha nagyon szörcsög és szükségét látom.

Ha sűrűbb, hallom, hogy tele van az orra, de nem folyik, akkor naponta 3-4-szer szoktam neki fújni a tengervizest és ha nem kezd el magától folyni/tisztulni, akkor negyed óra múlva szívom. Főleg étkezések és alvások előtt. Most pl. lazán végig toltunk egy betegséget úgy, hogy a tengervizes simán fellazította annyira, hogy alig kellett szívni.

márc. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon tapasztalatlan vagyok, első baba, 5 hetes. Nem hallom mindig szörcsögni, de előfordul. Alapvetően szépen veszi a levegőt pl. alvás közben, de a kórházban szívták az orrát és itthon is kell. Eddig átlátszó volt, most viszont sűrűbb és ahogy írtam, kis zöld részt is láttam benne. Nagyon remélem, hogy nem kezdődik elölről az egész.
márc. 4. 13:13
 6/8 anonim ***** válasza:

6 hetes a babám, én is hallom szörcsögni pedig kivan tisztitva az orra, mintha a torkába lenne valami mint egy dínó olyan hangokat ad ki éjjel, nappal semmi.A Gyerekorvos szerint ez normális.

Egyébként a babám 6 hetes és mindig van egy kis takony az orrába azt kiszívom belőle manuális orrszívóval napi 2x de van hogy csak 1x. attól függ nagyon fikás e. Nem feltétlen kell fújkálnod.

márc. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2 éves a kislányom és ha beteg, mindig szörcsög. Egyszerűen nem tudom olyan tisztára szívni, hogy pár percnél tovább ne legyen szürcsi. Az első betegségnél jeleztem a dokinak, aki csak mosolygott egyet, hogyha taknyosak vagyunk, mi is állandóan szipogni tudnánk... Ő még nem tud, ráadásul egy baba még nem vált automatikusan szájlégzésre, ijesztő ha beteg, szörcsög. De ez alapvetően nem baj. Rá fogsz érezni. :) Csak nyugalom. Alvások előtt mindenképpen szívd mindig, hogy nyugodtabban aludjon és szerintem étkezések előtt sem árt. (Pláne ha egybeesik a kettő.) Reggel is érdemes a felgyülemlett váladékot kiszívni, szerintem ennyi. Éjjel csak akkor szívnám, ha nagyon nem tud aludni miatta, nasivin és alvás tovább. Minden rendben lesz! :)

Arra figyelj, hogyha befújod a tengervizet, utána érdemes várni egy picit, hadd dolgozzon. 10-15 perc múlva szívd ki, addig pedig jó függőlegesben tartani, hogy tudjon szabadon csorogni és ne nyelje le mindet. Nekünk ez mindig sokat old.

márc. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha beteg, akkor evés meg alvás előtt szoktam leszívni. Teljesen természetes ha valamennyit szörcsög, ha én beteg vagyok is, hiába fújok orrot, 5 perc múlva megint tele van. Ettől még nem kell 5 percenként leszívni.
márc. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!