Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek normális súly 10...

Szerintetek normális súly 10 hónapos babának (21.-én lesz 11hós) 7940gramm?

Figyelt kérdés

Múlthéten jártunk a védőnőnél aki szerint a kisfiam nem hízik. Egyébként hízik ő, csak nem feltétlen fél kilót vagy többet, hanem változó mikor mennyit. Januártól februárig hízott fél kilót de ez a védőnőnek nem elég mert most csak 120 grammot hízott kb. Na most mi februárban is és december legvégén elkaptuk ezt a hasmenéses hányós vírust. A februári csak hasmenéses volt. De ez sem számít neki.

Egyébként a kisfiam nagyon szuperül fejlődik, jókedvű, állandóan megy minden felé. 5 hónapos korában tanult meg mászni, ülni, kapaszkodva felállni. Ahogy 10hós lett, elkezdett járni. Úgyhogy tényleg nagyon jól fejlődik. Én nem látom, hogy bármi okot adna az aggodalomra. Enni eszik, normálisan megy a hozzátáplálás (bár néha eléggé válogatós) kap anyatejet illetve pótlásként tápszert is. Centire kb 74-75cm. Remélem semmi fontosat nem hagytam ki.

Szerintetek ez a súly normális neki? A ti babátok mekkora volt 10 hónaposan?

Esetleg ha van valami tanácsotok táplálással kapcsolatban vagy akármi másban, szívesen fogadom 😊



márc. 5. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod alapján minden rendben. A védőnők olykor sajnos ostobaságokat mondanak, tankönyvekből okoskodnak.
márc. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hány kilóval született? Ez lényeges infó lenne.

Unokahúgom 7000gr volt 1 évesen, pedig 3000gr-mal született, jóval többnek kellett volna lennie a papírforma szerint.

Nem kevés ennyi idősen ez a súly. Sőt a fejlődése is rendben van, inkább picit gyors is.

Ne stresszeld magad rajta, egyik füleden be a másikon ki.

márc. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1 éves lány 7800gr


Nálunk is megfelelő a súly.

Nálatok sincs problema.

márc. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen


Az enyém 8,8 kg, ugyanígy 74-75 centihez. Kerek 1 héttel idősebb, mint a tiéd.

márc. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Jaj tényleg kihagytam, mennyivel született. 3300grammal született 😊

Eddig egyébként oda jutottunk, hogy el kell vinnem a védőnő miatt vérvételre… a gyermekorvosnak hazudott mert azt mondta, egyáltalán nem hízik, ő pedig elhitte neki, adta is a beutalót.

márc. 5. 12:54
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyira baj az a vérvétel, persze nem jó, hogy megszúrnak egy pici babát, de legalább kiderül, ha pl. vitaminhiánya vagy bármi gond van. Nyilván ne legyen és csak egy felesleges nyűg legyen ez a vérvétel, de ha probléma van, akkor még időben kiderül.
márc. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nem elég a védőnőnek ez a súly? A lényeg hogy hìzik, ha a saját tempójában is.Tömni nem tudod.Úgy utálom amikor mondják jaj hogy az kevés eszik e eleget? Eszik igen, tömni nem tudom, lenyelni nem tudom a gyerekem helyett az ételt, én se vagyok egy nagy vastag személy.
márc. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Basszus csak engem zaklat ennyire a védőnő? Tegnap voltunk a dokinál, védőnő “szervezte” le, hogy menjünk le a dokihoz. Védőnő találta ki a vérvételt. Erre felhív és megkérdezi mi volt tegnap? Az volt amit lebeszélt a dokival. Mi újat tudnék mondani? 🤣 aztán azért megkérdezte eszik-e a gyerek rendesen? Mondom igen 🤣 nem tudom honnan szedte, hogy nem eszik rendesen. Lehet abból, hogy válogatós és ebből arra következtet, hogy nem eszik rendesen? Annyira nem értem. Nem szeretnék másokra mutogatni de itt annyi problémás család van. Miért nem velük foglalkozik ennyit?
márc. 5. 15:05
 9/12 anonim ***** válasza:
Mert pl a te védőnőd nem tud kivel foglalkozni ezért foglalkozik ennyire betegesen veletek. Ne is foglalkozz vele. A babád egészséges, boldog, jól halad a fejlődésében, és ezek a tényezők a legfontosabbak a többi csak szám..
márc. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Rettentő idegesítő amúgy, amikor egy védőnő beleveri az ideget az emberbe. Azt hiszed, minden rendben, elmész a találkozóra és tiszta ideg vagy, mire végeztek. Nekem sokan mondták, hogy sok védőnő riogat. Tanácsolták nekem is, hogy mindenre bólogassak, amit kérdez vagy mond, aztán meg úgy csináljam, ahogy szerintem jó.
márc. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!