Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 kisgyerekkel hogy alakult a...

2 kisgyerekkel hogy alakult a napotok, napirendetek? Mikor alakult ki? Hogy oldottátok meg a dolgokat?

Figyelt kérdés

2,5 éves a nagy, 4 hetes lesz a kicsi. Eddig nagyon jó dolgom volt, itthon volt a férjem, de már megy vissza dolgozni. Sajnos már az sem fix, ami a nagylannyal az volt, pl az esti fürdés, valahogy minden borult és ez nagyon zavar. Bár úgy vagyok vele, hogy majd akkor tud igazán kialakulni valami, ha napközben csak 3-an leszünk és ténylegesen én csinálok velük mindent napközben.

A legnagyobb problémám az altatással van. A nagylány hintaban szeret elaludni, hogy közben énekelek neki, de közben ha a kicsi sír, nem tudok ketteszakadni. Most apuka foglalkozott a kicsivel, de áztan cseréltünk, mert egyfolytában cicizni akar mostanaban. Játszani is úgy játszok a naggyal, hogy közben a kicsi szopizik.

Megkoszonnem, ha meselnetek rola, hogy hasonló korú gyerekeknel ki hogy csinálta, oldotta meg a mindennapi dolgokat. Tudom, hogy más akár az első naptól egyedül csinál mindent, tudom, hogy megoldhato, de tapasztalatokra lennék kíváncsi.



ápr. 22. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 21 hónapos nagy , 5hetes a kicsi.... Apuka itthon van velünk, de az elmúlt héten beteg volt, úgyhogy én voltam a gyerekekkel, o max bevasarolt, mosogatott...

Nekem szerencsére a kicsi nyugodt baba, de este kB 6-tól fel 10-ig csak nagyon rövid időkre tudom letenni...

Én úgy csinálom, hogy reggel gyorsan feloltoztetem a nagyot, aztán mehet játszani. Gyorsan készítek reggelit, atcsomagolom a kicsit, aztán míg a nagynak kanalazom a zabkasat, addig a kicsit szoptatom. Igazából sokszor ugyanez van ebed/uzsonna/vacsora alatt is, hogy mindketten egyszerre esznek, vagy én eszek úgy, hogy közben a kicsi szopizik. Este ha a kicsi nyugtalan, szintén cicizik, míg a nagyot sportkocsiban elaltatnom (délben is így alszik már nyár óta, mert így viszonylag gyorsan elalszik, a kiságyban pedig csak visitott). Éjjel 1-2ora alvás után megébred és akkor atteszem magam mellé az ágyba, a kicsi kiságyban alszik.

Játszani nagyon nincs időm. Mikor szopizik a kicsi (és a nagy nem eszik), akkor leulok az ágyra, a nagyobb hozza az autóit, azokkal játszik mellettem, vagy legózik, én kommentalom, beszélgetek vele közben, vagy hozza a könyveit az ágyra és olvasunk, amíg szoptatok. Mikor dolgom van, igyekszek a nagyot mindenbe be vonni - segít krumplit mosni, egyik edenybol a másikba pakolni, porszívózni, stb. A kicsi legtöbbször a kiságyban van, ha nem alszik és nem tudom felvenni, mert Pl főzök, és nem is sír, csak nézelődik, akkor szoktam neki énekelni, kontrasztos könyvet lapozgatni...

Szabadidőm nagyon nincs, de azért rosszabbra számítottam, eddig egészen jól megy minden, de az is igaz, hogy mindkét fiú mindent megtesz, hogy könnyen menjen velük (ugyan az idősebb dackorszakos, de azért még lehet vele birkózni).

ápr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2 év 2 hónap van köztük. A nagyobbik rutinjába illesztettem a kisebbet. Én is sok mindent csinálok szoptatva, mert másképp nem megy. Plusz hordozva, nem babakocsizok, mert a nagyobb után sokszor kell futni/ugrani, és az nem megy, hogy eldobom a babakocsit és rohanok. Viszont muszáj kint lennünk, mert különben elviselhetetlen. Kint a kicsi végig alszik, úgyhogy az nem probléma, visszük a motort vagy valami járgányt, és mehet ezerrel. Játszótéren könnyebb, ott legalább elszaladni nem tud. Itthon együtt altatok, a kicsit cicin, és kiviszem a szobából, ha elaludt a nagyobbik. 4 hónapos már a kisebbik, én várom az ovit, mint a megváltást, mert iszonyú nehéz. Megoldható, de minden este úgy esek össze, mint egy rongybaba. Kaját rendelek, jár hozzánk takarító. Vásárlást online intézem. Mindent. Ha ezek nem lennének, úsznánk a mocsokban és nem ennénk főtt kaját. Segítségem más formában nincs, férjem este csinál mindent, de addigra igazából már lement a nap.
ápr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2 es fél év a különbség. Az altatás volt és maradt az egyetlen probléma. Amúgy rugalmasak vagyunk, a nagyfiam is okosan kezeli a helyzeteket, elfogadta. De altatni nem tudom őket egyedül, se délben, se este. Emiatt a férjem nem megy este 8-nál tovabb sehova, es ha a nagy beteg és itthon van hétköznap, nem oviban, akkor ho-t kér, mert ő altatja delben. Képtelen a nagyobbik kibírni, hogy ne izélgesse a kicsit altatás közben, így nem megy. Majd megoldódik. Minden más csak idő kérdése. Meg idegrendszeré... a kicsi amúgy 14 hónapos most. Kitartás!
ápr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagy 3 éves múlott februárban, a pici most lesz 4 hónapos. Az esetek 99%-ban a pici rám van kötve amikor aludna és olyankor tudom tenni a dolgom vagy épp a nagyobbikkal foglalkozni. Reggel általában a kisebbik fél 7 körül ébred enni, utána tisztába teszem. Aztán ő megy “tornázni” a járókába amíg a reggeli készül. Ha a pici bírja akkor gyors megreggelizek én is, ha nem akkor kötöm magamra és úgy eszünk a naggyal. Aztán a nagyot is rendezem, öltözés, fogmosás stb. Én még akkor gyors felöltözök, ha tudok, amikor a nagy alszik még. Aztán jön délelőtt a főzés vagy a takarítás, mosás. Addig a nagy vagy odajön segít, vagy játszik. Közben befigyel egy szoptatás is így a teendők közben. Aztán ebédelünk a naggyal. A délutáni alvás a katasztrófa, mert a nagy nem tud egyedül elaludni, de van hogy a pici meg még nem aludna. Szóval az ovi itt nekünk is segítségre lesz. Délután játék stb. Este amíg kicsit fürdetem a nagy mesét néz, aztán én is letusolok, addig a picit hordozóba rakom magam mellé, aztán magamra kötöm miután végeztem és jön a nagy fürdetése. Aztán ezek után vagy előtt vacsora. Épp ahogy a nagy megéhezik. Picinek meg igény szerint ugyanúgy.
ápr. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ilyen pici a kisbaba a nagy mellett csodákra képes, ha hordozod a kisbabát. Kösd kendőben, vagy később hordozóban magadra, mikor kell és jól lehet szinte mindent csinálni a naggyal is így.
ápr. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk mindig változik valami, amikor azt hiszem, hogy kialakult. 2 év 3 hónap van köztük, amíg a kicsi 1-2 hónapos volt, szoptatás közben altattam, sokszor az etetést/evést is úgy szerveztem, ez egy darabig tartható is volt. Most 10 hónapos, már rövidebb ideig szopik és kapkodja a fejét a hangokra, de a földön egész jól elvan. Amíg altatok, ő a földön mászkál (az altatás sikerességét hagyjuk) vagy ölben van. Amikor a nagy eszik, ő is és én is. Reggel néha bonyolult ha mákom van, pont úgy kelnek, hogy kicsi ébred hajnalban, megszoptatom, visszaalszik még ~45 percre, addig megcsinálom nekik és magamnak a reggelit, ébresztem a nagyot, bili, öltözés, eddigre ébred a kicsi is és megyünk reggelizni. Közben - jó esetben - megy a mosás, a kicsi 10 körül kap megint anyatejet, előtte/utána teregetek, aztán kert a nagynak, mi a teraszon vagyunk, egy rezsón főzőcske, kicsi mellettem járókában. Ebéd, először a nagyot altatom, a kicsi utána szopik, őt is lehet altatni (legalább csend van), az ébredés, este meg alakul, ahogy alakul, a férjem korán megy munkába, igyekszik korán haza is érni.
ápr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!