Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 honapos babám kb. 9x eszik...

6 honapos babám kb. 9x eszik naponta. Van még így valaki ezzel? (Tapszeres). Mik az éhség jelei nálatok?

Figyelt kérdés

Mi egyetlen jelet látjuk az ehsegnek: ha már ölben is nyugtalan. Esetleg kezet eszi, de azt a fogzás miatt is.


Napkozben 2 óránként 60at akar enni. Próbáltam mar húzni... de az az érzésem neki így jó. Ha nem eszik 4 órát, akkor is van, hogy csak 90-et kér... Általában éjszaka pótol, 4x is eszik lefektetes után, nagyobb mennyisegeket. 90-150. Nem értem miért alakult így:( és nem tudom mit tehetnek.



máj. 23. 13:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hozzataplalas hogy alakul?
máj. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi idősen 150-es adagokat kéne ennie, napi 3x, de a pontos adagolás rajta van a dobozon is. A tízórai, uzsi már lehet gyümölcs, tejpép.


Valószínű, hogy mindig eteted, ha nyugtalan, meg szájába veszi a kezét, holott nem is éhes, ezért eszik pici adagokat.


Éjszaka sem kell etetni már ennyi idősen, hacsak nem extrém kicsi a súlya és hízlalni kell.

máj. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Lassan alakul a HT. Nincs m étkezés kivaltva.



2-es, igény szerint igyekszem etetni. Nem napi 3x... Nyilván én is érzem, hogy ez kicsit sok. De nem fogok doboz/óra alapján etetni, ha nem erre van igénye.

máj. 23. 13:53
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ennyi időssen 6szor max 7szer eszik. Igaz már ki van váltva a tízórai illetve az uzsonna.
máj. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 7 hónapos a fiam. Mondjuk nála már jobban állunk hozzátáplálásban, de kiváltva étkezés még nincs. Napi 5-ör eszik ebből 3or püré és tápszer pótlás van. Nem fogad el egyszerre nagy mennyiséget püréből, így doki javaslatára így csináljuk. 2er meg csak tápszar. Mikor csak tápszeres volt akkor is ennyiszer evett. Annyi, hogy nála ez hullámzó. Van, hogy 2,5 óra múlva kér van, hogy 4 óra után.

A fiam akkor is néha nyügös a kézben, ha épp evett. Szóval nála nem ez az éhség jele. Lehet azért eszik ennyiszer és keveset, mert túl gyakran kínálod meg.

Nálunk úgy jelez a fiam, ha éhes, hogy nyitogatja a száját és rágni kezdi az ujjait. Kivéve ha reggel felkel, hogy éhes. Na akkor erezd el a hajam sírás van.

Volt bármi más jel amit megfigyeltél, hogy az éhség jele nála? Nem sírt másként kisebb korában mikor éhes volt?

máj. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ki kényszerít ekkora baromságot irni kettes? Mi az hogy 3x kellene ennie ennyi idösen 150milit? És ha a dobozra az van irva hogy 6 hósan 240ml( az enyémre az van)akkor tömje bele napi 3x mert azt ugy kell?

Nos kislányom 4 hós 5x eszik 3 és fél óránként/4 óránként.

5h30 150ml

9h30. 180ml

13h. 180ml

16h30. 180ml

20h-20h30. 180ml

Mindenesetre fura hogy 60 miliket eszik.. Alkalmazkodj hozzá, ha 4 órára rá is csak 90milit eszik. Súlya szépen gyarapszik? Gyerekorvos mit mond erre a sok étkezésre( nem kötekedés, csak érdekel)

máj. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%

Kedves 6-os Édesanya!


Miért is írtam akkora baromságot? Hol olvasta a válaszomban, hogy tömje bele a gyermekbe az elvárt adagot?


Az ön gyermeke 4 hónaposan eszik 150-180 ml-eket, napi 5x.


Én leírtam, hogy 6 hónaposan 3*150 ml tápszer + 2 egyéb étkezés(Gyümölcs, tejpép stb.) lenne az ideális, ez nekem 5 étkezés.

Valószínűleg azért nem eszik a gyermek csak 60 ml-t, mert nem éhes, ha ritkábban kapna, valószínűleg többet enne.


Így már Önnek is érthető az írásom?

Kellemes délutánt! :)

máj. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Fogzás előtt tomte a kezét a szájába, ha éhes volt. Valószínű nem tudom észrevenni az éhség jelet... Mert volt olyan, hogy nagyon nagyon éhes volt pedig ndm láttam jelet. :( Ezek szerint ezt lehet én csinálom rosszul. :( most majdnem 5 órán at nem kert enni. Illet e a kettő között evett kevés puret. Most megevett 150-et... Megprobalom ritkábban etetni.


Amúgy ejjel eszik 150-et, van, hogy 2 óra múlva eszik 120-at... De lehet ez ördögi kör, azért éhes éjjel, mert nappal nem eszik.. fogzik is, ez is kozrejatszik szerintem.

Előző tapszernel bealltunk a 6x120-ra, mintha ez máshogy laktatna... Tapszrvaltas sajnos nem jön szóba.


A gyerekorvos szerint minden normális..

máj. 23. 15:42
 9/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. És, ha nem kér enni, de eltelt már 3-4 óra és megkínálod? Amióta kapja a másik tápszert azóta ilyen az evése?

Nem minden baba egyforma ne hibáztasd magad. Lehet ő másképp jelzi, ha éhes. Unokahúgom cuppogott, meg nyalogatta a száját, ha éhes volt. Ő ezt mindig csak akkor csinálta. Ilyesmit se csinál?

máj. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nem. Csak ingerultebb, ez sz egyetlen amiben biztos vagyok.



Ekfogadja, de nem eszik sokat.


Igen, abszolút az új tapszerhez köthető.

máj. 23. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!