Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kislányom a kiságyból...

1 éves kislányom a kiságyból már majdnem kiesik annyira felhúzza magát. Nem érzem biztonságban. Gyerekágy még nagyon korai szerintem. Valaki hasonló szituban ha volt segítsen! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 21:12
 1/9 kisnita ***** válasza:

Nálunk 8 hónapos kora óta ez megy. Megoldás? Azt még nem találtam sajnos. 8 hónapos korában éjjel gondolt egyet és kimászott, arccal a parkettára esett, de szerencsére nem lett nagy baja, de a szívbajom azért meg volt gondolhatod...

Nem tudom hogy volt annyi ereje, hogy a két karjával felhúzta magát, de megcsinálta és pont fejjel esett le:S

Voltak próbálkozásaink. Először szúnyoghálót tettünk a kiságyra, de attól nagyon félt, ordított benne. Aztán jött a járóka gondoltam abból nem mászik ki, de megtette. Utána utazó ágy, na mondom ebből tuti nem tud kimászni, jó csúszós anyaga van nem tapad meg a lába rajta és nincs is rajta fogás. Bevittem egy bababoltba és próbaképpen beletettük, hogy mit kezd vele, 3 perc nem telt el és már kint volt. Tiszta pókember ez a gyerek. :D

Amikor kórházba voltunk az esése miatt a kórházi megamagas rácsos ágyból is megpróbált kimászni még elmentem wc-re és ha nem fogja meg a vakbeles kisfiú anyukája akkor onnan is kipottyant volna. :S Veszélyes gyerek, de én is ilyen voltam csak én a szekrénysorra másztam nonstop, szóval nem csodálkozom rajta. Megfigyeltem rajta, hogy csak akkor mászik ki ha nem akar ott lenni, ha van kedve a kiságyhoz, álmos vagy onnan nézi a tv-t és lefoglalja akkor nem mászik ki. Úgyhogy nála ez hangulat kérdése. Nem sűrűn van a kiságyban, de ha ott is van akkor 5 percenkét rá kell nézegetnem és hallgatózni kell, hogy mit csinál mert bármelyik percen gondol egyet és már kint is van. Most már eljutottunk arra a szintre, hogy ha ki is mászik nem esik le vagy ha le is esik nem fejre. Szóval haladunk, de még így is veszélyes úgyhogy csak felügyelettel szoktuk a kiságyba rakni.

Éjjelre nem teszem be, még velem alszik, de tavasszal már a saját szobájában fog. Ha nem lenne olyan hideg a szobájában akkor már most is át lehetne tenni, de sajnos túl kevés oda az a radiátor ami bent van.

2011. jan. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi vettünk egy földre ágyazható gyerekágyat.Imádja és nem tud leeseni róla.
2011. jan. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ilyen akrobata. Az ő biztonsága érdekében úgy döntöttünk, hogy nem korai a gyerekágy, lecseréltük, azóta nincs tornászmutatvány és egy éjszaka alatt megszokta az új ágyat.
2011. jan. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez a gyerekágy téma nekem csak azért nem tetszik,mert fúrja magát,mindig a kiságy sarkába tolja magát,ott alszik összegubózva.Ha gyerekágy lenne akkor félő,hogy leesik,habár,még mindig jobb mintha a kiságyból..

Meg a másik az,hogy külön szobában van ha nem hallom,hogy felkel és elkezd kutakodni..tuti talál valamit amit nem kéne :) nincs valami olyan kiságy aminek hosszabb a rácsa?lehet mi magunk csinálunk rá :)

2011. jan. 13. 21:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Leesésgátlós gyerekágy a megoldás. A magasabb rács szerintem azért nem jó, mert akkor már elég nehéz lesz behajolni hozzá ha szükséges.
2011. jan. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
13 hónapos korától alszik a fiam rendes nagy ágyon, soha nem esett le.
2011. jan. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mi olyan ágyat vettünk aminek van támlája.és kifelé van forditva.igy nem tud leesni róla.
2011. jan. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,azt hiszem ma este döntök is:) Nem várhat tovább:)
2011. jan. 13. 22:08
 9/9 A kérdező kommentje:
Megoldottuk!Hálót húztunk a kiságy köré (szépen fixálva) és a tetejére,mindezt úgy hogy középen cipzárazható.Így nem tud kimászni és kiesni :)
2011. jan. 23. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!