Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig fog még bukni?

Meddig fog még bukni?

Figyelt kérdés
5 hetes iszsz kislányom minden egyes szoptatás után bukik, hol többet, hol kevesebbet. Hiába büfiztetem, hogy kevesebb akarjon neki visszajönni. Pár alkalommal elkezdett fuldokolni a felbukott tejtől, amitől én nyilván bepánikolok, rettentően félek attól, hogy egyszer megfullad. Tudom, hogy a legtöbb baba bukik, de mégis meddig tart ez az időszak? Hogy tudnék neki segíteni?

márc. 28. 06:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de nálunk a hozzátáplálás hozta meg végre azt, hogy kevesebbet kezdett bukni. Aztán ahogy több szilárdat kapott, elhagyta teljesen, de sok-sok hónapig szívtunk vele. Nem tudsz sajnos segíteni neki, ha ki akar jönni kijön. Ez amúgy nem fáj nekik, arra figyelj inkább, hogy rendesen tudjon távozni, ne folyjon vissza, mert szerintem azért fuldokolt.
márc. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
5-6 hónapos koráig bukott.Mikor már evett "rendes "kaját is akkor mult el.De ő rengeteget bukott.
márc. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok.Nekünk is volt,hogy az éjszaka közepén arra riadtunk,hpgy fuldoklik.Gyorsan felkaptam az ölembe.Nagyon ijesztő volt.🥺
márc. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos a fiam, még mindig bukik, van, hogy sugarban hány akár éjszaka is. Az első lanyunk is ilyen volt, pontosan nem tudom, mikor múlt el. A második lányunk nem volt bukos.

Majd idővel elmúlik.

márc. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 14 hónapos a fiam, még mindig bukik, pedig már csak napi kétszer kap tápszert. De simán kijön a leves, az üveges kaja is, a saját főztöm, és az innivaló is.

Voltunk gasztrón, ott azt mondták, hogy nem refluxos.. (24 órás ph szondát kapott, ami folyton mérte a savasságot)


De az a gyakoribb eset, hogy legkésőbb a hozzátáplálással (és azzal, hogy megtanul ülni) abba marad.

márc. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk kb. 10 hónaposan múlt el, amikor megtanult ülni.

Ételeket hamar bevezettük, darabosat is aránylag korán kapott, visszajött minden is.

Altatni csak hason mertem, ha bukott is és esetleg nem ébredt fel rá/nem vettem észre, legrosszabb esetben kimarta kicsit az arcát. De az is másnapra helyrejött.

márc. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

8 hos koraig bukott, de ebbol az elso 6 honap volt a durva, nagyon sokat bukott.

Viszont a babat nem zavarta, jo volt a kedve es hizott, igy nem volt problema, csak en mostam, oltoztettem at (magamat is) allandoan…:D


De amugy persze minden esetben orvossal kell beszelni, mert nyilvan van az a szint, amikor mar a bukas se normalis.

márc. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!