Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos oltás után mikor...

2 hónapos oltás után mikor várható láz? Illetve nektek olyankor hogy vizsgálják meg a babát? Nekünk nem nagyon nézett semmit,csak súyról mondta,hogy szépen fejlődik,de emígy testileg semmit nem nézett,annyi,hogy megemelte mennyire tartsa a fejét

Figyelt kérdés
Hallottam valahol a reflexeket is nézik
ápr. 25. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Torkába nézett, kutacs, meg a tüdejét, ennyi. Nálunk nem volt semmi tünet oltásoknál. Szerintem aznap várható.
ápr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Megnézte a torkát, meghallgatta, kutacsot nézett és mivel kisfiam van, így a kukiját is megnézte, nem tudom lányoknál szokás e belenèzni a pelusba. Volt amikor ülésbe is húzta, de nem minden alkalommal, nem emlékszek pont, hogy 2 hósan csinàlt e ilyet vele a doktornő.

Tünet a 2 hónaposnál nem volt, viszont elmondták, hogy lehet láz. A 3,4,5 hónaposnál volt láz és kis csomó az oltás helyén, aznap este jelentkezett és másnap kora délutánig tartott kb. Oltás helyén borongatás + lázcsillapító 8 óránként segített mindig.

ápr. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor nekünk is igy nézte. Ha véletlen van valami ai nem oké a fejlődésben akkor ki mikor veszi észre? Nekem mire kell figyelni?
ápr. 25. 17:44
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Havonta jartok majd statuszra, tehat ott lehet eszrvesz valamit az orvos, de amugy meg altalaban a szulo az, akinek gyanus valami.

Pl nem halad a mozgasfejlodessel, nem tartja a fejet; nem forgatja, nem alakul ki a tudatos mosoly, mittudomen. Barmi, ami furcsa, arra kerdezz ra az orvosnal, de kulonosebben nem kell raporogni a temara. A legtobb baba szepen fejlodik a maga utemeben :)


Nalunk pl feltuno volt, hogy nem kezdett el forogni, de addig ugymond szepen tartotta a fejet, szepen hasalt, nyult jatekokert, stb. De a forgas az nem ment. Akkor derult ki, hogy enyhen hipoton es mindenfele tornara jarunk azota is (1 eves). Amugy neurologus mondta ki vegul a diagnozist, de oda a gyerekorvos kuldott tovabb, amikor jeleztem neki a problemat.

ápr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
ápr. 26. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!