Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kell hason legyen a...

Mennyit kell hason legyen a baba egy nap hogy beinduljon a kúszás mászás?

Figyelt kérdés

ápr. 21. 08:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Onnantol, hogy hatrol hasra tud fordulni, annyit, amennyit szeretne.
ápr. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az enyém 6,5 hónaposan kezdett el kúszni. Amikor nem alszik, akkor mindig a játszószőnyegen van, hogy legyen elég helye gyakorolni. Mióta hátról hasra tud fordulni (kb. 4,5 hónapos korától), azóta szinte csak hason van. Ha lerakom, már fordul is hasra. Szerintem nincs ilyen, hogy mennyi időt kell hason töltenie. Amennyi jól esik neki. Ha elég volt, akkor úgyis visszafordul.
ápr. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Most pár napja kevesebbet fordul hasra. Viszont ha én hasra rakom el van. Azért kérdezem hogy pl napi 3x úgy 20 perc elég?
ápr. 21. 09:16
 4/17 A kérdező kommentje:
Hátra sajnos még nem fordul. Korrigált 6 hónapos. 1x mutatta meg hogy ő ezt is tudja azóta sem.
ápr. 21. 09:17
 5/17 anonim ***** válasza:
35%
2-es vagyok. Szerintem 3x20 perc kevés ebben a korban hason. Viszont nem szabad erőltetni semmit, nem egyfomán fejlődnek a babák. Hagyni kell, hogy akkor legyen hason, amikor ő szeretne. Ha látod, hogy fáradt, akkor fordítsd a hátára. Mindjuk az én fiam azonnal visszafordult hasra. 🙂 Ne siettesd, hadd csinálja, ahogy neki jó.
ápr. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
23%
Nem, nem elég. Az ébrenléti idejének úgy 80-90 %-a elég.
ápr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szuletestol fogva ajánlják a hason létét. Eloszor 2-3 percig majd 20 percig és a végén 1-2 óráig kell eljutni. Ez mind fokozatos.
ápr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
7/ gondolom akkor napi1-2 óra nem egyszerre? Ha belegondolok én sem tudnék annyit hason lenni egyszerre
ápr. 21. 11:41
 9/17 anonim ***** válasza:
70%

Én nem hasaltattam, egészségesen fejlődő csecsemőnél, aki nem egész nap a hátán van (hanem ölben, karban, hordozva is), fölösleges. (Tudom, most majd jön a lepontozás - állok elébe.) 6 hónapos kora előtt kb egy héttel mindkét irányba fordult a fiam, kúszni 7 hónaposan, mászni 9 hónaposan kezdett.

Önállóan járni 20 hónaposan, volt egy kis asszimetriája, amit gyógytornász korrigált két hónap alatt. Voltunk vele fejlődésneurológusnál kb. kétéves korában, csak hogy megerősítse, hogy minden rendben nála, és megerősítette.

ápr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
9/ igen ezt is hallottam. Hogy nem hasaltatták automatikusan fejlődött szépen. Régen szerintem nem is volt ilyen csak mostanság mindenki hogy hasalás és sorolhatnám. Szóval ezért parázok plusz nekem korababa is igaz 35 hétre született semmi rendellenesség semmi baj nem volt csak nekem volt toxemia. 200/145 vernyomas tette be a kaput. Szóval parázok igen. Járunk dévényeshez is mondja is mit csináljunk de napi2- 3 nincs hason mert egyedül vagyok mindenre 0 segítség de igyekszem nagyon sokat foglalkozni vele
ápr. 21. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!