Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sír kúszás közben és...

Miért sír kúszás közben és után a babám?

Figyelt kérdés
4,5 hónapos kisfiú nagyon próbál kúszni, de csak segítséggel halad, és nagyon megerőltető neki, le is izzad. Ez érthető. De utána is vigasztalhatatlanul sír 30-40 percet, mire elfárad a sírásban és elalszik az ölemben. Normális ez?
ápr. 2. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Nagyon 4,5 honaposan az sem normális hogy kúszni próbál. Átfordul már hátról hasra, és fordítva? Nem kell neki segíteni, hogy haladni tudjon.
ápr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem fordul, csak oldalra. Én szoktam hasra tenni, mert úgy jobban szeret lenni, de egyből próbál a játékai felé haladni. Csípőszűrésen mondták, hogy tegyem a kezem a talpai alá, hogy tolja magát.
ápr. 2. 13:08
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

De ne segits neki!

4,5 hos, hagyd szepen beken, kusznia meg egyaltalan nem kell.

Egyebkent az en babam is probalkozott a kuszassal 4 hosan, de vegul csak annyi lett belole, hogy ahelyett, hogy elore haladt volna, korbe-korbe kezdett el forogni a tengelye korul hason, ahogy annak lennie is kell.

Szoval lehet, nalatok is ez lenne, de te erolteted.

Ne.

ápr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Dehogyis, én nem erőltetem, de ha nem segítek, akkor elkezd sírni. Mondjuk ha segítek akkor is, csak úgy akkor, ha elfárad. Nem tudom tétlenül nézni, hogy a baba a földön fetreng és sír🙁 Pedig ha hasra teszem mindig ugyanaz a forgatókönyv. Hason meg csak kell lennie.
ápr. 2. 13:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha sir, vedd fel vagy forditsd a hatara :)

Miert kene tetlenul nezni? Nem ertem.

ápr. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Dühíti, hogy nem halad. Én fiam minden mozgásfejlődési ugrás kezdetén ezt csinálta.
ápr. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tedd olyan közel a játékait, hogy elérje a kezével. Nagyon korai még a kúszás. Az enyém 6,5 hónapos és most próbálgatja a kezével előre húzni magát. A kúszáshoz megfelelő izomerő is kell, ami a sok hasonfekvéstől alakul ki. 4,5 hósan még nem elég erős hozzá. Neki még a tengelye körül kellene forognia vagy hátról hasra és vissza fordulnia. Ha azért sír, mert nem tud odakúszni a játékhoz, akkor inkább a játékot add oda neki, ne pedig kúszni tanítsd. Minden mozgásfejlődésnek meg van a sorrendje.
ápr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
4.5 hónaposan azért sír, mert frusztrálja, hogy nem megy előre egy centit sem. Majd pár hónap és beindul a kúszás, akkor elér mindent amit kinéz magának.
ápr. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Tedd a hátára, vedd fel, simogasd meg. De ne olyan mozgásformában segítsd, amit még hónapok múlva kellene csak (MAGÁTÓL!!!!) elsajátítania!
ápr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!