Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet munkaadó ilyen...

Hogy lehet munkaadó ilyen szemét? Vigasztaljatok meg.

Figyelt kérdés

2 pici gyerekem van, 2 meg 1 évesek. A férjem munkahelyéről este 10-kor ér haza. Már teljesen kivoltam, kértem, hogy keressen másik munkahelyet. Na, most talált egyet. Az interjún elmondta, hogy van jelenleg munkahelye, de váltani szeretne. Elmondta azt is, hogy azért, mert a munka a családi élete rovására megy, 2 pici gyerek, az asszony GYED-en. Hát, jóval kevesebbet kap majd, elég sokat dilemmáztunk rajta, de végülis azt mondtam, hogy legyen, majd valahogy összehúzzuk magunkat, de én nem bírom a két gyereket egyedül. Felmondott. Ma ment aláírni az új munkaszerződést, hát fél év határozott idő. Ezt persze az állásinterjún elfelejtették megemlíteni. És emiatt feladta a biztos, határozatlan idejű munkahelyét. A leendő főnöke tudta, hogy 2 gyereket kell eltartania, én meg otthon vagyok. Hogy tehettek velünk ilyet? Teljesen magam alatt vagyok, tele vagyok önváddal. Én akartam, hogy váltson, ahelyett, hogy örültem volna, hogy egyáltalán van munkahelye.

Azt hogy a jelenlegi munkahelyére visszakönyörgi magát elvetettük, a férjem nem akar megalázkodni. Valószínűleg előbb-utóbb innen is kitennék, mivel már tudják, hogy el akart menni.


2010. okt. 28. 19:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
32%
Ne haragudj,hogy ezt mondom,de ezt a férjed is megkérdezhette volna,mielőtt belevág.Egyébként meg nagyon ritkán kap munkavállaló egyből határozatlan idejű szerződést.De ha lejár a szerződés még nyugodtan meg lehet hosszabítani.Szerintem nyugi,ha meg lesznek vele elégedve,biztos eghosszabbítják.
2010. okt. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
67%

Mielőtt pánikba estek, a férjed hívja fel a kapcsolattartóját a cégnél és kérdezze meg, miért fél éves szerződést kapott. Lehet, hogy ez csak egy formaság a cégnél, így szokott lenni. Ez gyakorlatilag fél év próbaidőt jelent, amit ugye törvényileg máshogy nem tudnak megoldani, mert próbaidő max 3 hónap lehet.

Szóval lehet, hogy kvázi automatikusan utána határozatlan idejű szerződést kap.

Ha azonban fél évre terveznek ezzel a pozícióval össz-vissz, akkor bizony pórul járt a férjed. De semmiképp se okold magadat. Ezt valóban előre kellett volna tisztáznia a munkáltatónak. Legjobb ebben az esetben, amit a férjed tehet, hogy már most elkezd új állást keresni.


Fel a fejjel és sok sikert az új álláshoz a férjednek!

2010. okt. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
64%

pf ne haragudj de nem leszek vigasztaló. Sajnos a mai világban az ember nem engedheti meg magának hogy ugráljon mint erre Te is rájöttél. Az én férjem is fél 10 előtt nem ér haza se hétvége se ünnep se karácsony most jön a második baba de soha soha meg nem fordult volna a fejemben hogy ezt kérjem Tőle. Kicsit önző vagy. Nehéz 2 gyerekkel persze de van aki egyedül van 3-al 4-el.

Arról nem beszélve hogy mindegyik munkahelyen előszőr határozatlan ideig vesznek fel és ha meg vannak elégedve veled akkor hosszabbítanak. Ez benne van a pakliban....

2010. okt. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
67%
Én teljesen együtt érzek veled,nagyon nehéz egyedül,pedig az én férjem nem dolgozik ennyit,viszont én ikrekkel vagyok.Szerintem jól tettétek h váltottatok,kizsákmányolás az este 10 ig tartó munkaidő.Kívánom h jól süljön el a dolog,szerintem így is lesz,fél évig ne gondoljatok erre.
2010. okt. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nem érzem, hogy önző lennék. A gyerekek nem csak az enyémek. Amikor megbeszéltük, hogy bevállaljuk a másodikat, még többet volt itthon. Ilyen feltételekkel nem vágtam volna bele.

Megkérdezte az interjún, hogy határozatlan időről van-e szó. Azt mondták igen. Most is azt mondták, hogy meg fogják hosszabbítani, ez csak formaság. De hiszi-a-piszi. Azt ne várják, hogy ölbe tett kézzel várjuk, hogy lesz-e kedvük meghosszabbítani, vagy sem. Kár, hogy nem lehet őket az ilyenért feljelenteni.

2010. okt. 28. 20:43
 6/23 A kérdező kommentje:
Egyébként nem vagyunk rabszolgák. Ne már, hogyha valakinek nem tetszik a munkahelye, ne tehesse meg, hogy vált. Ez elég hülye hozzáállás, már bocsánat.
2010. okt. 28. 21:00
 7/23 anonim ***** válasza:
Jól van Nekem mindegy hogy gondolod.
2010. okt. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem igazán értek veled egyet, mert ha végig nézed az állásokat sehol nem fogsz olyat találni, ahol egyből határozatlan szerződéssel vesznek fel, mert mindenhol van próbaidő legalább. Sőt, azt is meghosszabbítják a határozott szerződéssel, és majd csak utána lesz általában határozatlan.

Azt meg hogy azért váltson mert Te nem bírod, háááát... Igaz, nekünk még csak egy gyerekünk van, de a férjem éjszaka dolgozik, nappal alszik, hogy végig bírja az állandó éjszakázást általában végig alussza a napot. Tehát minden rám marad, de nem panaszkodom, mert legalább van munkája, nem munkanélküli, mint sok más ember...

2010. okt. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
Csak aztán majd addig ne ugráltasd míg pénz nélkül maradtok...
2010. okt. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a "kedves" válaszokat. Ti még soha nem voltatok úgy, hogy nem tetszett egy munkahely, és emiatt másikat kerestetek? Igen, próbaidő mindenhol van. Itt is le van írva, hogy próbaidő 3 hónap, és a munka 6 hónapra szól. És igen, a férjem határozottan és többször is rákérdezett, hogy határozatlan munkaidőről van szó. Nagyon sajnálom, hogy ebből nektek az jött le, hogy én vagyok az önző, szemét disznó.

És amúgy sem érezte jól magát az előző munkahelyén a férjem. A gyerekekkel csak hétvégén találkozott. Azt is sms-ben tudta meg, hogy elkezdett mászni a fia. Ez biztos mindenkinek tuti jó állapot lenne, csak én vagyok ilyen marha önző. És mindezt 80 ezer Ft-ért.

2010. okt. 28. 22:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!