Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A a fiam 13 hónapos. Nem...

A a fiam 13 hónapos. Nem mászik nem kúszik az adott tárgyakért nem igazán nyúl. Mi lehet a probléma? A többi lent

Figyelt kérdés
A a fiam 13 hónapos. Sajnos nem mászik, kúszík, hason sokáig jól érzi magát. De az adott tárgyakért nem igazán nyúl. Hanyat fekve szintén el elvan a jatékkal de semmi komoly. Jó kedvű, nagyon figyelmes, éjszakák hibatlanok. Járunk dévényre, konduktor, tsmt, neurológus, neonatológus, pedagógiai szakszolgálat, baba úszás, 2-3 hónapos kora óta otthon rendszeresen koraszülött torna, márciusban lesz csak genetikai vizsgálat, esetleg valakinek bármi ötlete mivel segíthetnénk neki? A kicsi a babaúszáson eddig jól érezte magát. De a mai napon egyszerűen kezelhetetlen volt folyamatos kényszer tartásban volt. lábai felhúzva, kezei az álához szorítva teljesen befeszült. A baba szinte legnagyobb részt hason van de az adott problémákkal küzdünk és már magatehetetlenek vagyunk. Mozgás ügyileg nagyjából 6-7 hónapos kornak megfelelő. Akarat az nagyon van a picinek, igyekszik mászni tehát felnyomja magát a lábát szinte felhúzza és ennyi sajnos

jan. 28. 11:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

De mit mond a konduktor? És a neonat? Dévényes?

A lényeget hagytad le.

jan. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
"koraszülött torna", tehát koraszülött, ezeket a hónapokat le kell vonni az életkorából. Másrészt, ha ennyi szakermberhez hordjátok, az a mérvadó, amit ők mondanak sok-sok vizsgálat után.
jan. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%

Bocsi 2es de ugy se jó a helyzet ha koraszülött.6 honapos lemaradásban van. 12.hétre meg nem nagyon szoktak születni életképesen!

Ha kora akkor is már nagyon nagy a lemaradás.

jan. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Koraszülött tornát nem csak kora babáknak ajánlják. Hanem bizonyos izomtónus problémákra is. Ezért írtam, hogy pont a lényeg maradt le. Azaz, hogy mit mondanak a szakemberek, hogy pontosan mi a gond.

Mert nem mindegy hogy koraszülöttség, izomzónus probléma, oxigénhiány miatti állapot vagy genetikai betegség

Tudom írtad, hogy az még kivizsgálás alatt van.

jan. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Ha ilyen sok vizsgálaton voltatok, akkor csak kaptatok vmi diagnózist.
jan. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Milyen vizsgálatok voltak eddig? Történt bármi a születése környékén (méhlepény probléma, koraszülés, rossz apgar)?
jan. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Engem is érdekel, hogy milyen vizsgálatok voltak eddig?

Koraszülött volt-e, mert akkor ahhoz viszonyítva írd a korát..akkor is ha úgy is késve van.

Egyébként szoktak nézni ilyen anomáliákat (szemek, fülek, stb) ha már genetika. Ott vannak eltérések. Meg a másik, hogy nem lehet hogy hypoton? Mert ha amugy értelmileg nagyjából hozza a szintet, akkor lehet csak izomzat baja van és azért megy ilyen lassan a mozgás. Bocsánat, ha nincs igazam, csak írom ami eszembe jut.

Amúgy minden mást is később csinált?

Én úgy tudom, hogy 18 hós korig kellene elindulni. Igaz hogy nagyon lassu a babád, de ha elkezdene pl mászni és 1-2 hónap múlva járni is, az mèg èpp bele is férne. Nyugidtan javítsatok ki ha nem így van.

(Persze én sem lennék nyugodt, úgyhogy szerintem bagyon jó hogy viszed mindenhova.)

jan. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
1 hónappal előbb érkezett. 2 kg súllyal. Volt fogadott orvos is a terhesség ideje alatt is voltak kontroll vizsgálatok minden rendben volt. De szüléskor nem vitték el a babát. 10 nap után haza adták szintén 2 kg volt vissza küldött minket a védőnő. Gondoltak már hipotonra is és enyhe agyvérzésre és oxigenhiányra is. Volt mr is de minden rendben. Erőben szerintem meg van a pici mert szépen nyomja fel magát. Lábai is erősek. Az alkarját tartják gyengének.
jan. 29. 06:45
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező én 2hónappal előbb születtem és én kéthónapig inkubátorba voltam koraszülött osztályon, meg már ott elvégeznek egy csomó kezelést és vizsgálatot.Nállatok is ezt kellett volna nem pedig azt hogy 10 nap után hazalökik a gyereket szerintem itt nagy hibát követtek el az orvosok.
jan. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
hát azért lassubb mert koraszülött volt és az orvosok hamar hazaküldték,nem vették elejét a dolgoknak,nem foglalkoztak megfelelően a gyerekeddel,nem kapott megfelelő kezelést.8-9hónaposan minimum kéne kúszni-mászni,de a legtöbb gyerek már segitséggel megy.
jan. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!