Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik méretből mennyi pelenká...

Melyik méretből mennyi pelenkázó érdemes venni az elején?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a legkisebb 0-s méretből nagyon kevés kell, de senki nem mondja kb. mennyi.

Mert létezik a boltban 15 db-os és a kedvezőbb áru 30 db-os, de ha meg nem kell 30 db akkor pénzkidobás.

Bőven elegendő nagyjából meghatározott szám, tudom, hogy pontosat nem lehet mondani.

Köszönöm a válaszokat! :)



márc. 30. 14:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem például pár nap híján 2 hónapos volt, mikor 2es méretre váltottunk, szóval teljesen lutri.
márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Lutri, melyik méretből mennyi kell és ahogy előttem írták, a fajta sem mindegy. Vegyél valamiből egy kisebb csomag 1-est, ha az jó, tudtok venni még, ha nem, kipróbáltok mást. Nálunk az első baba combos volt, nem is hordott egyes pelenkát, egyből kettessel kezdte, a másodikra még az 1-es is nagy volt az elején. A nagynál összeírtam, hogy nagyjából 2-esből: 611 db, 3-asból: 868 db, 4-esből: 2803 db fogyott. A kicsinél 322 db 1-es fogyott, a kettes még folyamatban, már úgy 1000 db elfogyott belőle. A nagytesó ennyi idősen már 4-est hordott.
márc. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Oh utolsó,egyáltalán nem rosszból csak megdöbbentő számomra hogy nálatok mennyi pelus fogyott😨
márc. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Egy kis csomag 1-est vettem. Amikor kellett meg, elsetaltunk a DM-be.
márc. 31. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ez nagyban attól függ hogy hány kg lesz a baba nekünk kellett még a 0-ás is de az 1est is elég sokáig használtuk kb 2hónapig. De ha nem akarsz előre tárazni vegyél egy 30db os 1est illetve egy 2es méretet. Aztán vigyél mind a kettőből a kórházban és míg bent vagytok apuka vesz abból a méretéből ami még kell. Az a 30db nem olyan sok. Kb 3óránként cserélni kell az elején sokat kakilnak éves után.
márc. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Oh utolsó,egyáltalán nem rosszból csak megdöbbentő számomra hogy nálatok mennyi pelus fogyott😨"

És még csak nem is írt sokat. Egy kisbaba az elején napi 7-10-et is elhasznál, később csökken 5-6-ra, de 4-nél kevesebb per nap már az egészségtelen verzió. Átlag 5-tel is 3650 db 2 évre. 3-ra meg 5475 db. Lányom 3,5 évig volt pelusos, az ~6300.

A kicsivel nem véletlen, moshatót használtunk.

márc. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Tudom,van egy 15hónapos kisfiam.Nálunk nem fogyott ennyi.
márc. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
13-as: Durvák a számok, az eldobhatót darabra pontosan vezettem, egy idő után moshatóra váltottunk - részben ezért - és onnantól csak becslés, ezért van a mondatban a nagyjából szó. Onnantól napi 5 pelenkával számoltam, amíg nappalra nem lett szobatiszta (ez 2 éves és 3 hónapos kora körül volt), aztán 2-vel, végül 1-gyel (3 éves kora előttig). Minden este húzogattam a vonalkákat, hogy motiváljam magam :). Annyiból tényleg felfele torzít a becslés, hogy ha száraz marad egy eldobható - gondolom - újra visszaadják a gyerekre, de alapesetben napi 5-nél nem hiszem, hogy kevesebb fogy másnál, ez meg lefele torzít. Nálunk a szobatisztulós időszakban volt, hogy pisilt, szólt, cseréltem, nem számoltam, naponta hányszor. És akkor mi még szerencsések vagyunk, mert viszonylag hamar elhagyta a pelenkát a nagyobbik. Az unokatestvérei 3,5-4,5 éves koruk között lettek szobatiszták, szóval mázlink volt. Nekem az volt a megdöbbentő, amikor láttam az unokaöcsém két hétnyi használt pelenkatermését egyben (külterületen nyaraltak, nem volt szemétszállítás).
márc. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

#18 Mi most épp pampers pantset használunk, 4 hónapos tegnap 3db elég volt. Az éjszakára ráadott 12 órát volt rajta a nappali meg 6-6-ot, tegnap nem volt kaki.

Átlagos napokon babydreamet használunk nappalra (aminek 38 Ft-ért vettem darabját, mert a rossmannál lehet halmozni a kuponokat), csak akkor fogy el 5 db ha pont belekakil a tiszta pelenkába, amit nyilván rögtön cserélünk.

(Fiúról van szó, lehet a lányok popója érzékenyebb és nem lehet ennyi ideig egy pelusban hagyni)

ápr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
19: Igen, eltérőek lehetnek a szokások. Olyan is van, aki már az elején is minden pisi után cserél. Na ott mennyi fogyhat. A másik véglet, aki kirakja a napra száradni a pisis pelenkát és utána újra ráadja a babára. Az nekem már meredek. Nálam napi 5 pelenka lenne a minimum. Bírni nekünk is bírta volna az eldobós tovább (legalábbis a Pampers, a dm-es nem, de az olcsóbb), de azért én szoptatások után inkább cseréltem nekik még az anyatejes időszakban is. Na meg kaki után is. Igaz, az első hónapokban mindkettő szinte mindig telerakta evés közben kakival. Most, hogy már a kicsi is elég sok mindent eszik, valószínűleg a popsija sem bírná. De már vele is jó ideje textilpelenka van, ott meg nem sokat számít, ha valamivel többször cserélem, mert a mosógép kimossa. Egyébként az éjszakára használt pelenka ebből is kibír kb. 10 órát.
ápr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!