Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba körmét (8 hetes) milyen...

Baba körmét (8 hetes) milyen gyakran kell vágni és mikor szoktátok?

Figyelt kérdés
Én úgy látom, hogy nem olyan extrém hosszúak, legtöbb esetben magától levált még a vége, nem is szokta megkarmolni magát, ezért eddig csak 1x-2x vágtam 1-2 ujján, ahol láttam, hogy már túllóg. De mivel elég sokat kapálózik ébren + hason alszik kiságyban így az is kérdés számomra, hogy milyeb időpontokban, tevékenységkor a legideálisabb ezt megejteni?
jan. 16. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Az elején nem vágtam, nem is ajánlják. Utána úgy szoktuk, hogy az apja elterelte a figyelmét, én meg vágtam.
jan. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csinálom, mint a macskával, ha mélyen alszik, egy-egy ujjacskát elkapok. Ezzel az a baj, hogy mire körbeérek, indulhat előről a dolog :D
jan. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A legideálisabb akkor amikor alszik, mondjuk mi olyankor mindig elfelejtjük... Így maradt az hogy evés után mikor nyugodtabb akkor.

Kb hetente-10 naponta vágjuk, de már 2 nap után képes lekaparni vele az arcocskáját...

jan. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hetente 2x, de ha ugy latom, akkor 3x is vagom neki, nagyon gyorsan no es nagyon faj, ha megkarmol:D

De az elejen, kb 3 hos koraig nem vagtam ennyire sokszor.

A mai napig tapszeres eves kozben vagjuk neki, csak igy lehet egyelore, nagyjabol nyugton marad. En etetem, a ferjem levagja addig (9 hos) vagy forditva.

Az elejen, amig szoptattam, kozben vagtuk.

Alvas kozben soha nem tudtuk, azonnal felkel.

jan. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Amint megszületett, a kórházba már vittem magammal az ollót, mert emlékszem, hogy a nővérénél is kb az volt az első dolga, hogy karmolászta magát. Onnantól olyan heti 2x vágtam, most 14 hónapos, már elég nagyok az ujjai, hogy ne lógjon túl egyből, szóval már csak heti 1x. Nagyon gyorsan nő, és a kedvence a szopizás közbeni mellbimbó-birizgálás, ami amúgy sem egy kellemes tevékenység, hát ha még jó hosszú körmökkel rá is csíp.
jan. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

Amikor megnol neki 🤷

Fiamnak egy hónapos kora óta vágom a körmét,két éves és az elejétől fogva hagyja,nem hadonászik közben.

Általában fürdés után szoktuk,de amikor ez valamilyen oknál fogva kimarad,akkor amikor az eszembe jut az ölembe veszem és levágom neki

jan. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor szükséges, első perctől.


Miért nem ajánlják? El nem tudom képzelni, milyen hátránya lehet egy körömvágásnak...

Max az lehet veszélyes, ha béna az anyuka,és belevág. De csak nem..

jan. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy vágom neki mikor alszik. Próbáltuk figyelemeltereléssel, de rafkós észre vette, és elrantotta a kezét, így picit jobban levágtam neki. Hát het 1-2 er kell neki vágni van, hogy nagyon gyorsan nől neki. Most 3 hónapos már.
jan. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hetente vagom 3 hetes kora ota, mindig ebren van kozben. Most egy eves es mar tartja a kezeit/labait. Nyugodtabb pillanataiban megfogtam a kezet es levagtam. 🤷🏼‍♀️
jan. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

5!

Az utolsó mondatod kicsit félreérthető!

"Nyugodtabb pillanataiban megfogtam a kezét es levágtam"

🤣🤣🙃 😉

jan. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!