Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki újszülöttkortól hordozta...

Aki újszülöttkortól hordozta a babáját annak később könnyebb volt vele?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt, hogy könnyebben viselte e a babád a szeparációs szorongást, majd később a dackorszakot?


Az én babám nagyon matrica baba és mellette az elején elég ingerlékeny is volt, amióta hordozom sokkal nyugodtabb lett, így gondolom a későbbiekben is kihathat a viselkedésére ha most biztosítva van neki a folyamatos testkontaktus.


márc. 16. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Többet adsz neki, mint akinél ez nincs meg az ilyenfajta igény kielégítés. De ez csak egy tégla az alapból. Ettől nem lesz kevésbé hisztis a dackorszak alatt, max neked lehet könnyebb hogy már van egy olyan mindseted, hogy pörgeted a fejedben a megoldásokat, jobban rá vagy hangolódva a válaszkész eszközökre. De mindezektől függetlenül lehet még nehéz a dackorszak.
márc. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Nem hordoztam, mert azt pont nem viselte el, de egyebkent reggeltol estig kezben/testkontaktban volt, abban is aludt. Hat nem lett kevesbe hisztis, sot.
márc. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen lenne, ha nem hordoztam volna :) De szerintem a dackorszakban inkább a gyerek temperamentuma, a te eszköztárad, a következetesség, egyértelmű szabályok többet számít, mint a hordozás a korai szakaszban. Amúgy a szeparációs szorongáson biztosan segít, ha tudod hordozni, mert pont azt az igényt elégíted ki, amire szüksége van, de szerintem ez inkább a mindennapokban segítség. Két gyerekem van, mindkettejüket hurcizom/hurciztam, igény szerint szopiztak/szopizik, de mivel más személyiségek, ezért nem pont ugyanúgy élik meg ők sem és nyilván mi szülők sem a nehezebb időszakokat. Amúgy szerintem az mindenképp jó, hogy a gyerek bízik benned, közel érzi magát hozzád, először fizikailag, utána ebből kifolyólag érzelmileg is, ez szerintem a dackorszakban is és majd a kamaszkorban is egy hatalmas előny lesz. De attól még nem hinném, hogy varázsszer, amitől mágikusan könnyűvé is válik a dolog :D
márc. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem befolyásolja a dolgot, nem ezen múlik. Hogy milyen lesz a természete, már fogantatáskor elől. A dackorszak meg teljesen normális, a fejlődés része, nem lehet kikerülni.
márc. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szeparációs szorongás kb. kimaradt, mert mindig velem volt. Dackorszak rémálom volt.
márc. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is hordoztam a fiamat (nem 100%-ban, tehát nem úgy hogy soha nem volt letéve, de sokat). Koraszülött volt, egy hetet külön voltunk, ezt az időszakot próbáltam bepótolni, amennyire lehet. Annyit tudok mondani, hogy a kötődése biztos - aminek pont az a jele, hogy a játszótéren tök nyugodtan elrohan tőlem. Szeparációs szorongás nálunk is volt, bár érdekes módon az "anya elmegy" szituációt sokkal hosszabb ideig viselte nehezen, mint azt, amikor őt vitte el valaki, szóval inkább az utóbbi módon oldottuk meg, ha mennem kellett valahova.


De fogalmam sincs, hogy mi lett volna, ha nem így csinálom.

márc. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!