Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Féléves babának mennyi folyadé...

Féléves babának mennyi folyadék kell?

Figyelt kérdés
Féléves a kisfiam. 4 hónapos koráig kizárólag igény szerint volt szoptatás, utána kezdtük vele a hozzataplalast. Most ott tartunk, hogy napi kétszer kap már püréket, kb 70 gr pürét eszik meg 1 evésre. A püré után mostmár tapszert kap, mert szeretném abbahagyni a nappali szoptatást. Tapszert így napi kétszer iszik, 120 ml szoktam neki csinálni, de nem issza meg az egészet, csak kb 3/4-ét. Tehát most úgy néz ki az etkezese, hogy reggel 7 körül szopik, utána 9korul még egyszer szopik, majd délben püré es tápszer, es délután 4 körül megint püré és tápszer. Este 7kor megint szopik, es éjszaka 2x kel enni, ilyenkor szintén anyatejet kap. Jól gondolom h nappal ez nagyon kevés folyadék neki? 8 kg most. Tápszert hiába adnék többet neki, nem kéri. A vízzel most ismerkedik, nem nagyon akarja inni még. Mit csináljak?
ápr. 29. 19:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
85%

Jaj kérdező ne itt a gyakoris frusztrált anyukákat kérdezd meg, hanem tényleg inkább az orvosodat…


Még az sem esik le nekik, hogy nem a kérdésre valaszolnak, csak megy a fotel Huszárkodas a who-rol. 🤷‍♀️

Csak felcseszed magad az itteni értelmi szinten és arrogancián. Pihenj le, kerdezd majd a dokit. ;)

ápr. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként az én dokim itt él Budapesten, és ő sem “ismeri el”, más álláspontot képvisel. (Most függetlenül attól, hogy egyet értek e vele vagy sem) Továbbá van EU-s, magyar szakmai társaság is, meg a francia is, nem csak a wéhájó… 4-6 hó között javasolja a legtöbb, halkan súgom meg.
ápr. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
78%

Nekünk az orvos 4,5 hónaposan ajánlotta, hogy álljunk neki a hozzátáplálásnak. Sajnos kislányunk sokszor hisztizett a szopizás, majd később a cumisüveg esetén is.


Elején persze csak 1 étkezés volt kiváltva 1 hónapig kb, a maradék 5 étkezés ugyanúgy tápszer/anyatej kombó volt. Éppen mikor mi.


Miután kiváltottunk egy étkezést pürével, úgy érzem jobban megszerette az evést. Soha nem lesz egy nagy evő, de azt vettük rajta észre, hogy rájött ez nem is annyira rossz dolog.


A víz téma: sok baba így van vele, kínálgatni kell és vagy elfogadja vagy nem. Mi félóránként meg szoktuk kínálni, sokszor sajnos a ruháján köt ki, mert kiköpi. A meleggel együtt viszont azt vettük észre, hogy a szomja is nagyobb, jobban elfogadja a vizet. Fontos, hogy ne szoktasd át se teára, se gyümölcslére, mert később baj lehet belőle. Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet közben adni neki, de akkor is a víz legyen a favorit. Mi ha már meguntuk a víz erőltetését, akkor adtunk neki 1 nap teát (természetesen cukor és koffein mentes), amit adott esetben szívesebben megivott. Utána 2-3 napig megint a víz.

ápr. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
64%

# 13 jah és még ami eszembe jutott, hogy ha anyatejes lenne nem is lenne szükség vízre. Az anyatej egyben szomjoltó is.


Ha jórészt tápszeres, akkor viszont már kínálgatni kell vízzel is, ugyanúgy a püré esetén is.

ápr. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

De jó hogy valaki a kérdésre is válaszol 😊én sem értettem h miért ezen vergődnek, mikor nem is ez a kérdésem tárgya. Főleg így h már hathónapos elmúlt és régen eszi a pürét, szóval még ha nem is jó neki, az már így is úgy is el lett cseszve 😅


Teát eddig én csak köményteát próbáltam, azt nem itta meg egyáltalán. Te milyen teát adsz neki?

ápr. 29. 22:07
 16/25 anonim ***** válasza:
64%

DM-ben, Rossmannban (nem tudom mi a kinti megfelelője) lehet venni direkt baba teát, ami nincs cukrozva és olyan összetevőkből áll, ami koffeinmentes. Alma, csipkebogyó stb...


Azzal próbálkoztunk, illetve mi is adtunk neki köménytea-kamilla tea kombót, de azt se mertük túlzásba vinni, mert elméletileg gyógyteát is csak akkor érdemes adni, amikor tényleg szükség van rá.


Régen persze köményteát ittak a babák, de szerintem azt se érdemes túlzásba vinni, ha esetleg mást is elfogad.

ápr. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
4óránként kap vagy szopit vagy tápszert. A lányom 5× eszik tápszert 4-5 óránként nem száradt ki..
ápr. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Egyébként az az érdekes, még kicsit visszatérve a hozzátáplalas témára, hogy ponthogy azt mondta a védőnő, sőt a doki is, hogy az a jó ha eszik mindent, allergén dolgokat pl gabonát is még szoptatás alatt, mert akkor kisebb az esélye arra hogy később felnőttkorában allergiás lesz rá. Én azt gondolom, hogy ez is kicsit olyan téma, hogy éppen mit mondanak a trendek, az igazságot meg úgysem tudja senki. Csinálni kell ahogy tudjuk és kész :))) meg ha a baba elfogadja és szívesen megeszi, akkor szerintem nagy baj nem lehet.


Köszönöm mindnekinek a választ, főleg neked utolsó 😊😊

ápr. 29. 22:16
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

arra figyelj, hogy vannak tea porok/granulátumok :D teli vannak cukorral. Gondolom a gyerek is szívesen inná, mert biztos finom.


a fent leírt DM-es Rossmann-os egy egyszerű filteres tea, nincs semmi adalék (elméletileg)

ápr. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
64%

Hú, 10, biztosan nagyon fáradt voltál már tegnap, szegény férj. :D hahaha.


Kérdező, szerintem jól csinálod. Én is azt javaslom, hogy kínálgatni kell többször. Nálunk nagyon nehezen szokott rá az ivásra, de végül sikerült később. Ha van elég vizelete, nincs kiszáradás jele, akkor nem lesz gond.

ápr. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!