Autizmus lenne?

Figyelt kérdés

A fiam 1.5 éves és nem hallgat a nevére, lábujjhegyen jár sokszor és körbe körbe forog.

Szembe jött velem egy videó ezekkel a tünetekkel és nagyon meg rémisztett.


ápr. 29. 23:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Nekunk is sok hasonlo volt 1-1,5 evesen ,listat ortam, es 1 kivetelevel mindent kihuztuk egy ev alatt. Nekem dolongrlt elore hatra kanapen, foegott korbe, fiokot ajtokat becsukta, nem tudta elviselni ha nyitva van, uj jatekot nem emgedte kibontani,hordozta becsomagolva. Mindig rakattant egy temara pld fust, csak a fustot kereste seta kozbrn a kemenyeken stb. Aztan valtott. Voltak tikk szeru szem felakadasai,nekunk is mondott mas,oda nem illo valaszt, oriasi hisztik,uvoltesek. Most 4 mult, ezek kozul egyik sincs. Bar az uj helyzetekkel ovatos. O volt tavaly sz egyetlen gyerek,aki allt es 40 percig nezte a legvarat, nem mert bemenni. Most akarhova megyunk, elsokent ugrik bele. Igazabol nrm tudom miert vannak ezek,mitol. A lanyom 2 eves koratol olyan volt mint egy kis mini felnott, soha hasonlo problemak se voltak vele. Remelem a fiammal se lesz.
ápr. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
89%

"Ezért kell a sokadik gyanú után (de max pár hónap) elvinni fejlődésneurológushoz. Meg Szakszolgálathoz."

Fejlődésneurológusnál 5 hónapos korában jártunk először, onnantól 3-6 havonként, ahogy visszarendeltek. Neuropszichológus is látta először 18 hónaposan (akkor küldött a rehab.szakorvos), majd 20, majd 22 hónaposan. Utána 24 hónaposan, majd évente.

Közben rehab.intézményt váltottunk, akkor új neurológus vizsgálta, ő is max. kevert specifikust "gyanított", de azt se írta rá, "olyan szépen fejlődik".

Szakszolgálatnál is jártunk, előbb 4, majd 5, majd 6 évesen.

"Btmn"-ig jutottunk. Figyelemzavar, alacsony átlagos intelligencia - totális félrediagnosztizálás.

Ennyit erről.

Ennek ellenére minden fejlesztést megadtunk neki, csak nem úgy mint egy auti.

ápr. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

#11


Bocsánat az értetlenségért. A fiad végül is autista vagy épp azt akartad a kommenteddel elmondani, hogy bár voltak dolgai, kinőtte őket, ezért húztad ki a listáról?

ápr. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
55%

Kinotte, szerintem nem az. Bar voltak furcsa dolgai.

Ami maradt,utalja h koszos morcsos a keze es 1 csepp viznel is atoltozik,ha megerzi a ruhan. Max szenzoros. En nem vittem sehova ezzel.

ápr. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszára reagálva, én is ilyen vagyok, és nem vagyok autista! Nem kell ennyire le szavazni amit írt!
ápr. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
55%

Az én kisfiam 20 hónaposan kapott autizmus diagnózist.

Ha felmerül benned a gyanú kérj időpontot a pedagógiai szakszolgálatra. Ott azonnal megmondják, ha alaptalan az aggodalmad. Ha pedig autizmus gyanús, akkor tovább küldenek az illetékes diagnosztikai központba.

Hidd el, jobb minél hamarabb a végére járni, mert fontos, hogy kapjon korai fejlesztést amennyiben érintett.

Írták korábban a hallásvizsgálatot, az valóban szükséges. Annak az eredményével menjetek a ped. szakszolgálatra.

Nálunk ezek voltak a jelek : nem figyelt a nevére, szemkontaktust nem tartotta, nem értette amit mondok, nem mondott szavakat, lábujjhegyen járt, repkedett a kezével, autók kerekét pörgette, nem úgy játszott a játékokkal ahogy kellett volna, mutogatás hiánya, integetés hiánya, nem ölelt, nem adott puszit, ételekben nagyon válogatós volt. Nagyjából ennyi volt 1,5-2 évesen.

máj. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Utolso,nekunk ezek kozul semmi nincs,+baratkozik,imadja a gyerekeket,akkor ennyivel kizarhato az autizmus?
máj. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

17, nem. Az autizmus egy nagyon széles spektrum, változatos tünetekkel. Nem tudnék egy olyan tünetet se mondani, aminek megléte alapján egyértelműen autizmust lehetne diagnosztizálni, vagy hiánya esetén kizárni.

De te mik alapján aggödsz?

Általánosságban én azt mondanám, hogy az az igazi jel, ha úgy érzed, hogy a gyereked más gyerekekhez képest "komplexen fura". Egyfajta zsigeri érzés, amikor társaságban vagytok.

máj. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Utolso,pont volt egy ilyen erzesem legutobn a cipoboltban. Minden gyerek olyan nornalis volt,ult,cipot keresett, vagy a tevet nezte. Az enyem meg ordibalva rohant a sorok kozott, kiabalt,hulyesegeket mondott oda a gyerekeknek,tekergett,fetrengett az uloken... amugy ha elmegyunk allatkert,park,jatszo nem tunik ki, oviban sem, egedelem.rosszak ott is a fiuk, de a cipoboltban elutott nagyon. Amugy empatikis,vigasztal,eszreveszi az arcomon az erzelmeket,nez,keresi,h most nevetek sirok. Szemkontakt is van,csak neha megkergul,es akkor olyan fura. Felporog. 4 eves fiu.
máj. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ennyi alapján adhd-ra hamarabb gyanakodnék.
máj. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!