Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 honapos baba leesett az ágyról?

6 honapos baba leesett az ágyról?

Figyelt kérdés
Háttal csináltam neki tápszert, és bár néha odanéztem, de egy pillanat alatt már az ágy szélén volt. Kiságy van az ágy mellett, és ahogy reflexből próbáltam elkapni, még a kiságy is eltolódott, és beesett közé. Csak a lábát sikerült talán elkapni, a feje a (fa) padlón landolt. De az is lehet, hogy az üvegmérleg sarkába beverte. Sírt. Addig is sírt, de az esést követően jobban. A tápszert megette, bár néha sírt közben, aztán cicin megnyugodott, azóta már mosolygott is, már alszik. Kb félórája történt, nagyon meg vagyok ijedve. Kb 40 cm magas az ágy. Nem volt nagy esés mert ugye becsúszott a 2 ágy közé. Csak aggaszt, hogy a mérleg is ott volt, elég éles a sarka, már eltettem onnan😭 a fején hátul van egy piros folt.
máj. 14. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Pontosan mi is a kérdés?
máj. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Rakott karfiol ***** válasza:
54%

Igen, leesett.

Még fog is, ennél durvább dolgai is lesznek.

máj. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Az enyém 3 hónapos esett le, hogy hogy csinálta nem tudom, mert még nem igazán tudott mozogni. Semmi baja nem lett.

Én felhívtam a háziorvost, biztonság kedvéért behívott megnézte, kaptam egy nyomtatott lapot az agyrázkódás tüneteiről és figyelni kellett a babát.

A lényeg, hogyha zavart vagy nagyon aluszékony akkor van baj. Amúgy a babák gumiból vannak.

máj. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, csak nagyon izgatott vagyok. Az a kérdés, hogy valakivel történt-e hasonló, minden rendben volt-e? Vagy esetleg olyan, hogy valami élesbe ütötte be a baba a fejét…
máj. 14. 20:04
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Hívd fel az ügyeletet, megmondják, hogy vidd-e be, vagy csak figyeld meg, bár ha elaludt, megfigyelni nehéz. Az agyrázkódás egyik tünete pont a túlzott aluszekonysag. Mivel este van, ezt nem tudod megállapítani, hogy most azért alszik, mert egyszerűen álmos, vagy baj van. Nekem eddig egyszer esett le a babám ágyról, 5 hónaposan, de viszonylag puha szőnyegre, és nem sírt. Igaz, én elég paramami vagyok, de ha lenne esély, hogy üvegbe ütötte a fejét, ráadásul valami élesbe, én minimum felhívnám az ügyeletet, az semmibe nem kerül. Én így nyugodnek meg. Remélem, nem lesz gond, majd írd meg, mi lett.
máj. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Itt nem hitték el nekem hogy felhívtam a sürgősségit és azt mondták hogy másnap reggel hányt a baba és azt mondták hogy nem kell bevinni csak ha mégegyszer előfordul.

Második alkalommal bevittem, mert ott tényleg megijedtem, amúgy semmi egyéb nem volt csak "vizet" hányt, holott nem ivott, és nem is evett, a semmiből jött. Pedig egyébként nem koppant nagyot akkor. Azóta sem tudom mi jött neki ki, de hála i.-nek nem lett semmi baja. Kopkopkop (plusz sztori, hogy hányáscsillapítót akartak neki adni, úgy hogy fejbeütés miatt mentünk be...)

A háziorvos kérdései ezek szoktak lenni: felsírt e, hányt e, volt e. Eszmeletvesztése.

Én még megszoktam neki nézni a puppiláját, a fejét, hogy van e rajta pup milyen az a pup. Persze hiába látom hogy jól van általában a férjemet kikészítem az aggódással:')

Ez az oldal egész jó, itt részletesen írnak : [link]

Egyébként nálunk is volt hogy itt voltunk az ágyon és majdnem leesett, a feje érte is a földet, úgy hogy gyorsan elkaptam a lábát. Akkor játék közben leesett az ágyról, senki ne kérdezze hogyan, nem tudom.

Akkor volt egy időszak amikor borult mint egy zsák, utáltam azt az időszakot. Mai napig gyomorgörcsöm van ha a fejét üti be.

Volt olyan hogy az ágy szélébe beverte a száját és omlott a vér. Elharapta a nyelvét. Na az ilyeneket százszor jobban viselem mint a fejét ért ütéseket, eséseket..

máj. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem sír, nem hány nincs baja hidd el sokat esik még.
máj. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az agyrázkódás tüneteit figyeld.


Ha az éles sarok okozott volna sérülést, azt ki tudod tapintani.

máj. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerencsére nem volt semmi különös, minden rendben a babával😊
máj. 17. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!