Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sír egész nap a gyerek?

Miért sír egész nap a gyerek?

Figyelt kérdés
8hetes kislányom mikor felkel eszik, pelus csere, utána kezdődik az ordítás, sírás, meg feszegeti magát.. védőnő szerint hasfájós. Sokszor éves után kicsit félre nyel, utána függőlegbe kell rakni, mert nem kap levegőt, utána is nagyon ordít.. próbáltuk az espumisant, biogaiat.. az orvos azt mondta, hogy kicsit feszes a nyaka, meg a csípője.. lehet emiatt sír? Konkrétan már nem tudom mit csináljak.. mert szerintem nem normális, hogy minden ébrenlétnél nagyon sokat sír napközben.. éjszaka szerencsére nincs ilyen baj... A doki szerint majd kinövi.. valakinél volt ilyen probléma?

márc. 31. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első fiam ilyen volt, csak ő éjszaka is sírt. Idővel abbahagyta. Nagyon sok idővel...
márc. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha feszes, szakemberhez kellene vinni.
márc. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2#

Azt mondta, tegyem hasra, minél többet. De akkor csak jobban ordít...

márc. 31. 19:06
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk az első fiam volt ilyen sírós éjjel-nappal. Nála a hasa okozta. A második fiam is hasfájós volt, de nála már tudtam mit csináljak. Persze neki nem volt annyira durva vagy csak időben elcsíptük. Co-lactase cseppet használtam az elsőnél nagyjából 2 hónapos korától 4 hónapos koráig. Egy megváltás volt!! A másodiknál is 7-8 hetes kora körül kezdett el durvulni, de neki maximum 2-3 hétig ha adtam. Mellé csak az infacolt hasznàltam. Az elsőnél espumisant,biogaiat is, de azok mint halottnak a csók, ezért a másodiknál meg sem próbáltam ezeket csak a co-lactase kid-et. Illetve nagyon sokat buktak/bukik, ezért még evés közben is sokszor leveszem mellemről és közbe is megbüfögtetem.

Amúgy az hogy feszes szerintem egyenlőre így önmagában nem gond, ha az orvos is egyenlőre csak hasaltatást ajánlott. Nem gondolnám, hogy ennek köze van az ordításhoz, inkább tényleg a hasa és ezért ordít hasaltatva is, mert húzná fel a pocakjához. Második fiamnak is egyik oldalt feszesebbnek találta a nyakát a doktornő a 2 hónapos státuszon, de nekünk is azt mondta hogy tornáztassam, vagy ha nem javul úgy majd akkor kell a gyógytorna. Jövő héten megyünk 3 hónapos státuszra, hát kíváncsi vagyok mit használt. Ettől függetlenül szépen tartja már magát 45-90 fokos alkartámaszban és próbálkozott átfordulni is.

márc. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

A feszesseget biztosan nem oldja meg a hasalas, vidd el legalabb egy devenyeshez. Bar elso korben lehet inkabb neurologus es aztan olyan szakember, akit o ajanl.


Lehet amugy ezert sir, de lehet nem, esetleg faj a hasa, nehez megallapitani, de aminek lehet jarj utana.

márc. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Azt mondta, tegyem hasra, minél többet. De akkor csak jobban ordít


Pont ezért kellene szakember...

Ha nem kezelték akkor csak rosszabb lesz

márc. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Refluxra gyanakodnék... :) vizsgáltasd ki alaposan...
márc. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk 4 hónapos koráig szinte éjjel-nappal sírt. A szelek is bántották, egy kis reflux is befigyelhetett, akkor is feszengett, ha nem volt aznap széklete. Próbáltuk egy kicsit megemelni a matracát, tornáztattuk, masszíroztuk, kapott Biogaia-t, de leginkább szerintem az idő segített.

Kitartást!

márc. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az en kisfiam is 4 honapos koraig szinte folyamatosan uvoltott. Kb. 2-3 hetig a hasa is fajt, aztan azt az Infacol megoldotta. Attol fuggetlenul is rettenetesen sokat sirt. Majd egyik naprol a masikra mintha elvagtak volna. Nem tudom mi tortent, de sokkal kevesebbet sirt (bar most sem egy konnyu eset). Szerintem vannak ilyen babak egyebkent, akik nehezebben adaptalodnak a kinti elethez. Kitartast.
ápr. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"nehezebben adaptalodnak a kinti elethez "

9es ez amúgy tök bölcs meglátás volt. Ment a zöld :)

ápr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!