Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg a babát...

Hogyan tanítsam meg a babát leérkezni?

Figyelt kérdés
Kislányom 9 hónapos, ülni még nem tud, de kb 1 hónapja kapaszkodva feláll bútorok mellett és lépked. Nem merem hagyni leesni, koppanni, zuhanni, mert félek, hogy betöri a fejét. Nagyon nehéz így, hogy ülni még nem tud. Ti hogyan tanítottátok meg, hogy biztonságosan vissza tudjon menni a földre? Valami tipp? Vagy rájön magától?

ápr. 14. 21:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
54%

Amúgy én igazából azon szoktam meglepődni, hogy sokan írják, hogy hagyd esni, ami igaz, DE nem írják oda, hogy ne a csempén/kemény kövön/kemény felületen. És az ilyenek miatt van az amikor bejöttek ügyeletbe koponyán belüli vérzéssel, mert ő hagyta, de ő nem tudta, hogy ne a konyhába… Pedig nem lenne nehéz pontosítani, mert aki ide kérdést ír ki nem tudja ezeket.

10# De reméljük azért egy 9 hónapos csecsemőt biztonságos helyen hagysz.:D

ápr. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
70%

11 ako hagyja a gyereket csempen, kövön leesni annak nem nincs esze.

Normális szülő szerintem tudja, hogy nem kemény felületen hagyjuk esni a gyereket szanaszét.

Ha már ilyet mondani kell akkor tényleg baj van.

ápr. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
12# Pedig van ilyen, mert nem tudják és ugye jön ez, hogy hagyd esni így tanulja meg. Igen, de nem mindegy hol hagyod ezt… 11# vagyok.
ápr. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
48%

13 van ilyen, de azt mondom, hogy ez alap lehetne, hogy nem a kemény helyeken hagyja a szülő, hogy kopogjon a gyerek feje.

Nekem sem mondta senki, hogy ne a konyhába a csempen hagyjam esni a gyereket, mégis tudtam, hogy ott nem kellene.

Mindkét gyereknél, meg az elsőnél is .

#12

ápr. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetsz mindig mellette. Arra figyelj nagyon, hogy olyan helyen ahol beütheti eséskor a fejecskéjét ne álljon fel egyedül.


A nagylányommal jártunk Dévény tornára a hipotón izomzata és asszimetrikus mozgása miatt és őt pl meg kellett tanítani leülni mert tényleg úgy dőlt el, mint egy zsák liszt. Megvolt a technikája, hogy hogyan kellett gyakorolnunk itthon és pár nap után már nem vágta magát hanyatt. Elmagyarázni nem kísérelem meg hogyan kellett csinálni mert nem vagyok szakember és nem tudnám pontosan leírni. De van ilyen, hogy megtanítják leülni a babát. :)

Viszont a második gyereknél semmi hasonló nem volt, ha nem szorul fejlesztésre akkor menni fog magától tényleg. Csak figyeljetek oda nehogy megüsse a buksiját.

ápr. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Sehogy. Hagyd hogy megtanulja. Nálunk is kő van, koppantak a gyerekek bőven. Most már nagyobbak ügyesen esnek. Nem fog betörni a fejük nyugi.
ápr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönön szépen mindenkinek a válaszokat! :)

Azok, akik hagyták esni: mennyi idő alatt tanulta így meg?

Nekünk padlószőnyeg van a szobákban (alatta parketta), de szerintem így is nagyon kemény. Sajnos az egész napunk abból áll, hogy mellette vagyok egy párnával és idegörlően figyelem mi történik. Amikor megunta az álldogálást, egyszerűen csak hátravágódik. Ezt kéne hagynom?

Próbáltam tanítgatni, mutatni, mondogatni neki, hogy amikor le akar jönni, hajlítsa be a térdét, hajoljon le és tegye le a kezét, néha sikerül neki, de legtöbbször csak álldogál tovább és látom rajta hogy fél + várja hogy segítsek neki.

#15: Milyen mozdulatokkal gyakoroltátok a leülést otthon? Csak nagyjából ha leírnád, az nagy segítség lenne nekem.

Illetve tapasztalatokat, konkrét technikákat írhattok még...

ápr. 16. 13:51
 18/19 anonim ***** válasza:
3 hét alatt tanulták meg kb. Azután leguggolva ültek már le.
ápr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Amikor kapaszkodva állt akkor mögé kellett ülnöm és hajlítani a térdeit de eleinte tartva a popsiját, hogy leguggoljon és közben mondani, hogy csüccs. Illetve féltérdre ereszkedve is meg kellett tanítani.

De sajna tényleg nem tudom ennél értelmesebben leírni ne haragudj. A gyógytornásznál kb negyed óra volt begyakorolni a dolgot, de így leírni nehéz.

#15

ápr. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!