Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hetes a babám és nem érzem...

8 hetes a babám és nem érzem még mindig azt a hű de nagy kötődést felé?

Figyelt kérdés
Amikor megszületett (lombik baba) nagyon boldog voltam, sőt az első két hétben is talán. De az elmúlt kb egy hónapban nem érzem, hogy boldoggá tesz, hogy ő van, hogy velünk van. Ellátom, babusgatom, beszélek hozzá, ölbe veszem sokat , de inkább ezt mind azért, mert ez egy anya "feladata". Nem pedig azért, mert örömet okoz. Mikor jön el az , mikor boldog leszek igazán, mert van egy gyermekem? Kinek mikor jött el ez az idő, akinek az elején nem volt meg az érzés?
márc. 22. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Gyermekágyi depresszió. Sürgősen fordulj orvoshoz.
márc. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
idővel kialakul majd, hidd el.
márc. 23. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egyes! Dehogy depresszió! Fiatal koromban voltam depressziós, na az nem ilyen volt. Semmi rossz gondolatom nincs ,nem bántanék soha senkit, főleg nem a babát, egyszerűen csak nincs meg az a "szerelem" anya és a baba között és ezért rosszul érzem magam.

Kettes! Amúgy olvastam,hogy ez valakinek hetek, sőt hónapok után jön meg,mikor a baba már ért , figyel, kommunikál. És hogy ez is tök normális. Ja az, csak jó lenne ha már érezném ezt az anya tigris érzést.

márc. 23. 03:22
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Hidd el hamarabb fog eljönni mint gondolnád. Gondolj bele ő a tiéd, te adtál neki életet, felelősséggel tartozol iránta.. hiszen a gyermeked. :) Nem mindenkinek jön azonnal ez az érzés. Vannak helyzetek, szituáciok is amik már előtudják hozni.
márc. 23. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Az az egyetlen bajod, hogy össze-vissza olvastál mindent, hogy mit kell majd érezni, elhittél mindenkinek mindent, és illúziókban éltél. A szülőség nem eufória, hanem kemény munka, a gyerekhez való kötődés pedig nem egy ilyen folyamatis báranyfelhőkön lépkedős boldogság, hanem egyrészt szinten kemény munka, másrészt egyszerűen olyanok lesznek, mint egy testrészed, el sem fogod tusni képzelni, hogy van olyan, hogy ők nincsenek. Pl visszagondolva az életemre most olyan nehéz tudomásul venni, hogy volt olyan, hogy ők nem léteztek. Szóval az a tanácsom, hogy ne legyenek ilyen elvárásaid, hogy most akkor mit is kell érezni. Ez mindenkinek egyéni, hagyd alakulni, ne hasonlítgasd másokhoz, ne kínlódj ezen. Csak legyetek együtt és kész.
márc. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Én is hasonlóképpen voltam, a kezdeti nehézségek sem segítettek ezen. Nálam 3-4 hónapos kora körül jött az érzés, hogy ő az én kisbabám és mennyire imádom. Korábban alig vártam, hogy végre letegyem aludni, most meg rendesen hiányzik, amikor alszik. :)
márc. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Én nem is tudtam, hogy az még nem az igazi "szerelem" volt az elején, míg meg nem érkezett a rózsaszín köd :)

A fiam nagyon nyugis baba volt, de kb. 5 hónapos koráig végignyekeregte a délutánokat, úgy vártam az alvásidőt, mint a messiást... aztán beindultak a nagymozgások, már nem volt mindenben rám szorulva, és megjelent a kommunikáció is, állandóan mosolygott meg nevetett, na azóta csodaként élek meg szinte minden percet :)

Most másfél éves múlt, még mindig tart a vattacukros állapot.

Szerintem is igaza van annak, aki azt írta, hogy ne várd az érzést meg elemezgesd magad, csak hagyd, hogy észrevétlenül alakuljon, hidd el, hogy egyszer csak ráébredsz, hogy mennyire imádod :)

márc. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pont a héten mondta az egyik barátnőm hogy milyen jó nekem, egész nap babázhatok, nevetgélünk, sétálunk, milyen aranyos a pici stbstb. Nos igen, sokan azt gondolják hogy ez ennyi, de azt nem látják hogy voltak olyan éjjelek mikor mindketten sírtunk mert én már annyira ki voltam merülve és fogalmam se volt mit csináljak vele, mi a baja. Sokszor arra eszmélek hogy megint eltelt egy hét és óramű pontosan ugyanazt csináltuk minden nap. Nagy felelősség és én is úgy érzem sokszor hogy csak csinálom amit csinálnom kell, mert anya vagyok, de mikor meghallom hogy nevet, látom hogy boldog akkor azonnal minden rosszat elfelejtek. Eljön majd neked is ez, egészen biztos vagyok benne!
márc. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!