Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 11 hetes és nem...

Kislányom 11 hetes és nem tartja a fejét?

Figyelt kérdés

Utál hason lenni.( pedig hason alszik el 2-3 órákat lehúz így)


De amikor ébren van és nem fáradt leraknám de elkezd sírni 3 mp után.

Megtudja emelni egy picit ugy hogy a karjara tamaszkodik.Hátról hasra forgatom át hogy szokja, raktam mar a pelenkazón hasra, a kanapén, rajtam is feltudja magát emelni de nem tartja meg sokáig, fejét forgatja jobbra balra. Van okom aggódni? 2 hós státuszon 2 hete az orvos aztmondta hogy teljesen rendben van de mégis aggódom. Ok hogy nem minden baba egyforma és nem fejlödnek egyformán, mégis úgy látom tiktokon meg instán hogy minden baba keni vágja a hasalást az enyém meg ordít.


ápr. 7. 13:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A tiktokot meg instad felejtsd el...

Ott csak a jó dolgokat posztolják.

Senki nem fogja kiposztolni, hogy a Lacika ordít

ápr. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Jó nyilván nem. De mindenkinél azt látom, hogy milyen sokáig van a gyerek hason és szereti az enyém meg ordít. 😢

2 hósan és fél hósan meg már átfordul hasról hátra.Lehet az a baj hogy alacsony a súlya nem 6kg mint más ennyi idős babák?

ápr. 7. 13:31
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

2 hósan és fél hósan meg már átfordul hasról hátra.


Ez nem igaz.

Ilyenkor ezt meg nem csinálják, ha mégis akkor 90 százalék, hogy feszes az izomzata a babának.

Fiam négy hónaposan kezdett fordulni, és addig utalt hason lenni, ordított mint akit nyuznak.

Semmiféle visszamaradasa nincs a mozgásában.nem is volt.

Már két éves, és így szalad mintha puskabol lőtték volna ki.

De ha megnyugtat, nezesd meg szakemberrel, bár biztos vagyok benne, hogy nincs semmi baja.

ápr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon sokáig utált hason lenni. Szerintem előbb mászott mintsem hogy elviselte volna. Nem is aludt hason egyáltalán.

Még a 11 hetes nagyon pici is. Feleslegesen stresszeled magad. A védőnőnek jelezd ha van bármi aggodalmad, ő meg tudja nézni konkrétan a te gyereked, hogy van-e valós alapja a félelmednek. Itt az interneten elég egy picit félrefogalmazni és már nem is jó tanácsokat kapsz.

ápr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

3.

De az én gyerekemmel egy napon született gyerek átfordul hasról hátra. Ezért aggódom de pl az ő gyereke 6kg az enyém meg 4,5.

Mikor emelte a fiad a fejét?


4. Hát 2 hét mulva 3hós szóval azért stresszelem magam mert mindenhol azt olvasni meg látni hogy tartja a fejét ezért az aggodalmam. Két hete voltunk a 2 hós státuszon 9hetes volt akkor. és jeleztem, hasra tette aztmondta hogy ennyit kell tudnia:idézem: fejet forditani és picit megemelni.

ápr. 7. 14:22
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Neked bármit is mondanak akkor is azt hajtod hogy baja van!


Igen van!vidd el dévényeshez,neurológiára vagy valahova ,hátha a szakembernek hiszel.


Egyébként meg szegény gyereknek kicseszett szar élelte lesz mert mindig máshoz fogod hasonlítani és nem fogadod el hogy ő más ütemben fejlődik....

ápr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A stílusa nyers volt de amit mond igaz. Ne hasonlítsd máshoz a gyereked. Két héttel késöbb született a barátnőmnek gyereke. A lánya hamarabb oldalra fordult mint a fiam. Aggódtam? Nem, mert még volt ideje. Átfordulni szintén később fordult a fiam. Viszont már 4 hónaposan foga volt és fogni, kézböl átadni játékot stb hamarabb csinálta mint más. Nincs két egyforma gyerek. Annak nézz utána, hogy az egyes dolgokat meddig kell tudnia megcsinálnia. Ha addig nem csinálja akkor aggódj és akkor vidd szakemberhez.
ápr. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy bunkó vagyok viszont talán eljutott a tudatodik!

Hárman irták le elötted hogy nincs gáz +a védőnő és te csak szajkozod hogy de.......


Az ilyen szülővel nem lehet mit kezdeni sajnos! Még van lehetőséged javítani a helyzeteden!szerintem inkább ezzel foglalkozz mint hogy hasonlítgatod a gyerekedet máshoz.


Picit szedd őssze magad és jarj utána a gyereknevelésnek...

ápr. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szia, az h ennyi idősen nem szeret hason lenni, semmit nem jelent. Az én kisfiam is utalt, sőt gyűlölt hason lenni, ordított mint akit ölnek minden egyes alkalommal. Aztán 4 és fel honaposan magától a hasára fordult, azóta folyamatosan hason akar lenni, mostmár még aludni is csak hason akar. Nem minden baba szereti eleinte a hasalàst:)
ápr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem , itt azzal van a gond hogy első baba és képzeld utána olvastam a gyereknevelésnek. Nem hasonlítgatom, csak aggódom. Mert nem emeli és ordít hason annak valami oka csak van nem? Nem 4 hónaposan akarok rohangálni amikor már tényleg baj, hanem megelőzni ezt. Utána olvasok a gyereknevelésnek, ha nem tennék nem lennék itt. Nyers vagy és bunkó. Ha nem tudsz segíteni akkor inkább repülj el a kérdésem felett.
ápr. 7. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!