Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki elmagyarázná a csok...

Valaki elmagyarázná a csok pluszt?

Figyelt kérdés
utána olvasunk és érdeklődünk bankban ,de valaki elmondaná egyszerűbben? 3 éve házasodtunk és felvettünk babavárót,csokot,hàzat vettünk 20 évre. két gyereket vállaltunk. egy gyereket már teljesítettünk ,most tervezzük a másodikat. érdemes terhesség előtt csok plusz? miről szól,és milyen változások lennének ha harmadik gyereket is vállalunk?
márc. 27. 00:39
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Szóval a pénz miatt bevállalnál 3 gyereket? Bocsi de ez teljesen abszurd. Még kettő sincs és mivan ha kettő után nem szeretnél harmadikat de hát meg kell szülni mert felvetted a hitelt?

" Egy gyereket már teljesítettünk"

Minősithetetlen ...

márc. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom mekkora alapterületű házat vettetek fel, de ha nincs 90nm, akkor bővíteni kell, ugyanis ennyi a minimum négyzetméter 3 gyereknél. Bővítésre, felújításra használhatjátok az összeget. ( Én tuti nem mennénk bele, ha már van egy házam, újabb hitelbe).
márc. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Hú ez most nekem is úgy jött le, hogy a hitel miatt szülöd őket.


"egy gyereket már teljesítettünk ,most tervezzük a másodikat"

én nemtudnék így beszélni a gyerekemről, hogy teljesítettük.

Amúgy sokkal többe kerül a felnevelésük mint az a nyomorúlt hitel amit vissza kell fizetni kedvezményesen. Ne a hitel miatt teljesítsünk már gyerekeket, hanem azért, mert akarjuk.

márc. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Felvettétek a babavárót és a csok-ot két gyerekre. Ha van jelzálog hitel mellette, a második gyerek érkezésénél jogosultak vagytok 1 millió ft elengedésre (kormányhivatalnál kell kérvényezni), a harmadiknál 4-re. A babaváróból két gyereknél elengednek 3 milliót, háromnál az egészet. A harmadik gyerek vállalása nem szerepelt a csok szerződésben, tehát rá még jogosultak vagytok 1 millió "utó csokra", ha van jelzáloghiteletek. Ez 16 millió forint minimális ügyintézéssel. Ne haragudjon senki a kérdésért, de mi a fenét akartok még!? :D

[link]

márc. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
68%

Orbánisztán 2024: egy gyereket már teljesítettük. Pfff...hányinger.

Milyen élete lesz azoknak a gyerekeknek, akik csak egy sz@r lakás miatt jöttek a világra?

márc. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!