Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éhes a baba, de nem akar...

Éhes a baba, de nem akar enni, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2 hónapos múlt a babám, mai nap alig akar enni, nem kell a cici se neki, próbáltuk csak cumisüveggel, mert pótolni kell általában tápszerrel.. de az se kel neki, vergődik, sír, ordít ha a szájába teszem... Így elaludni is alig tud, mondhatni sehogy.. már nagyon fáradt :( valami tanácsotok van esetleg?? Köszönöm🙂

ápr. 10. 19:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ha túlfárad akkor nem tudom cicire rakni, ezért gőzerővel próbálom olyankor elaltatni általában magamra kötve, guggoló mozdulatokat végezve(nagyjából mintha nagy labdán rugóznék vele). Ha tud aludni minimum egy fél órát akkor már megjön a kedve az evéshez csak valószínű már annyira fáradt hogy túlpörgött. Valamint még egy ötlet.. a hasa nem fáj? Ha fiamnak kakilni kell akkor kiköpködi szintén a cicit, mert rákoncentrál arra hogy nyomjon. De ha nálatok esetleg a hasa a gond akkor meg főleg nem kell neki az ennivaló. Lábait nem húzkodja fel a hasához? Tud rendesen büfizni,pukizni? Nálunk az infacol vált be, meg a hasfájás elején elkezdtük a Co-lactase kid cseppet adni pár hétig. Az is segített. Sok büfiztetés, akár etetések közben is, esetleg hordozás magadra kötve.
ápr. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen én is úgy próbálom olyankor nyugtatni, egy ideig be válik, de egyből kezdődik utána a sírás, ordítás..:( de valószínűleg fáj a hasa, most épp a Co-lactase cseppeket kapta elmúlt 1-2 hétben. Biogaiat adtunk előtte, de az semmit nem segített... Most vettem ma Protexin Restore Babyt holnap adok neki,hátha az segít, ha a hasfájás miatt csinálja. Igen pukizik nagyon sokat, de amikor vergődik azt is csinálja, mármint húzza hasához a lábát. Infacolt, mikor kipróbáltuk rosszabb volt, utána órákig ordított sajnos. Mindig bufizik szerencsére, sokszor próbáltuk mi is, hogy éves közben megállunk.
ápr. 10. 20:06
 3/14 anonim ***** válasza:
Kitartást kívánok, tudom nem egyszerű. Nekem az első fiam volt ennyire durva, most a másodiknál(3,5 hós) könnyebb. Vagy azért mert rutinosabb vagyok az elsőből kifolyólag vagy csak tényleg másodjára “ezt dobta a gép”. Esetleg figyelgesd mit eszel te is. Hátha van amit nagyon nem tolerál. Tejet én kiiktattam. Sajtot, tejfölt eszem, de a tej helyett mandulatejet iszom. Meg tejfölt sem viszem túlzásba. Káposzta is durva hasfájást okozott nálunk.
ápr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ezt használtuk mi, mert másik nem használt.:

[link]


Illetve a szélcsőt heti 2-3x este, ha eldurvult a dolog.

ápr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#3

Igen, káposztát semmiképp nem eszek, tejet se, zabtejet iszom. Köszönöm szépen a válaszod! :)

ápr. 10. 20:43
 6/14 anonim ***** válasza:
Váltsatok tápszert, cumisüveget.
ápr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Most kapta 2 napja az oltásokat, lehet attól van ez az étvágytalanság/nem eszem dolog? :(
ápr. 11. 05:03
 8/14 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Ha lázas és megviseli akkor előfordulhat. Bár nálunk láz miatt maximum nyűgösebb volt és aluszékonyabb, de minden baba más. Ha az a gond, akkor valószínű 4. napra rendeződik. Legalább is nálunk az orvos mindig 3 napi lázat mond oltások után.

ápr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem volt lázas egyszer sem, mindig megnézem! 😔
ápr. 11. 21:17
 10/14 anonim ***** válasza:
Feszes izomzat? Orvos rendben találta 2 éves státuszon? Általában akkor esznek nehezebben még ha a nyaki izmok feszesek. Nem vetted észre hogy például valamelyik oldalon többet van a feje ha hason alszik? Vagy higy a fejét csak az egyik okdalra fordítja vagy ferdén tartja amikor hasal?
ápr. 12. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!