Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az összeomlás szélén vagyok....

Az összeomlás szélén vagyok. Van ötletetek?

Figyelt kérdés

Kezd minden reményem elszállni. Bíztam abban, h hasfájásunk 3. hónapra elmúlik. Ja. Jött egy durvább, és nem tudok vele mit kezdeni. Másfél órája üvölt a lányom, vele együtt sírok. Szó szerint csak beájulni képes, elaludni nem.

Mindent próbáltam. Saab simplex, Infacol, Gripe, Espumisan. Egy idő után mindegyik hasztalan. Tegnap próbáltuk a szélcsövet. Nagyon jó, de csak pillanatnyi enyhülést hoz. Rendszeresen tornáztatom, masszírozom, nagyokat nyög, de nincs hatása. Se büfi, se puki nem jön.

Az étrendemből mindent száműztem, fele anyatej, fele tápszer. Hétfőn még nem sírt, csak nyögött és összegörnyedt, doktorunk nem látott semmit, azt mondta, ha nem sír, akkor az nem lehet hasfájás.

Azt mondta, szert se váltsunk, nem érdemes, mert mindegyikben ugyanaz van. Ezt tudom, nálunk mégis jót tett, ha váltottunk régebben.

Segítsetek abban kérlek, hogy az elején ettünk Infacolt, és jó darabig segített, aztán hirtelen nem hatott, jött a váltás. Szerintetek érdemes megpróbálni megint, vagy próbálkozzak Mecsek baby teával?

Nem tud pukizni!!! Azelőtt folyt belőle a szél, most jó, ha 5 szem irinyó-pirinyó kijön. Az is kínok közepette...

Nem az zavar, hogy egész nap vele foglalkozok, és még délben is pizsiben vagyok, hanem hogy nagyon fáj neki, és már tényleg nem tudok hogy segíteni. A szélcső volt a legutolsó reményem, de nem merem, és nem is akarom egy nap 5X használni. Kérlek segítsetek! Köszönöm előre is!


2010. okt. 27. 09:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon sajnálom.

Érdemben nem tudok segiteni de az unokatesóm szülei majdnem elváltak emiatt. Anyuka ugyanigy mint Te zombi volt a nem alvástól apuka taxizott nappal se éjjel se tudott aludni soha már volt hogy nem is beszéltek egymással.

Végül anyuka elköltözött az édesanyjához kipihente magát a mama és a dédi babáztak elmúlt a sirós időszak és visszaköltöztek.


Kibekkelték nagyon nehéz volt..

2010. okt. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Biztos azért sír, mert pukiznia kell? Mióta van ébren? Nálunk az volt a gond nagyon sokszor, csak utólag jöttem rá, hogy annyira fáradt volt már, hogy azért nem tudott elaludni. Elaludt a karomban, vagy szopi közben, és már ébredt is fel, ahogy megmoccantam. Sokszor volt, hogy végre pihenjen, kénytelen voltam így altatni néha 1 órát is.
2010. okt. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Igen, nálunk is volt elalvásos fáradtság, de 7kor kelt, 8kor visszakerült az ágyába, ahogy szokott, és kb. 2 perce simiztem álomba. A végére lehet, h átváltott olyanba, de az elején biztos nem az volt. Közben nagyokat nyögött, meg nyöszörgött. Tiszta kemény a pocija, és nem tetszik neki, ha masszírozni próbálom.
2010. okt. 27. 10:05
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, hogy te mint anya hogyan tehetnél ennél többet, mert látom mindent kipróbáltál. Talán kérhetnéd az orvost, hogy adjon beutalót a klinikára, hogy ott ultrahangozzál meg a pociját. Esetleg elzáródás vagy vakbélgyulladás, sérv nem lehet a dologban.

Ennyi ötletem van. Hátha valami okosat tudnak mondani.

2010. okt. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
81%

Az én kisbabám is hasfájós volt, főleg amíg szopizott. Nekünk akkor múlt el, amikor három hónapos kora körül elment a tejem, vagyis annyira kevés volt már hogy elválasztottam és csak tápszert kapott. Onnantól átaludta az éjszakákat, három óránként evett, és többet nem is hallottam sírni. Én pár napig jegeltem a mellem hogy a maradék tej megszűnjön.

Lesz aki felháborodik ezen, de nincs borzasztóbb érzés egy anyának, mint azt látni, hogy a saját tejével táplálja a babáját és ez fájdalmat okoz neki. (nekem evés közben kezdte az ordítást.)A bűntudatom elmúlt, amikor arra lettem figyelmes, hogy napok óta nem volt sírás.

2010. okt. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
próbálj meg adni probiotikumot!Nálunk a normaflore bevált, a kisfiam nagyon hasfájós volt és pár nap alatt segített anno.
2010. okt. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom is hasfájós volt, de nem ilyen durván... a lényeg, hogy egy mellgyuszi miatt antibiotikumot szedtem és emellé a Normaflort is... hogy mennyire van összefüggés, nem tudom biztosan, de attól kezdve minimalizálódott a hasfájás és el is múlt... csak anyatejes volt.
2010. okt. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Már mástól is hallottam, hogy a tej végén megszűnt a fájdalom. De kezdetektől felesben megy, és gondoltam, amíg tudom, csinálom. Fejve kapja. Úgy éreztem, amíg napi 300-350 ml lejön, addig nem adnám fel, de ha nem marad más lehetőség... Doki azt mondta, ezt a hetet várjuk még meg, lehet, h tápszerváltás is segítene. Örülnék nagyon, most váltottunk ki 2 dobozzal... Bevallom nem számítottam arra, h ennyire nehéz lesz. Köszi a segítséget!
2010. okt. 27. 10:38
 9/23 A kérdező kommentje:
És ha én ennék Normaflore-t, attől babám pocija talán rendeződhetne? Már bármire hajlandó lennék... És ez még ugye engem is gatyába szedne:)
2010. okt. 27. 10:40
 10/23 anonim ***** válasza:
Az én fiam is nagyon hasfájós volt, szélcsöveztem napi 3-4X, bármennyire is bántott, hogy a fenekét piszkálom. Segített még az "alvó puma" póz is, sokat vittem így. Az igazi megoldás az volt, amikor szilárd ételt kapott, ezt 4 hósan kezdtük(pont a hasfájás miatt). ma már a fiam 14 hónapos, néha még most is simogatni kell a pocikáját:-)
2010. okt. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!