Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos múlt a babám és...

1 hónapos múlt a babám és hasfájós. Ánizsmagot vettem és szeretnék belőle teát csinálni és ezt adni neki. Hogyan csináljam? Mennyit adjak neki egy nap, milyen adagokban? Vagy csak akkor kell ha nagyon tekergeti a pociját?

Figyelt kérdés
2010. okt. 25. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ánizsmag tea infúzióként hatásos: a forrázathoz 10 g gyümölcs és 1 dl víz szükséges. Pontosabban, a csecsemőknél 5-6 ánizsgyümölcsöt, a felnőttek részére fél kiskanálnyit forrázzunk egy csésze teának. Az ánizs-teát igyunk langyosan, evés előtt.


Szerintem adható neki a nap bármely szakaszán és bármennyi, olyan lehet ez mint az édeskömény tea...

2010. okt. 26. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi.Azt elfelejtettem,hogy tápszeres a babám.Tehát akkor csak pár szem magot tegyek mondjuk 1-1,5dl vízbe??Evés előtt infacolt adok a babának attól adhatom neki a teát??
2010. okt. 26. 05:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy adhatod, mikor az én kislányomnak is fájt a hasa minden evés előtt adtam az Infacolt, ha más nem a büfiben és a pukiban segített neki. Nyugodtan adhatod a teát is sőt kell is folyadékra szüksége van a tápszer sűrűbb és másabb állagú mint az anyatej. Csak figyelj oda nehogy épp az is hasfájást okozzon, mert én így jártam igaz édeskömény tea volt, de még jobban fájt tőle a hasa. És igen szerintem elég pár szem nem kell nekik még erős tea.
2010. okt. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi:-)És egy nap mennyit adhatok az ánizsteából?Vagy csak akkor adjam,ha fáj a pocija?
2010. okt. 26. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!