Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjátok meg a nagytaka...

Hogyan oldjátok meg a nagytakarítást másfél év körüli baba mellett?

Figyelt kérdés
Egyszerűen annyira vágyom már arra,hogy úgy istenigazából kitakarítsam a lakást,de nem megy!Délelőtt alszik a babám 1-1.5 órát,délután is kb.1 órát,de olyankor mindig van mit csinálni..Mindig csak szinten tartás végett megcsinálom a napi teendőket(felmosás,porszívózás,portőrlés,mosogatás,főzés stb.stb..),de úgy rendesen még egyszer sem sikerült kitakarítanom mindent és már nagyon zavar.Rend,tisztaság van,de azt is látom mit kellene kiszortíroznom,lesúrolnom,de egyszerűen nem tudok nagyobb dologba belekezdeni.Más hogy van ezzel?
2010. okt. 26. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Elöször is, ilyen kis gyerek mellett nem kell mindennek ragyognia, elég a "normális" tisztaság is.

De ha téged zavar pár dolog, akkor ne egyszerre akarj "nagytakaritást" csinálni, hanem a napi szintentartás mellett egy-egy feladatot vegyél bele, ha kicsit több idöd van: pl. egy szobában valamelyik szekrényt kiválogatni, másnap a konyhaszekrényt lesúrolni, megint máskor EGY helyen az ablakot megtisztitani, stb.

Egy-egy feladatra még tudsz idöt szakitani, egy komplett "takaritás-orgiára" nem.

2010. okt. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen neki álltam és kész. Minden napra jutott egy helység(pl.fürdő,konyha). Ő lekopogom elfogadta a helyzetet. ha hisztizett vagy megéhezett akkor leálltam,addigis pihiztem,utána folyt.köv.
2010. okt. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
En is igy vagyok, sak nekem 9 honapos a babam. A ferjem azt mondta, hogy ne idegesitsem magam ezekkel, majd megcsinalom. Szerinte eleg, hogy rend van, tisztasag, kaja. En is szeretnem kiramolni a szekrenyeket, a kamrat -azt leginkabb- a konyhat is ugy alaposan attakaritani, de nem igazan megy. Meg, amikor csak a lanyom volt, valahogy sikerult, de ketto mellett nem igazan. Segitsegem nincs, ferjem este er haza,na de nem panaszkodom. Raadasul semmi jo tanaccsl nem lattalak el, bocs!
2010. okt. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha esetleg hétvégén a nagyszülőkhöz vinnétek a babát? Vagy akár a férjed elvinné mondjuk egész napra játszóházba, rokonokhoz, barátokhoz stb.?

Nekem szerencsém van, a szüleim nem messze laknak, így ilyenkor mindig náluk van a babó. De ha csak kicsit hosszabbra nyúlik a házimunka, akkor apa elviszi sétálni vagy ilyesmi.

2010. okt. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nos együt érezek veled,én is emiatt rágódom már egy ideje.nekem egy nagymami van és heti 1x viszi a fiam aki egy éves.nekem abba az egy napba belefér egy szintentartásos takaritás...mert van 2 szint,sok szoba nagy konyha és még nagyobb udvar ami szintén rám vár,hála isten füvet már nem kell nyirni.fél éve nem mostan az ablakokat,régebben a függönyöket.amikor alszik nem tudok mit csinalni mert zajjal járna,olyan lehetetlen ugye?tudom mit érzel,egész nap csak pörög igy az ember soha nem tud kikapcsolni.majd talán egyszer...majd ha oviba mennek.addig meg rágjuk magunkat a dolog miatt.na de sokszor gondolok egyet aztán hagyom és megyek játszani életem "felforgatójával"
2010. okt. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam még csak 2 hónapos, de már én is ezen agyalok. Utálom a koszt, és a felesleges dolgokat. Általában félévente lomtalanítok. Hogy ezután hogy lesz, még nem tudom.

De látom a kamra nem csak nekem a "gyengém"! :)

2010. okt. 27. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!