Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam kukiján tegnap fel...

Kisfiam kukiján tegnap fel tudtam húzni a bőrt. Ma viszont fájlalja, és nagyon sír, ha felhúzom és bekenem sudocrem-mel. Csúnya piros és dagadt a makkja. Aggódjak? Hány napig fog még fájni neki?

Figyelt kérdés
Már 2 éves, és nagyon régóta húzogattam neki, fürdés után, de mindig csak annyit, amennyit engedett, és egy nagyon picit húztam tovább, hogy picit feszüljön. kb 10 hónapos korától. Tegnap, mikor picit meghúztam, hirtelen "leszakadt" a bőr a makk alá, és kijött sok fehér trutyi, ami gyűlt alatta, de a védőnőm szerint ez is, ill. hogy csúnya piros és dagadt a makk, az is normális. De én picit aggódom, hogy nem rontottam-a el vmit, mert nagyon tiltakozik, és sír, ha "bántom" a kukacát,és olyan csúnya a makk... Nyugtassatok meg, hogy nálatok is hasonló volt! Sudocrem elég rá? vagy segíthetek neki még vhogyan? Hányszor kenjem egy nap? (ma 2x kentem, mert nem akarom húzogatni neki többször, annyira fáj neki...
2010. okt. 28. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nekünk van urológus barátunk és ő mondta valamint a gyerekorvosunk is hogy nem szabad semmit a bőr alá kenni, csak a kimondottan rá való kenőcsöt, mert pont attól gyulladhat be.

nekünk is volt ilyen, hogy fehér cucc jött a bőr alól, azt óvatosan kitöröltem és kamillával mosogattam neki és 2 nap után elmúlt....

ne kenjél bele semmit, hidd el jót akarok.

mosd le kamillateával minden pelenkacsere után, húzd hátra és ha van benne fehér trutyis valamit azt töröld le és ismét kamillatea és kész. legyen többet szabadon. én ilyenkor csak kisgatyát adtam rá, jobban szellőzik, mint a pellusban (ha van még nálatok pellus).

minden jót!

2010. okt. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A kamilla tea tényleg jó. Kb 2 évesen én is kicsit tovább húztam neki véletlenül és berepedt. Elvittem orvoshoz, azt mondta nincs baj, kenjem neki betadin kenőccsel. Nagyon hamar helyrehozta.

2010. okt. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
igen jó a kamillás lemosás is,de nekünk canestent mondott a doktornő(tudom,h gombára van),viszont a fiamnál nem volt gomba,de segített!ő is sírt,pedig előtte szépen feljött a bőr(1éves),aztán nem engedte és piros is volt a makkja!canestennel 2szer kentem be és rendbe hozta.azóta neugranormonnal kenem minden este-és nincs gond!
2010. okt. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
utólsó vagyok!a Sudocrem nem jó kukira,mert nagyon zsíros,azt inkább a fenekére hasznäld.mi is azt hasznäljuk!remélem mihamarabb megoldódik a dolog!
2010. okt. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
húúúúúú.. de jó... nekem a védőnő mondta, hogy kenjem, azzal... köszi!
2010. okt. 28. 22:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Tényleg ne kend sudocremmel, jó fej a védőnő, mert az hámosít! Vagyis ami már felvált, simán letapasztja újra! Kérj a dokitól kimondottan rávaló kenőcsöt, pl. tetrant, vagy hasonlót, és kend azzal. Popsikrémet csak olyan sérülésre kenj, ahol a cél a hámosítás.
2010. okt. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi már jártunk hasonlóan. El kell vinni dokihoz, mert ő ír fel rá megfelelő kencét. Nekünk a Bactroban-t írta fel, ez egy antibiotikumos kence. Plusz vennem kellett Betadine oldatot.

Az volt a dolgunk, hogy naponta többször kellett Betadines áztatót csinálnom, és abba lógattuk bele a fütyijét. Egy kis üvegbe (bébiétel pl) langyos víz, bele pár csepp betadine, hogy legyen egy kis színe a víznek, és ebben kellett áztatni pár percig. Ezt azzal kellett kiegészíteni, hogy a reggeli és esti áztatás után be kellett kenni a fent írt kenőccsel is. 2-3 nap alatt minden helyrejött.


Sudocremmel és semmi más kencével nem szabad kenni, csak azzal amit a doki felír!!!


Úgyhogy irány holnap az orvos!

2010. okt. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Semmiféle hámosító kenőcsöt nem szabad kenni a fütyire!
2010. okt. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is így jártunk, én úgy vettem észre, hogy minden pisilésnél ordított. Elvittük dokihoz, megnézte, és felhúzta azt a minimális részt ami még letapadt. Írt rá kenőcsöt, kentünk 3 napig, és most nagyon szép. Nekünk is nagyon piros volt amúgy, de csak egy része. Szerintem biztos ami biztos mutasd meg, azért a kuksi fontos, nehogy valami komolyabb gyulladás legyen belőle.(nem ijesztegetni akarlak)
2010. okt. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!