Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges, hogy kék lesz a...

Lehetséges, hogy kék lesz a babám szeme?

Figyelt kérdés

A párom szeme is barna és az enyém is, viszont mindkettőnk családjában vannak zöld és kék szeműek, apukámnak is kék a szeme.

Mikor megszületett szürkés kék volt, azt mondták minden újszülöttnek olyan a szeme, de egyre kekebbnek látjuk neki, mar 7hetes.



márc. 21. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy vagyunk mi is, mindketten barna szemük vagyunk.Anyukam, tesóm zöld szemű, apukám barna másik tesóm is barna.

Nagymamam kék szemű volt, nagyapám barna szemű.

Másik nagymamám szintén kék szemű volt.


Lányunk is és a fiunk is barna szemük lettek.

Lányom sötét szemekkel született, fiam olyan kékes zöldes szemmel.

márc. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én barna vagyok , párom is. Apukám kék szemű , szőke hajú és minden testvére és nagyszülők is.

Kisfiam világoskék szemű volt 9 hónapos koráig. Most 2,5 éves és sötétbarna a szeme

😅

márc. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem valószínű.
márc. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kék a szeme igen, de szerintem 7 hetesen még fölösleges jósolgatni, majd 7 hónaposan talán, addig nemigen lehet megtippelni se. Sőt, lehet hogy csak ovis korában véglegesül.
márc. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
6,25 % az esélye hogy két barnaszeműnek két szemű gyereke lesz
márc. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked is és a párodnak is valamelyik szülője kék szemű, akkor biztos van rá esély, de barnára nagyobb. Ha egyikőtök szülője közt nincs kék szemű, akkor is lehet rá esély, de akkor nem biztos. Magyarázat: Ha van, akkor ti tőle csak kék gént tudtatok örökölni, tehát rendelkeztek "kék szem génnel". Azért lettetetek barnák, mert a másik szülőtől barnát örököltetek és az a domináns. Tehát mindkettőknek egy kék és egy barna génje van, abból egyet-egyet adtok a gyereknek. Ha mindketten a kéket, akkor kék szemű lesz.
márc. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk így alakultak a szemszínek:

Én: barna; szüleim, és testvérem is barna

Férjem: szürkéskék, anyukája kék, apukája sötétbarna


Mindkettőnk távolabbi rokonságában van szőke hajú, kék szemű vonal.


Gyermekeink:

1. barna szemű lett. Kezdetben szürkéskéknek tűnt, mint az apja, de átment olajzöldesbe, onnan pedig hamar barnába. 1 éves korára már gesztenyebarna szeme volt.


2. Kék szemű lett, abból is a világos, égszínkék árnyalatú. Amikor megszületett, szürkéskék volt Neki is, de nagyon gyorsan, 1-2 hónapos korára kivilágosodott a szemszíne. Akkor már mondták sokan, hogy ez már nem lesz sötétebb. Most 2,5 éves, és világító kék szeme van.

márc. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A 6. válaszoló nagyon szépen levezette, tehát lényeg, hogy esély van rá.

Én is kék szemű vagyok, pedig mindkét szülőm barna szemű, csak a két nagyapám volt kék szemű.

De most még tényleg felesleges tippelgetni a babádnál, nagyon picike hozzá, barátnőm kislánya például kb. 4 évesen barnult be. Mondjuk ez a ritkább, hogy ilyen későn változik, de tény, hogy még a barna szeműek is sokszor kék szeműek pár hónapos/éves korukig.

márc. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi a férjemmel barna szeműek vagyunk.

A férjem oldalán a zöldes barna a legvilágosabb árnyalat a családban, egyébként mindenki barna.

Az én felmenőim közt mindenki vegyes párban van (kék szemű barna szeművel házasodott).

A gyerekünk szeme ugyanolyan kék lett mint a nagymamájáé. Százalékos esély kicsi volt rá, nem számítottunk rá.

Szürkés kék neki, hasonló mint az újszülötteknek, így azt hittük majd bebarnul, de eddig csak világosodott, semmi sötétebb folt nem jelent meg benne, szerintem így marad. 2 éves.

márc. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én és párom is sötét barna szeműek vagyunk (párom ráadásul nem idén barnult), az én oldalamról apukám barna szemű, az ő apja volt kék, anyukám apja is kék szemű volt, anyukám meg zöld. A fiúnk meg olyan tök érdekesen sokáig kék volt, mostanra meg zöld lett :D (2 éves)

Lehet, hogy bebarnul még, de egyelőre elég különleges.

márc. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!