Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kocsiban kikapcsolja magát a...

Kocsiban kikapcsolja magát a gyerek?

Figyelt kérdés
3 éves unokaöcsém rendszeresen kikapcsolja magát a gyerekülésben. Sajátos nevelésű igényű, fejlődésében jelentősen elmaradott gyerek, nem beszél, nem kommunikál, nem érti meg többnyire, vagy nem akarja megérteni, amit mondunk neki, viszont úgy tűnik jó a kézügyessége. Mit lehetne tenni? Másnak már volt ilyen tapasztalata? Hogyan lehetne ezt megoldani?

2023. márc. 15. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Ezerszer elmondani neki, hogy nem szabad. Ha kikapcsolja magát, akkor megálltok. Ezt addig csináljátok, amíg meg nem érti.
2023. márc. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Általában nem tudom, hogyan lehetne megoldani. Viszont nektek nem a gyereketek, hanem unokaöcsétek. Mit tegyetek? Többet ne vigyétek autóval sehova. Vigyék a szülei.

Mondjuk a szülők is elég debilek lehetnek. Ha ilyen gyerekem lenne, eszem ágába nem jutna mással fuvaroztatni, hogy neki ebből gondja legyen.

2023. márc. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Lehet kapni plusz biztonsági csatot, én a napokban vettem és jó.

Zopa márkájú, próbáld ki, nem ő drága 1200ft, az övre kell tenni és a mellkasánál is össze kapcsolja, nem tud kibújni sem belőle

2023. márc. 16. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2023. márc. 16. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapcsolja ki, tudja hogy nem szabad. De ha ezt nem érti meg nálatok, akkor vegyetek pajzsos ülést, azt tuti nem tudja kikapcsolni. Vagy a mostani ülésére a csattra rá kell rakni valami műanyag védőt hogy ne tudja nyomkodni. Biztos meg lehet oldani.
2023. márc. 16. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
2-es, viszont lehet, hogy a kérdező besegít a testvérének a gyerek ellátásában, ezért érinti őt is a kérdés. Családon belül szerintem ez nem meglepő, főleg, ha már van több gyereke a testvérének, akit menedzselni kell. Miért kéne a szülőnek egyedül megszakadnia az SNI-s gyerek nevelésében, ha a családja szeretettel segít neki? Persze, egy vadidegennek semmi köze nem lenne hozzá, de azért itt nem erről van szó.
2023. márc. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

megkötözöd a gyereket, vagy lelakatolod a biztonsági övet.

egyes ez jó ötlet lenne, de ez csak ép gyerekeknél működik, ide olyan megoldás kell amihez nem kell a gyerek közreműködése és tíz év múlva is hatékony lesz.

2023. márc. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!