Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes kisbabánál ezek...

7 hetes kisbabánál ezek mennyire normális dolgok?

Figyelt kérdés

Egy kicsit kezdek ketsegbeesni, úgy érzem mindent rosszul csinálok. Kezdve azzal, hogy kb másfél hete csak a babakocsiban alszik úgy rendesen a kicsi, amint atrakom a kisagyba egy kis nyoszorges után már sír. A babakocsit természetesen tologatni kell, hogy elaludjon, van, hogy fél órán keresztül, ez a hajnali etetes után nem túl kellemes.

Szeretném visszaszoktatni a kisagyba, de hiába van az, hogy szopi után berakom, dudolok neki, megy zene, simogatom, fehér zajt rakok be, mesélek neki, üvölt amíg ki nem veszem. Kézben szoktam még elringatni, de amint lerakom a kisagyba sír. Ha babakocsiba rakom és felébred akkor is, de akkor el tudom ringatni.

A másik , hogy nagyon nehezen tudom őt lekötni. Ha egy kicsit nyugodtabb, akkor a mellkasomon fekszik és mesélek neki, játékokat mutogatok; plussoket, zenélő, csörgő játékokat. De mondjuk inkább a lámpa érdekli, még akkor is ha nincs felkapcsolva, nem is igazán figyel rám. Ez kb 5 percig tart, míg meg nem unja, akkor felallok vele, sétálunk, kapcsolok be zenét és ,,táncolunk", vagy berakom a hintajaba, de azt se nagyon szereti. A vége valahogy előbb utóbb mindig az, hogy kiveri a balhét és én balga előveszem a Jolly Jokert, a cicit és szerintem ezt is nagyon elrontottam, csak sokszor már nem tudok vele mit csinálni és emiatt nagyon szégyellem magam.

Meg olyan kis komoly, egyszer kétszer volt, hogy elmosolyodott, de 99%-ban komoly,kis fancsali pofit vág a kis drágám.

Meg nem tudom normális -e pl

-nincs még könnye

-nem gugyog még

-annyira meredten tud nézni a semmibe, még ha eletartom a tenyerem akkor is tovább bambul

-ugy tudom ilyenkor már felismerik az anyukajuk hangját, de nem érzem/látom, hogy hozzám jobban kötődne, annyi, hogy én adom neki a tejet. Nem vettem észre, hogy mondjuk az én hangomrs jobban megnyugodna

Annyi kétség van bennem,ne haragudjatok ha esetleg butaságokat hordtam össze, első babám és sokszor nagyon kétségbeejtő.



2021. nov. 25. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem csinálsz rosszul. Egy átlagos 7hetes baba pontosan ilyen.

A cici nekem is jolly joker volt kb 4hónapos koráig.

Ne várj tőle sokat még. Lehet nem tudja kimutatni, de tudja, hogy te vagy az anyukája és kötődik hozzád.

Az alvás mindig mumus. A változás lesz állandó. Amint megszoktok egy rendszert jön majd egy növekedési ugrás, alvási regresszió, fogzás, mozgásfejlődés és bármi ami miatt borul megint minden.

Nyugodj meg. A babád teljesen jól működik :)

2021. nov. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szem fejlődése, könnyek:

[link]


Baba látásának fejlődése:


[link]


Alvási regresszió:

[link]


Baba szeretet jelek:

[link]


[link]


Nem baj, ha babakocsiban alszik, az sem,ha a karodban, vagy elhagyja ezt a szokását, vagy ilyen baba.


Tökéletes babád van és tökéletes anyukája vagy neki!!

Adj időt magadnak, magatoknak. Még nagyon kicsit és akár egy nap alatt is akkorát tud fejlődni! Igen, a lámpát nézi, mert nem lát jól még (erős kontraszt), igen, még csak szociális mosolya van, de lehet egy hét múlva már olyan dolgokra lesz képes, amire nem is gondoltál még 😊

2021. nov. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez normális még csak nemrég született meg , te vagy neki még csak a világ és cici

Igényli a testközelséget ez is normális, a baba ágyba altatás is elvileg csak az elején nehéz bár én csak a 1 hónapban próbáltam utána a túlélés érdekében már velem aludt

A cicit hidd el elhagyja az elején mindig cicizett már 10 hónapos le se sz*rja ,csak ha alszik ,vagy felkel akkor kéri általában, de ahogy megnyílik a világ előtte már az lesz érdekes

2021. nov. 26. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!