Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik méretből mennyi pelenká...

Melyik méretből mennyi pelenkázó érdemes venni az elején?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a legkisebb 0-s méretből nagyon kevés kell, de senki nem mondja kb. mennyi.

Mert létezik a boltban 15 db-os és a kedvezőbb áru 30 db-os, de ha meg nem kell 30 db akkor pénzkidobás.

Bőven elegendő nagyjából meghatározott szám, tudom, hogy pontosat nem lehet mondani.

Köszönöm a válaszokat! :)



márc. 30. 14:39
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Elnézést, az 1-es méretre gondoltam. Ahhoz szeretnèk segítséget.

Illetve még valami, hogy mennyire megbízható a pelenkákon a kiló alapján a meghatározás? Honnan tudom, hogy már kinőtte a pelenkát?

márc. 30. 14:42
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi pl nem használtunk nullás pelenkát,most megnéztem és 1 hónaposan meg már tutira 2-est használtunk.Mi mindig eggyel nagyobbat adtunk rá sőt még most is hogy ne folyjon ki minden
márc. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne vegyél egyébként sokat mert ha nem bírja a popója azt a fajtát akkor feleslegesen vetted meg.Én egy kis csomagos 1-est vettem aztán elmentünk még venni amikor kellett🤷🏼‍♀️Előző voltam🫣
márc. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne sokat, mar csak azert se, mert nem biztos, hogy az adott marka bevalik.

En vettem 2 kis csomag 1-es pelust, talan 30-40 darabosak voltak, nem tudom, de az egyiket el se hasznaltuk, annyira gaz volt a minosege. A masikbol meg vettunk meg tobbet, az bevalt.


Apuka amugy barmikor el tud ugrani boltba, ha kell meg, nyugiii :)

0-as pelus szerintem nem annyira fontos, bar nyilvan ha 3 kilo alatti a baba, akkor lehet jobb, passz, nekunk ilyen problemank nem volt.

márc. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, nalunk akkor kellett mindig meretet valtani, ha elkezdett atazni a pelenka. Ez altalaban nalunk a merethatar vegefele volt, tehat pl ha a pelus 3-6 kiloig volt jo, akkor nekunk mar 5 kilonal valtani kellett nagyobbra.
márc. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%

Mi az 1-es pelenkát 2 hétig hordtuk, 3db 22 db-os fogyott el belőle, meg pár ilyen minta darab meg barátnőtől megmaradt.

2-es pelenkát 1,5 hónapos koráig használtunk, egy 24db-os csomagot vettünk, a többit ajándékba kaptuk babaváró bulira meg baba látogatóba jövőktől.

3-ast azt sokáig hordja, majd abból érdemes nagy tételt bevásárolni ha már látod hogy melyik típus jön be az 1-es 2-esből.


Előre én 2 csomag 1-est vennék csak 2 különböző márkából.

márc. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%

Még a 6-os vagyok, látni fogod ha már kicsi. Nagyjából nálunk stimmelt ami rá van írva, mindig van átfedés a 2 méret között. Ha jól emlékszem a 2-es az 4 és 6 kiló közötti, a 3-as 5 és 9 kiló közötti, vagy valami ilyesmi. Szóval van 1 kiló amikor ez is az is jó.


Van amelyik márka kisebb van ami nagyobb, pl a rossmannos babydream kisebb, a pampers az nagyobb, de ezeknél a ráírt kiló is különbözik. Tényleg látni fogod melyikből mikor kell nagyobb.

márc. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

1-est csak a kórházban használtunk, egy héttel később kettesre váltottunk.

Mi úgy vagyunk vele, hogy kiló szerint az adott pelenka nem jó.

Pl ha egy pelenka 15-kg-ig van, hiába 13 kg a gyerek, az ami 15 kg-ig van, már nem jó

Most két éves és 13 kg, azt használjuk ami 18 kg-ig van.(Lupilu 6-ost)

márc. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Már a kórházban 2-est adtak, az otthonra vett 1-est el se tudtuk használni, annyira ázott, hiába volt jó kilóra. Pampers Premium Care-rel készültem, de a Libero lett fazon.

3300/49 volt a születési, de nagyon combos volt. Sose azt használtuk, ami kiló szerint jó lett volna, általában az alsó (!) kilóhatárnál kezdett ázni az adott méret. Pl: 9,3 kilóval nőtte ki a 10-14-es pelust és végül alig 13 kilóval szobatisztult a 7-es pelenkából. Van ilyen.

Testvére más fazon, ő tovább tudta hordani az adott méretet. Neki a 6-os volt az utolsó 14,5 kilóval.

márc. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem egy kis csomag 1-est vegyél előre (saját és környezet tapasztalatai alapján a fiúknál inkább a Libero válik be, lányoknál Pampers, de ez nyilván nem szentírás 😀).

Én Pamperst vettem otthonra tapasztalat nélkül, a kórházban meg Libero Touch volt, és az sokkal jobban bejött, alig vártam, hogy a Pampers elfogyjon itthon...

Ha kis súlyal születik a baba, akkor valaki ráér elszaladni kisebb pelenkáért, ha szükséges, de lehet attól még simán jó rá a nagyobb is, csak nem lesz olyan csini :)

Azt meg látod majd, hogy mikor növi ki, nálunk a L. Touch általában mindig fedte a ráírt méretet, most először kellett hamarabb váltani az 5-öst a 6-osra, de van átfedés, tehát a leírás alapján a 6-osnak is jónak kellett már lenni, csak eddig mindig kihúztuk a kisebb súlyhatárának végéig.

De ha beválik egy márka, akkor veszel egy nagyobbat is belőle még időben, és rápróbálod, felesleges úgysem lesz, mert valamikor úgyis belenő.

A méretnél a baba alkata is sokat számít amúgy, nem mindegy, hogy a baba mondjuk az 5 kg súlyhoz hány centi, emiatt kell a saját tapasztalat, hogy melyik márka/méret lesz ideális :)

márc. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!