Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem érzi magát biztonságban...

Nem érzi magát biztonságban velem a babám?

Figyelt kérdés
Ha a férjem is itthon van nincs nagy sírás, csak ha egyedül vagyok vele itthon. Vörös fejjel sír, hiába veszem fel akkor csak feszíti magát hátra. Férjem ölében sokkal nyugodtabb. Bár én nem is bírom sokáig tartani mert 11kg, 8 hónapos. Nem tudom mi lehet a gond, velem nincs úgy el, pedig mindig játszok vele, mesélek, mondókázunk. Vannak jó pillanatok, de nincs nap üvöltés nélkül ha ketten vagyunk… mit tehetnék még?
ápr. 22. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mennyire vagy ideges a baba társaságában?

Nálunk akkor volt ilyen, amikor én ideges voltam, türelmetlen,szorongtam. Átadtam a férjemnek és nála egyből megnyugodott.

ápr. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Valószínűleg amit írt az egyes is. Érzi rajtad hogy nagyon feszült vagy. Nálunk is ha ideges vagyok, a pici is nyugtalan. Ha ilyenkor átadom apának, vagy a nővérének teljesen megnyugszik.
ápr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lehet… 4 hónapos kora óta 1-2 óránként ébred így nem alszom sokat. Emellett mindig ráparázok valamire..miért nem kúszik már, miért nem eszik, miért morog evés közben, stb… Hogy lehetne ezt lazábban kezelni? Folyton agyalok hogy eleget foglalkozom e vele, jó játékokat játszunk e ami segíti a fejlődését. Emellett persze az örök téma, miért ébred ilyen gyakran (velem alszik és mégis…)
ápr. 22. 16:59
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A fejlődését egy kiegyensúlyozott, vidám szülő város támogatná a legjobban.
ápr. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért nem kúszik? Mert 8honapos és 11 kiló. És méghogy nem eszik? 2 éves súlyban van, hova akarod még hízlalni?
ápr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam akkor ilyen, mikor én kettyós vagyok. Nyugodt anya, nyugodt baba.
ápr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az enyém is most tölti a 8-at. Ő is nagyobb baba ( talán mostmar csak volt, de még így is nagyobb széria más baba mellett hahah :D), egy jó ideje már minimálisan hízik. De ez a normális náluk, gyorsan hízó babáknál. :) Ha 11 kiló már nem is sokat tud/kell neki hízni.


Ugyanígy para mami vagyok.

Mivel sokat hízott eddig, ne aggódj ezen. Nekünk előre szólt a doki higy olyan is lesz hogy majd nem hízik. Így is volt egy 3-4 hét, hogy a tankönyv szerinti minimumot se hízta, semmit.. nem is aggódtam míg a védőnő rá nem porgetett hogy de így is híznia kéne valamennyit.. most már viszont mindkettő megnyugtatott, hogy jó sulyban van, ne parázzak.


Illetve szintén nem eszik.. Ez mondjuk idegesít, jó lenne lassan ha legalább egy kiváltott étkezés lenne majd.. Gondolom igazi cicis baba ő is..

Olvastam egy olyat, hogy 9 hónap körül általában már a keveset evő babáknal is megjön a kedv.. Én ebben bízom, addig is szöszölök a pár kanál végett is mindig a konyhában tovább….


A kuszás-mászásról is olvastam, hogy nagyobb baba hajlamos később elkezdeni, ezzel sincs gond.


Amíg vidám baba, nem aluszékony, fáradt stb próbálj meg te is nem pörögni ezen. Minden rendben lesz, a baba ha éhes lesz, elkezd enni nagyobb mennyiségeket.


+1: az is igaz, ha feszült vagy, nehezen tudod megnyugtatni őt. Próbálj ilyenkor te magad is nyugodtabb helyzetet felvenni: lassabb légzés, lassú mozdulatok… ringatás, halk éneklés-dudolás. Ha érzi, hogy te magad is nyugodt vagy, sokkal hamarabb meg tudod valószínűleg nyugtatni őt. Nagyon fogékonyabb a testbeszédre és érzik a feszkót.

ápr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!