Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaúszásról hogyan vélekedtek?

Babaúszásról hogyan vélekedtek?

Figyelt kérdés

3 hónapos a babám, szeretnék vele járni babaúszásra, azonban több helyről hallottam, hogy 6 és 15 hós kor között nem ajánlatos mert visszatart olyan csecsemőkori reflexeket, amelyeknek le kell épülniük a fenti életkor tartományban.


Ti ezt hogyan tapasztaltátok, illetve mikor kezdtetek el járni a foglalkozásokra?


ápr. 20. 09:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Szia! Mi is jártunk egy ideig mozgásfejlesztés céljából de nekünk nem jött be... Eleve nagy macera volt, öltözet mindkettőnknek, ha hideg volt akkor még az autóig is gond volt stb. A másik gondom az volt vele hogy sokan voltunk egy kisebb medencében. Jöttek a bacik és egyéb fertőzések. A foglalkozások pedig nagyon kuszák. Gondolj arra hogy egy hatalmas úszó csarnokban vagytok egy konduktorral. Alig hallottam valamit mi a feladat. Ja és persze te is bent vagy a vízben vagy apa mert csak úgy működik a dolog. Nem ért nekünk annyit mint amennyit hozott volna a konyhára. A másik még ami eszembe jutott hogy van olyan gyerek aki végig üvölti az egészet mert fázik vagy fél...szóval másnak sem egyszerű dolog ez a babaúszás. Így maradtunk a ha van kedvünk kimegyünk a strandra opciónál. A reflexeket nem tudom hogy hogyan befolyásolja. Arra inkább a tsmt torna a jó.
ápr. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%
Az előzőből lemaradt hogy ennyire kicsi gyereket én ott nem láttam. Mi is kb másfél évesek voltunk mikor jártunk. De kb két hónap múlva otthagytuk.
ápr. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
A lányommal 3 hónaposan kezdtük. Nekünk bejött, főleg neki. Imádta. Már 5 éves, víz imádó. A fiammal nem tudtunk sokat járni a covid időszak miatt, 3 éves, és gyakorlatilag fél a víztől. Én nem hallottam erről a reflex dologról és nem is tapasztaltam semmi eltérést a lányomnál evvel kapcsolatban.
ápr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%
A sogorom 3 fia közül a két nagyobbal jártak baba uszasra, a legkisebbel nem. Egyedül a legkisebb tud úszni... Őszintén, én mindig baromsagnak tartottam ezt a baba úszást, de a világon semmi reflexet nem fog visszatartani. Az egyetlen reflex ott ugyanis a lélegzet visszatartasa víz alatt, erről pedig az életben nem fog leszokni senki, szerencsere
ápr. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Én hallottam arról, amit írsz. Nem tudom mennyire igaz, de én nem vittem babaúszásra és nem is látom sok értelmét. Ismerős nagyon sokat járt a babával, de rendesen úszni ugyanúgy meg kellett tanulnia később, mint más gyerekeknek, csak 5 éves kor felett tudják összehangolni a mozgást. Egy dologra lehet jó, nem fog félni a víztől hajmosáskor. Emiatt mi is jártunk 3-4 éves korában és erre be is vált. De Az, hogy minden xart összeszedjen babakorban, én nem vállaltam be. Medence, pára, minden baci jobban terjed. Öltöztetni is macerás.
ápr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
4 hónapos korától kezdve járunk, a mi fiunk nagyon szereti. Nem vettünk észre sem pozitív, sem negatív változást tőle a fejlődésében egyelőre. Nálunk a férjem vízimádó, ez a kedvenc közös program, hogy vasárnap délelőtt félórát lubickolnak.
ápr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos kortól jártunk. Majd 6 hónaposan jöttek a covid lezárások. Elég foghíjasan tudtunk járni.

2 éves kor előtt volt mikor újra rendszeres tudott lenni. Akkor viszont olyan volt mintha újra kezdtük volna. Viszont csomó szór vissza tudtunk neki utalni a babauszis időkre, hogy ott mi hogy volt.

Végül fél éve, 3,5 évesen kezdett rendes úszás oktatásra járni. Nem jobb és nem rosszabb azoknál akik előtte nem csináltak semmit.

Beteg a babaúszástól vagy most a simától sosem volt.

Plusz kicsiként a babaúszás volt nekem az én idő mert az apjával járt :D

ápr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
Mi is 4 hónaposan kezdtük, most 6 hós a kisfiam. Mi pl kiscsoportos foglalkozásom vagyunk, 5 baba van csak a csoportban es a medence is kicsi. Jó meleg is van:) az én kisfiam nagyon élvezi:) nyilván nem ettől fog megtanulni úszni, meg nem ennyi idősen, de szerintem fontos hogy ő is legyen emberek között, szokja meg h nem csak otthon ülünk:) es főleg szokjon hozzá a vízhez. Az meg h bacik vannak, hat istenem, mindenütt vannak bacik hacsak nem tartod otthon a sterilizált szobában, de azt meg tudjuk h nem igazán jó a babáknak🤷🏻‍♀️
ápr. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó vagyok, nekünk amúgy kifejezetten ajánlották a gyógytorna mellé, mert kisfiam feszes izomzattal született. Szakemberek ajánlották szóval nem gondolom, hogy visszatartana bármilyen reflexet.
ápr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nem ajánlotta a gyógytornász, hipoton baba.
ápr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!