Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Válogatós másfél éves baba?

Válogatós másfél éves baba?

Figyelt kérdés

A házi kosztot nem eszi, kivéve a spagettit, meg néha belemajszol a krumplipürébe, grillcsirkébe, de nem egy full adagot. A bébi ételekből régen már ette a darabosat, mostanában megint csak a 4-6 hós ételeket eszi többnyire. Így eszünk egy nap:


5-6 körül tápszer

9-10 körül reggeli: fél pirítós sajttal vagy sonkával, 1 joghurt

12 ebéd: 4-6 hós bébiétel, 1 babapiskóta, tápszer elalvás előtt.

du. babakeksz

18 vacsi: spagetti vagy bébiétel

20 elalvás előtt tápszer.


Nem kell neki a gyümi, zöldség, semmi! Ez nagyon rossz egy 18 hónaposnál, ugye? Ötletek?


2011. aug. 18. 12:58
 1/1 xStefix ***** válasza:

Tudni kéne, miért nem eszik.

Ha azért, mert épp fogzik, akkor ezzel nem sokat tudsz csinálni, ugye... Add neki, amit megeszik és enyhítsd a fájdalmait, ennyit lehet. És türelem! Éhenhalni tutira nem fog.

Ha azért, mert túlsáogsan hozzászokott a kész ételekhez, az kevésbé jó, ugye. Fokozatosan vissza kellene venned a bébiétel mennyiségét és helyette gyakrabban kínálni házikoszttal (is). Ha önmagában egyáltalán nem eszi őket, akkor próbáld belekeverni a te ételed a bébikajába, de csak kis mennyiségekkel indítva és lassan növelve, hogy annyira ne tűnjön fel neki az új. Ha van valami aktuális kedvence, azt "meglovagolhatod", akár úgy is kombinálva, hogy neked már fura az eredmény, de ő még megeszi. Próbálgass mindenféle típusú ételt, ha megodható, mert bármelyikről kiderülhet, hogy ízlik neki. Hátha idővel ráérez az új ízekre.

Ha azért, mert unalmas neki az evészet, akkor tedd élvezetesebbé a körülményeket. Az ételek legyenek gusztusosan tálalva, esetleg többfélét is kínálhatsz neki, ha mód van rá. Sok gyerkőc szerti, ha az adott ételt meg is tudja fogni, markolászni, mielőtt megeszi (de állandóan kenegetni már nem kell hagyni, ahhoz már nagyfiú). Legyen szép kis tányérja, evőeszközei, vagy épp felnőttes, ha az neki jobban bejön. A székkel, asztallal is variálj, ha van ötleted (pl. fa etetőszéket szétszeded kettőbe). Lehet picit játszani, énekelni evés közben, de túlságosan ne vonja el a figyelmét, mert akkor meg azért nem fog enni. A lényeg, hogy olyasmit találj, ami lefoglalja, ami tetszik neki.


De bárhogy is legyen, ne erőltesd! Próbálkozz, kínálgasd, de soha ne mindenáron! Én is elkövettem anno azt a hibát, hogy tömtem a lányomat és később jóideig cirkuszolt evésnél, hacsak annyit kérdeztem is tőle, hogy de biztosan elég volt-e az evészet... Tudják ők, mikor mit és mennyit, csak meg kell figyelnünk.

Sok sikert!

2011. aug. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!