Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális hogy ennyit eszik a...

Normális hogy ennyit eszik a 7 hetes babám?

Figyelt kérdés

Tápszeres. Nestlé BEBA Supreme Pro HA1-es tápszert kap és 90ml az adagja, de van ,hogy csak 70-80-at eszik meg. 3170grammal született, 2950-nel jöttünk haza a kórházból és most 4085gramm.

Nem kevés ez a hízás neki?

Mindenki azt hajtja nekem, hogy az ő babája 160ml-ket eszik meg már 4800gramm ennyi idősen és ezzel stresszelnek.



márc. 23. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass rájuk. Nem mindegyik baba étvágya ugyanolyan. Ha van kakis, pisis pelus és nem fogy márpedig nem fogy hanem hízik jó. Az én fiam sosem azt ette amit papíron kéne. Volt olyan időszak amikor többet volt amikor kevesebbet. Te sem minden nap eszel ugyanannyit. Amit ajánlanak az a kg szorozva 150 osztva étkezések száma és kijön az egy adag. Nálatok 4×150=600 ha mondjuk 7-er eszik 85 ml kész tápszer. De ahogy írtam ez nem kőbe vésett. Megtömni nem tömheted meg csak megfájdul szegény hasa. Az én fiam 3400 született haza 3120 jöttünk és 7 hetesen 4530 volt. Tehát nem volt még majd 5 kilós és nagyobb súllyal született mint a tiéd. Semmi baja se a gyerekorvos se a védőnő nem mondta, hogy többet kéne híznija.
márc. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ajj tudom, de mindenki más babáját olyan kis erősnek,nagynak látom, meg írják, hogy mennyire a nagykonyv szerint eszik, az enyém meg kislány is, nem is eszik sokat, eleven nagyon szóval mozog is le abból amit megeszik, de jókedvű, jól alszik éjjel, nem sírós baba, kivéve ha front jön, szóval amugy oké vele minden, csak jobban örülnék, ha többet hizna. Tegnapelott 4025gramm volt, ma 4085 gramm. De hát egyszer csak megnő. Mondjuk 56 cm ,lehet ezért is vékonyabb, mert hosszú. Vagy én már nem tudom.
márc. 23. 21:34
 3/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Nem kell naponta mérned. Mi hetente mértük, de sárgasága volt és azért, mert tudni akartuk mi a helyzet vele. Utána már csak kíváncsiságból mértük. Ez a tankönyv szerint így vagy úgy egyen engedd el. Úgy egyen a baba ahogy neki jó. Ha éhes adsz neki tudja ő mennyi kell neki. A fiam is, ha nem kellett a kaja eltolta a cumisüveget. Nem hízott keveset a babád. Az én fiam 56 centivel született, most 5,5 hónapos és 72 centi. Mint akit húznak. Volt olyan hét 50 grammot hízott, de hosszra meg kinőtt egy ruhaméretet. A babák nem ugyanúgy fejlődnek. Ne hasonlítsd más babához tökre felesleges.
márc. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is csak kíváncsiságból mértem meg. Hát ja ,mindegy gyerek más.
márc. 23. 21:53
 5/9 anonim ***** válasza:
Úgyhogy nyugi :) ne aggódj.
márc. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A fiam már elmúlt 1 éves de soha nem ette meg az előírt adagot, most 13 hónaposan is jó,ha a 150 ml-t megissza, de általában ennél kevesebbet. A súlya gyarapodik, minden rendben vele. Ne aggódj, tudja mennyire van szüksége.
márc. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó a 85 ml kb, nem eszik keveset, normális a gyarapodása is.

Én már az első gyereknél észrevettem hogy iszonyat mennyiségekkel "dobálóznak" más anyukák es rájöttem hogy a tápszeres dobozon lévő mennyiségek a túlzók. Pl. félig anyatejes gyerekemnél tudtam hogy hány ml lefejt tejjel lakik jól, annak majdnem a duplája volt feltüntetve a dobozon adott korú babának.

Tehát aki csak tápszeres és vakon követi az ott előírt mennyiséget, az az elejétől túltömi a gyerekét.

márc. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. A kislányom 2800grammal született most 9 hetesen 4000gr. Meg mi az hogy az a 90ml az adagja? Nem minden gyerek eszik egyformán, ahogy a felnőttek sem. Énis túlparáztam ezt a hízás dolgot de ha egyszer nem eszik többet a lányom 100-140-nél akkor nem tudom beletömni, éjjel van hogy 70et eszik. Ne aggódj 🙏 Eszik annyit amennyi neki kell. Hízik ez a lényeg még ha keveset is.
márc. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A védőnő mondta meg a gyerekorvos, hogy ennyi idősen ennyit kellene ennie. Már többet, ezzel majd holnap fog cseszegetni a védőnő. A baj az, hogy megtudná ő enni a 120-at is, de böfinél akkor lehetne takarítani. Volt már rá példa sajnos .

Szóval étvágya van, tényleg jókedvű, a koránàl fejlettebb baba mozgás meg minden ügyileg.

Köszönöm, hogy írtatok. Lehet tényleg túl van tolva ez a tápszer dolog, mert hát azért a tápszer sokkal jobban eltelíti őket mint az anyatej és lehet ezért kevesebb is kell nekik belőle.

márc. 24. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!