Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam keze-lába folyton...

Kisfiam keze-lába folyton hideg. Fázhat?

Figyelt kérdés
8 hetes. Itthon 23-24 fok van. Általában rövidujjú body és hosszúujjú rugdalózó vagy hosszúujjú body és ujjatlan rugdalózó van rajta. Ha alszik, vagy ha a kezemben van még betekerem egy vékony pokrócba. Ha ébren van a matracon a földön vagy a kiságyban, hagyom hason vagy háton nézelődni, rugdalózni, akkor nem bugyolálom nagyon be, hogy tudjon mozgolódni. Csak leterítem, de azt előbb utóbb letornázza magáról. Viszont sokszor (nem mindig) hideg a keze. De nem tűnik úgy mintha fázna. Szerintetek ennyi ruha elég, vagy kevés? Ti babátok miben van? Hány fok kéne hogy legyen a lakásban?
2010. okt. 27. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

6,5 hónapos a kislányom. Keze, lába nagyon sokszor hideg. Még nyáron is az volt. Azt mondják, a baba tarkója a mérvadó. Ha ott hideg fázik, ha izzad melege van.

Én így nem tudom megállapítani, mert ott mindig meleg. Viszont ő, ha fázott mindjárt elkezdett csuklani. Megfigyeltem, normál szobahőmérsékletnél, ha a nózija hideg, akkor fázik. (Persze ne a nagy hidegeben figyeld ezt kint a séták alkalmával.) Talán ezt is érdemes figyelni.

2010. okt. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen én is azt hallottam, hogy a kéz-láb melegsége, vagy hidegsége nem számít, én a hátat hallottam, nem a tarkót, de szinte ugyanaz.
2010. okt. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egyébént 21-22 fok van, felül mindig 2 réteg (body, pulcsi, alul pedig egy réteg, nadrág zoknival, vagy harisnya van a kislányomon.

Ha esetleg yugodtabb vagy húzz egy zoknit Te is a lábára.

Egyébként, ha elalszik én is mindig betakarom egy kis pléddel, mert n sem szeretek takaró nélkül aludni.

2010. okt. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam januárban született, legtöbbször én is így öltöztettem, ahogyan te, rövidujjú body, felé egy hosszúujjú rugi, a szobában napközben 23-24 fok. A pici babáknak még nem alakult ki úgy a hőszabályozásuk, vérkeringésük, mint nekünk, felnőtteknek. Mindig a tarkóját és az alatt, a kis nyakát nézd, mert, ha az meleg, akkor biztosan nem fázik. Ha melege van, akkor is ott nézd, mert, ha nyirkos, akkor túl van öltöztetve.
2010. okt. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak akkor jég hideg a keze,ha pisis a pelus.Esetleg megnézhetnéd ilyenkor,hátha ezzel van összefüggésben... De megpróbálhatod,hogy egy réteggel több ruhát adsz rá,lehet hogy ő fázósabb kisfickó,felnőtteknél is mindenki más... :)
2010. okt. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Igazuk van a többieknek :-) Amúgy szerintem teljesen ideális a hőmérsélet nálatok. Az újszülőtteknek még nem alakult ki rendesen a vérkeringsük, ezért normális, ha hideg keze-lába. Ha a kis tarkója meleg, akor nem fázik. AZ én babám, amikor megszületett, a kórházban nagyon meleg volt, de neki is folyton hideg volt a keze, én meg azt hittem, szegényke fáhzik, és a pólyát még betakartam takaróval is :-) Na, akkor szóltak a nővérkék, hogy picit sok lesz neki, és ne a kezét figyeljem. MInden jót Nektek!
2010. okt. 28. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!