Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet baj abból, ha rendes...

Lehet baj abból, ha rendes körömvágó csipesszel vágom az 1 hónapos baba körmét?

Figyelt kérdés

#köröm #baba #körömvágás #Babaköröm #Babakörömvágás
márc. 6. 22:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Mi baja lenne? Ne vágj bele a bőrébe, ennyi.
márc. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hallottam ismerősöktől, hogy “nem szabad”, ahogyan azt is mondták, hogy 2 hetes kora előtt TILOS levágni a körmét…amit nem tartottam be, mert teljesen sebesre marta magát….
márc. 6. 22:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen ha sebesre kikarmolja magát, akkor le kell vágni. Vagy ha még nagyon pici, akkor kesztyűt adni rá. De 1 hónapos babának már vágni kell a körmét, hetente többször is, nagyon gyorsan nől nekik és éles is. Egyébként ha nagyon odafigyelsz és precíz vagy, akkor nem lehet belőle baj, arra kell figyelned, hogy nehogy bele vágj a bőrébe vagy a körmét túl vágd a fehér részen. Ezért vannak direkt baba ollók, ami olyan, mint egy rendes olló, csak a végein van egy kis gömb szerűség, így nem tudsz bele vágni.
márc. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Lehet, csak annyira picike még az ujja és a körme, hogy könnyebben belevágsz a kis ujjbegyébe.
márc. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én még annyival kiegészíteném, hogy saját, vagy fertotlenitett csipeszt használj hozzá.
márc. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem könnyebb azzal biztonságosan vágni, mint ollóval.
márc. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
majdcsak 3 hetes koráig kesztyube volt a lanyom mert ha nen sebesre marta magát szintén, próbáltuk levágni de nem sikerült, majd amazonon rátaláltam az elektromos körömreszelöre, egy megváltás volt számunkra.
márc. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Gyerekeknek való körömvágót bárhol tudsz venni. Dm, Rossmann stb.. Baj nem lesz csak ahogy írták ne vágd túl. Nekem a kesztyű nem vált be, lerázta a kezéről.
márc. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nekem a baba olló nem vált be, nem tudtam neki olyan rövidre levágni, hogy ne legyenek harci fegyverek a körmei :D

A kesztyű sem működött mert állandóan felidegesítette magát azon, hogy nem tudja bekapni a kezét :D a csipesszel le tudtam vágni neki és szerencsére nem vágtam bele neki a kis bőrébe

márc. 7. 14:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Vannak reszelők is pici babáknak. Én az elején vágás után megreszeltem, így nemvolt éles a körme
márc. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!