Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hós kisfiam füle tövénél...

8 hós kisfiam füle tövénél hátul ki van repedve a bőr. Piros és mintha nedvedzene neki. Mitől van ez és mivel kezeljem? Sudocrem-el bekentem neki.

Figyelt kérdés
Van itthon olyan hintőporom amit a köldökére kapott de már lejárt a szavatossága. Esetleg picit lehet belőle rá tenni vagy inkább ne?
2010. jan. 28. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínű nem törölted meg a fülecskéje mögöttalaposan és kipált, az agyon fáj. Hogy ílyenkor mi a jó rá azt nem tudom, én fürdés után jól áttörölöm és hintőporozom neki, amíg kisebb volt a hajlatait fürdés elött babaolajjal kentem be, hál'Istennek neki nem volt ílyen.
2010. jan. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nekünk ekcéma ill dermatitis miatt ilyen néha

bepanthen


ha nem segít doki elocomos,hidrofiles krémjét teszem rá

de legtöbbször bephanten elég, 2nap és teljesen eltűnik

2010. jan. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is az lehet a baj, hogy nem törölted meg rendesen a füle mögött fürcsi után. Lányomnál ritkán olyan is volt, hogy ilyen sárgás rászáradt "izé" rakódott le a füle mögé, babaolajos fültisztitóval szépen le tudom neki szedni.
2010. jan. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ok, Köszi!

Akkor megpróbálom a bephantent. :(

2010. jan. 28. 16:17
 5/8 anonim ***** válasza:
A lányomnak pár hetesen volt ilyen, első babásként egyből hívtam a védőnőt anno, és mondta, hogy vigyem be a dokinak megmutatni. Tetran-Hydrocortisont írt fel rá, esti fürdetés után bekentem, másnapra elmúlt. Utána már csak egyszer kentem be a bizti kedvéért. (Azt mondta, hogy ott nagyon vékony a bőr, és ha nincs jól megtörölve, akkor bepállik, és picit be is gyulladhat, attól kezd el kisebesedni és nedvezni.)
2010. jan. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, és itt sokan írjátok a babaolajat, nekem akkor a doki azt mondta, hogy csak babaolajat ne... ki érti ezt?:)
2010. jan. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát nem lehet eligazodni az orvosokon sem.

De a babkönyvek mind amiket olvastam azt írták, hogy fürdés elött hajlatokat olajozni, én anno a nagyfiamnál, és a kicsinél is ezt alkalmaztam. Sőt fürdetéshez is Johnsonst használtam, és sem ekcéma, sem más nem volt

egyik gyerekemnél sem. Első voltam

2010. jan. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is.

Bekentem este bephantennel ugy néz ki talán elmúlik, javult neki.

2010. jan. 29. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!